kulturaFM

newsletter

Vážení přátelé kultury,

ráda bych poděkovala všem, kteří jste se zapojili do naší ankety a svými hlasy tak vyjádřili svůj požadavek na formát magazínu KulturaFM.

Rovněž chci poděkovat všem dětem, které již zaslaly své obrázky a tím se zapojily do soutěže „Namaluj si pohádku“. Děti, které to ještě nestihly, mohou své obrázky stále zasílat.

Také vás zaujaly naše vánoční balíčky a jsme rádi, že můžeme přispět svými tipy.

 

advent_banner_980x381.jpg

 Končí nám první polovina Adventu a mnozí jsou již vánočně naladěni. Vy ostatní nechte se vánočně vtáhnout a přijďte mezi nás. Program na náměstí Svobody je stále bohatý. Ve čtvrtek budou od 9.00 do 16.00 probíhat oblíbené Farmářské trhy. A v pátek budeme posílat přání Ježíškovi. Přijďte spolu se svými dětmi vypustit balonek s přáním Ježíškovi. Tato celorepubliková akce začíná přesně v 15.15, kdy z rádia uslyšíte hlas herce Václava Vydry, který vyzve všechny děti, aby v jeden okamžik vypustily svůj balonek k nebi. Přijďte však dříve, výdej a foukání balónků zabere nějaký čas. Doposud své balónky vypustilo cca 76 tisíc dětí. Balónek dostanou děti zdarma. Poté, od 15.30 začne velká hudebně-zábavná show pro děti, „Fešák Pino a Boňa BON Boňa slaví Vánoce. A od 19.00 v kostele sv. Jakuba je připraven vánoční koncert v rámci mezinárodního festivalu Souznění.

V sobotu program na náměstí Svobody začíná již od 10.00 divadélkem pro děti „Klidné vánoce“ a od 11.30 pokračuje tanečním vystoupením skupiny Funky Beat. V 16.30 začíná promítat LEDOVÉ KINO. V neděli od 10.00 na program na náměstí opět navážeme vystoupením DFS Ostravička a od 11.30 tradiční Zvonkohrou, kdy děti budou mít možnost zapojit se. Od 14.30 v rámci MF Souznění, vystoupí arménský soubor TONACUJC z Jerevanu. V 16.00 na vás čeká ohnivá show a v 17.00 koncertem Reného Součka nedělní program ukončíme.

 

A nyní již k samotnému programu tohoto týdne.

Dnes od 19.00 v Evangelickém kostele proběhne koncert Radky Fišarové v rámci projektu „Děti dětem“. Vstupenky v prodeji v síti Ticketpro.

Ve čtvrtek od 19.00 v Rytířském sálu frýdeckého zámku se představí soubor Musica Dolce Vita. Trio Musia Dolce Vita má na svém kontě již desítky úspěšných koncertů a jejich interpretace skladeb pro flétnu a harfu za doprovodu písní a árií je vždy tématicky zaměřena. Ve čtvrtek se můžete těšit na vánoční koncert z děl českých mistrů. Vstupenky ještě zakoupíte v pobočkách BIC nebo on-line na www.kultura.cz .

musica_dolce_vita.jpg

Pro milovníky filmů máme opět připraveny premiéry a to dnes od 19.00 v rámci Filmového klubu drama ANNA KARENINA. Nová adaptace klasického Tolstého románu s Keirou Knightley a Judem Lawem v hlavních rolích popisuje příběh o nezdolné síle lásky. V úterý od 19.00 na vás čeká premiéra vítězného snímku z MFF Berlinale 2012, film matadorů světové kinematografie bratrů Tavianů, italské drama CAESAR MUSÍ ZEMŘÍT. V autentickém prostředí jedné z nejtvrdších italských káznic, nacvičují vězňové klasickou Shakespearovu tragédii.

Velcí nebo malí, všichni máme rádi 3D. Nechte se tedy vtáhnout do světa hobitů v první části nové tolkienovské trilogie HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA Petera Jacksona, autora filmové adaptace Pána Prstenů. Promítat budeme v pátek od 16.00 a 19.00 a v neděli od 19.00. A u neděle ještě zůstaneme a to od 17.00 s tajemným příběhem ze světa vil, animovanou pohádkou ZVONILKA: TAJEMSTVÍ KŘÍDEL.

Na závěr bych vás ještě ráda pozvala do Nové scény Vlast na divadelní představení společnosti Háta „Světáci“, které se uskuteční v úterý 18. 12. od 19.00. Vstupné v doprodeji BIC nebo on-line na www.kulturafm.cz . Rovněž v úterý v Národním domě od 19.00 pořádáme koncert „potmě“, kde se vám představí přední český houslista Jaroslav Svěcený. Vstupné je 250 Kč, resp. 190 Kč pro studenty, seniory a ZTP. Koncert patří do předplatitelské skupiny KPH.


Program v týdnu od 10. 12. do 16. 12.

PO – od 19.00 – Filmový klub, premiéra ANNA KARENINA (NSV)

Út – od 19.00 – Filmový klub, premiéra CAESAR MUSÍ ZEMŘÍT (NSV)

ČT – od 19.00 – koncert, MUSICA DOLCE VITA, Rytířský sál frýdeckého zámku (předplat. skupina Zámecké koncerty)

PÁ – od 16.00 a 19.00 – 3D HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA (NSV)

NE – od 17.00 – pro děti, ZVONLKA: TAJEMSTVI KŘÍEL (NSV)

NE – od 19.00 – 3D HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA (NSV)


Kamila Přibylová

E: kamila.pribylova@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči