kulturaFM

newsletter

Milí přátelé,

říjnem začala sezóna dětských divadélek a my máme mimořádnou radost, že jim věnujete takovou přízeň. Včerejší představení Těšínského divadla Broučci s následnou dílničkou a průvodem broučků jste si určitě všichni užili. Zároveň zveme na nadcházející divadélko, které se uskuteční v Nové scéně Vlast jako vždy v neděli v 15.00. Představení Hrajeme si s kamarády je zábavné pohádkové leporelo, v němž se děti stávají žáky Pohádkové školičky a spolu s Kamarády hrají pohádky O veliké řepě, O Sněhurce a O budce v poli. Samozřejmě si zazpívají řadu písniček a z představení si odnesou Pohádkové vysvědčení, které je zároveň omalovánkou uvedených pohádek. Vhodné pro děti od 3 let.

 

broucci.jpg

Trochu s předstihem vás zveme na první listopadové divadlo, kterým bude komedie Roberta Thomase Mandarinková izba. Představení plné francouzského espritu a šarmu nabízí zajímavé příběhy lidí ve vtipných, krátkých jednoaktovkách s překvapivým, někdy přímo detektivním koncem. Čtyři herci se v nich převtělují do několika postav a osudů. Všechny se odehrávají v malém pařížském hotelu v záhadném pokoji, kterému se říká mandarinkový a který má svůj vlastní příběh. „Mandarinková izba“ je herecky náročné představení, které je podané s lehkostí a humorem. V hlavních rolích Maroš Kramár a Zuzana Tlučková, ve slovenském znění bez titulků. Kromě abonentů skupiny A zveme i všechny ostatní - vstupné je 400 Kč.

 

izba_mala.jpg

V listopadu pokračuje program virtuálních výstav - svou tvorbu představí fotografka Denisa Krumpochová. Virtuální výstavy jsou k vidění na webové adrese vystavy.kulturafm.cz

Pro ty z vás, kteří se chystali na čtvrteční koncert Michala Hrůzy, máme špatnou zprávu - koncert se z technických důvodů ruší. Náhradní datum vám nabídneme v létě 2013. Zakoupené vstupenky můžete přijít vrátit do Národního domu od pondělí do pátku od 8 do 16 hod.

Zbývá ještě kino. Na úvod vám chceme představit jednu dramaturgickou novinku, kterou je dopolední promítání pro rodiče s dětmi. Jde o speciální projekce se sníženou hladinou zvuku a částečným osvětlením nabízejí útulnou atmosféru pro děti, ale zároveň dávají rodičům prostor věnovat se jak filmu, tak dětem. Maminky a tatínkové budou mít své děti na dosah, zároveň se budou moci dívat na celovečerní „dospělácký“ film a nikdo se na ně nebude zlobit, když během sledování filmu budou řešit rodinné či akutní výchovné záležitosti. S tím se počítá. První projekcí bude v úterý v 10.00 Cesta do lesa, nový film Tomáše Vorla navazující na úspěšnou Cestu z města.

 

cesta_do_lesa_mala.jpg

 

Dnešní Filmový klub nabídne filmový portrét legendární žokeje s lapidárním názvem Váňa od režiséra Jakuba Wágnera. V úterý ve Filmovém klubu můžete vidět dánský snímek Mazel - svéráznou romanci, zachycující příběh profesionálního kulturisty a jeho cesty do Thajska za opravdovou láskou. Tragikomedie režiséra M. Mathiessena získala cenu za režii na festivalu v Sundance a sbírá velmi pozitivní recenze.

Ve středu budete mít hned dvě příležitosti vidět poslední film Woodyho Allena s vševypovídajícím názvem Do Říma s láskou. Jako obvykle se můžete těšit na typický ironický humor i hvězdné herecké obsazení (P. Cruz, A. Baldwin a samozřejmě i mistr sám). Film uvedeme v 10.00 dopoledne v rámci zlevněných projekcí pro seniory a pak po druhé jako Dámskou jízdu v 18.00.

Pátek nebude jen tak obyčejný pátek... bude to Strašidelný pátek! Od 17.00 hodin můžete vidět strašidelný rodinný animák Norman a duchové, v němž se jedenáctiletý hrdina bude muset vypořádat s invazí zombíků do svého rodného městečka a od 19.00, tentokrát už striktně pro dospělé, horor Kletba temnot, inspirovaný skutečným příběhem starodávné skříňky, ukrývající zlověstného démona Dybbuka, kolem které došlo k sérii záhadných paranormálních jevů.

Víkend už se v kině Vlast ponese v mírumilovnějším duchu - v sobotu i v neděli od 17.00 premiérově uvedeme nový rodinný film Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva s nepřehlédnutelným G. Depardieu a oba víkendové od 19.00 českou novinku 7 dní hříchů. V příběhu o lásce a posedlosti z českého pohraničí uvidíte O. Vetchého a V. Kerekese.

 

 Akce v týdnu od 29. 10. do 4. 11. 2012:

 • Po 29. 10. od 19.00 - Váňa (Filmový klub - NSV)

 • Út 30. 10.  od 10.00 - Cesta do lesa (promítání pro rodiče s dětmi - NSV)

 • Út 30. 10.  od 19.00 - Mazel (Filmový klub - NSV)

 • St 31. 10.  od 10.00 - Do Říma s láskou (kino pro seniory - NSV)

 • St 31. 10.  od 18.00 - Do Říma s láskou (kino - NSV)

 • Pá 2. 11.   od 17.00 - Strašidelný pátek: Norman a duchové (kino pro děti - NSV)

 • Pá 2. 11.   od 17.00 - Strašidelný pátek: Kletba z temnot (kino - NSV)

 • So 3. 11.   od 17.00 - Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva (kino pro děti - NSV)

 • So 3. 11.   od 19.00 - 7 dní hříchů (kino - NSV)

 • Ne 4. 11.   od 15.00 - Hrajeme si s kamarády (divadélko pro děti - NSV)

 • Ne 4. 11.   od 17.00 - Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva (kino pro děti - NSV)

 • Ne 4. 11.   od 19.00 - 7 dní hříchů (kino - NSV)

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči