kulturaFM

newsletter

Milí přátelé kultury,

opět vás srdečně zdravím a přináším přehled akcí KulturyFM na týden od 14. - 20. ledna 2013.


Kino: - nově nyní můžete přímým odkazem přejít na on-line nákup.

Program v Nové scéně Vlast

Pondělí – od 19.00 – Filmový klub – premiéra, CO KDYBYCHOM ŽILI SPOLEČNĚ – francouzsko/německá komedie – titulky – Jane Fonda, Pierre Richard a další legendy stříbrného plátna se do domova důchodců určitě nechystají a vrhají se do netušeného dobrodružství společného života v komunitě.

 

co_kdybychom_mala.jpg

Úterý – od 19.00 – Filmový klub – premiéra, OUI ŠÉFE! - francouzsko/španělská komedie – titulky – Jean Reno jako stárnoucí šéfkuchař na cestě zpět na gastronomické výsluní.

Středa – od 18.00 – dámská jízda – SVATBA MEZI CITRÓNY – dánská romantická komedie – titulky – oscarová režisérka Susanne Bier láká na pohodovou atmosféru v hlavní roli s miláčkem žen P. Brosnanen.

Čtvrtek – od 19.00 – ARGO – thriller USA – titulky – dramatický příběh podle skutečné události s B. Affleckem před i za kamerou. Tajná operace na záchranu šesti Američanů na pozadí vrcholící íránské revoluce v roce 1979.

Pátek – od 9.30 – pro děti – VÁNOČNÍ SEN – pásmo filmových pohádek pro nejmenší (ČR)

Pátek – od 17.00 – pro děti – KOZÍ PŘÍBĚH SE SÝREM – český animovaný film – volné pokračování úspěšného českého filmu. Děj se tentokrát přenese ze středověké Prahy do pohádkového sýrového království.

Pátek – od 19.00 – ANNA KARENINA – drama, Velká Británie/Francie – titulky – nová adaptace klasického Tolstého románu s K. Knightley a J. Lawem v hlavních rolích.

Neděle – od 17.00 – pro děti – KOZÍ PŘÍBĚH SE SÝREM – český animovaný film – volné pokračování úspěšného českého filmu. Děj se tentokrát přenese ze středověké Prahy do pohádkového sýrového království.

Neděle – od 19.00 – premiéra – BÍDNÍCI – muzikál, Velká Británie – titulky – muzikálové zpracování klasického Hugova románu. Hrají: H.Jackmann, R. Crowe, A. Hathaway, S. B. Cohen a další.


Divadlo:

Nová scéna Vlast

Sobota – od 19.00 – duchařská komedie Divadla Palace Theatre, POHLEĎ A BUDEŠ UDIVEN. Komedie, ve kterém se střetává náš svět se světem zemřelých – aneb varování pro všechny, kteří se těší, že po smrti naleznou konečně klid...v hlavních rolích se představí J. Langmajer, M. Málková, M. Hudečková, P. Křiváček a D. Suchařípa

Předplatitelská skupina B. Poslední volné vstupenky on-line na www.kulturafm.cz

 

pohled_a_budes.jpg

Neděle – od 15.00 – divadélko pro děti – O CHYTRÉ KMOTŘE LIŠCE – kmotra liška svou chytrostí a sympatickou lstivostí napálí lidi, kteří si myslí, že jsou pány tvorstva. Děti čeká spousta veselých zápletek, které samozřejmě dobře dopadnou.


Kurzy:

Ještě máte stále příležitost přihlásit se. Kurzy probíhají vždy v prostorách Národního domu. Ucelenou nabídku včetně on-line přihlášek naleznete ZDE.


Aktuálně:

Prsten Nibelungův

Ve čtvrtek 24. 1. od 18.00 v Nové scéně Vlast, uvedeme premiéru úvodního dokumentu „Wagnerův sen“, jenž předchází kompletní cyklus záznamů operní tetralogie „Prsten Nibelungův“od Richarda Wagnera. Dokument zachycuje průběh realizace tohoto monumentálního projektu. Diváci tak budou mít možnost vůbec poprvé zhlédnout průlomovou inscenační podobu Metropolitní opery New York.

Posléze každý měsíc uvedeme jeden ze čtyř dílů. Pro tento účel jsme vytvořili cenově zvýhodněný balíček, který lze stále ještě zakoupit, nejpozději však do 21. ledna 2013 v pobočkách Beskydského informačního centra. Více informací o programu naleznete na www.kulturafm.cz .


Večerníčkový karneval s Pavlem Novákem

V neděli 27. 1. od 15.00 v Národním domě, je pro děti připraven již tradiční karneval, tenkráte na netradiční téma „Pohádky našich večerníčků.“ Více informací o programu naleznete na www.kulturafm.cz.

 

karneval_ext.jpg

 

Virtuální výstava

Už jste navštívili naši virtuální výstavu na www.kulturafm.cz. Nechte se okouzlit fotografiemi Dany Vaňkové pod názvem „ Klášter....místo světel a stínů....nabité energií....vnímáte zřetelně to přímé napojení vzhůru..“


Výstava v Národním domě

Karel Fryč: Z Habeše do Etiopie: od pravěku do současnosti – pokud se chcete podívat do daleké minulosti a nemáte kouzelný prsten, ani neznáte čarovné heslo, může se vám to podařit, když navštívíte tuto fotoreportáž.

Vstup na výstavu zdarma.


Výstava v Nové scéně Vlast

Denisa Krumpochová: Černobílá – výstava fotografií absolventky ZUŠ Frýdek – Místek


Připravujeme:

Ve čtvrtek 7. 2. od 19.00 v Rytířském sálu frýdeckého zámku proběhne koncert Jiřího Pazoura pod názvem Klavírní improvizace. Přeplatitelská skupina Zámecké koncerty. Doprodej již od 15. 1. v pobočkách BIC ve Frýdku-Místku, on-line na www.kulturafm.cz a rovněž na místě v den koncertu.

V sobotu 9. 2. a v neděli 10.2. v Nové scéně Vlast bude probíhat cyklocestovatelský festival, CYKLOCESTOVÁNÍ. Předprodej již od 21. 1. na pobočkách BIC ve Frýdku-Místku. Více informací o akci naleznete ZDE.

V sobotu 16. 2. od 19.00 v Nové scéně Vlast uvedeme představení Švandova divadla, DIOPTRIE RŮŽOVÝCH BRÝLÍ. Autorem není nikdo jiný, než známý „rebel“ Xindl X. Mimo předplatné. Předprodej již od 15. 1. v pobočkách BIC ve Frýdku-Místku nebo on-line na www.kulturafm.cz


Podrobné informace o všech připravovaných akcích naleznete na www.kulturafm.cz


Zpracovala: Kamila Přibylová, kamila.pribylova@kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči