kulturaFM

newsletter

barta__rolins.jpg

 

 

První říjnový týden  Vám KulturaFM přináší hned několik akcí, které byste si rozhodně neměli nechat ujít!

 

Ve středu 5. 10. začne od 20:00 v Národním domě největší hudební událost podzimu ve Frýdku-Místku - společný koncert dvou předních osobností tuzemské hudební scény v Národním domě v Místku. Dan Bárta, která léta patří na absolutní špičku českého popu přizval na krátké společné turné Daru Rolins.

„Společné vystoupení dvou skvělých zpěváků nabídne exkurzi po hudebních žánrů od popu, přes funky, swing, až po jazz. To vše  s partou vyzrálých muzikantů za zády,“ popisuje ředitelka KulturyFM Marcela Krplová. Bárta a Rolins se na jednom pódiu scházejí po třinácti letech, aby zavzpomínali na hvězdný projekt Sexy Dancers. Doprovodí je Bártova dlouholetá doprovodná kapela Ilustratosphere. Repertoár bude opravdu pestrý – zazní skladby Sexy Dancers, sólové skladby obou hlavních protagonistů i převzaté písně, každopádně však vždy v osobitém podání.

 

Ve čtvrtek 6. 10. zase čeká od 19: 30 exkluzivní zážitek milovníky klasické hudby a opery. V sále Národního domu ve Frýdku-Místku vystoupí se svým recitálem světově uznávaná operní pěvkyně Eva Dřízgová-Jirušová. Dvojnásobná držitelka ceny Thálie a sólistka řady operních scén po celém světě se vrací do Frýdku-Místku s programem, v rámci kterého zazní skladby C. Debussyho, M. Ravela, F. Schuberta a dalších velikánů klasické hudby.

Příchuť výjimečnosti navíc koncertu dodá Trio Prisma s mezinárodním obsazením, které Evu Dřízgovou-Jirušovou mimořádně doprovodí. Zřídka vystupující trio tvoří proslulá flétnistka Clara Nováková, považovaná za jednu z nejlepších hráček na tento nástroj v Evropě, holandský violoncellista Adrian von Dongen a britský klavírista Timothy Lissimore.

„Hudbou je možné vyjádřit ty nejniternější pocity duše. Nepochybuji o tom, že koncert sopranistky Dřízgové a geniálního tria bude nejen koncert, kdy se pocity skrze hudbu derou na povrch, ale také důkaz toho,  jak je dnes důležité být interpretem, který nejen výborně hraje, ale také mu to při tom neobyčejně sluší,“ říká dramaturgyně koncertů vážné hudby Gabriela Zelinková.

 

Konec týdne bude ve znamení premiéry oceňovaného filmu Alois Nebel, který se před nedávnem stal letošním českým kandidátem na Oscara. Film je natočený unikátní kombinací animace a hraného filmu podle komiksu frontama kapely Priessnitz, Jaromíra 99. V hlaví roli Miroslav Krobot. Film se promítá v Nové scéně Vlast od čtvrtka do pondělí vždy v 19:00.

 

Těšíme se na viděnou!

 

 Další informace: Jakub Tichý, E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči