kulturafm
logo

Zdravíme všechny kulturní nadšence, 

v neděli 30. 3. 2014 ve 2.00 se posune čas dopředu na 3.00. O jednu hodinu si v den posunu času pospíte méně. Ráno bude déle tma, večer však bude déle světlo, takže na naše podvečerní představení budete již chodit za světla! Můžete si to vyzkoušet hned záhy, v úterý 1. 4., kdy Radošínské naivné divadlo zahraje na prknech Nové scény Vlast smutnosměšnou komedii Polooblačno která rozhodně stojí za shlédnutí. 

tip měsíce

Polooblačno  - Smutnosměšná komedie, kterou autor označil jako „první zprávu o mém dvacátém století (1900 – 1950)“, s typickým štepkovským humorem zobrazuje tragikomické osudy jednoduchých lidí, inspirované konkrétními osobami a událostmi, kteří na pozadí komických i tragických dobových situací a událostí procházejí životem a v závěru hry sní svůj velký a naivní sen o tom, že jednou bude všechno jinak a lepší. Volným pokračováním hry bude připravovaná „druhá zpráva o mém dvacátém století (1950 – 2000), kterou RND plánuje uvést pod názvem Zčista jasna.

Režie: Juraj Nvota

Hrají: Stanislav Štepka, Richard Felix/Martin Škoda, Vladimír Svitek, Maruška Nedomová, Jozef Adamčík, Mojmír Caban/Svätopluk Malachovský, Soňa Norisová/Katarína Ivanková, Simona Martausová, Micha Kubovčík/Ondrej Hraška, Andrea Marek Martvoňová/Michaela Szocsová, Ladislav 

Hubáček a Milan Šago

Úterý 1. 4., 19.00, Nová scéna Vlast  

polooblacno.jpg


tip měsíce

Koncert mladých talentů  - Činnost Velkého dechového orchestru Frýdek-Místek navazuje na staré tradice závodní hudby, která vznikla již v roce 1861. Od té doby těleso vystřídalo mnoho názvů. Aktuální název tělesa je Velký dechový orchestr Frýdek-Místek pod záštitou statutárního města Frýdek-Místek. V letošním roce oslavuje 153 let své působnosti na poli frýdecko-místecké kultury a v současné době zažívá svůj comeback. Nynější dirigent orchestru je Tomáš Stanček. Těleso čítá 50 aktivních hráčů, avšak koncertní složení je přes 50 hráčů. Snažíme se vytvořit novou uměleckou složku místní kultury. Spojujeme hráče všech generací. Nejmladší hráč orchestru má 9 let a nejstarší 63. Úzce spolupracujeme s pedagogy a žáky ZUŠ ve Frýdku-Místku, Frýdlantu n O. a blízkém okolí. Dojíždějí k nám muzikanti z celého Moravskoslezského kraje. Hlavní členskou základnu tvoří amatérští hráči pod vedením profesionálních hráčů se minimálním vzděláním konzervatoře a vyšší. Orchestr získává mnohá ocenění a reprezentuje město nejenom v ČR ale i v zahraničí- Mezinárodní soutěž dechových orchestrů 2011,2013 - stříbrné pásmo, nadále festival dechové hudby v Dánsku, festival dechové 

hudby Kmochův Kolín a festival dechové hudby ve městě Źywiec (partnerské město Frýdku-Místku), Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek. Pravidelně koncertuje ve 

vdo250.jpg

Frýdku-Místku, Hukvaldech a širokém okolí. V současné době připravujeme koncert "Filmová noc s hvězdami pod hvězdami" v rámci festivalu Beskydského Veseléta a koncerty k výročí Roku České hudby.

Středa 2. 4., 18.00, Národní dům

vdo_2_250.jpg

tip měsíce

Esemble Serpens Cantat  - Soubor specializující se na barokní hudbu italských a německých mistrů i autorů ovlivněných italskou a německou barokní hudební manýrou. Mezi stěžejní repertoár souboru patří skladby Claudia Monteverdiho, Antonia Vivaldiho, Dietricha Buxtehudeho, Georga Friedricha Händla, Georga Philippa Telemanna... Přestože jeho členové pocházejí z různých míst České republiky a mají různé hudební zájmy a preference, spojuje je všechny láska ke „staré hudbě". Soubor má za sebou od roku 2008 velké množství koncertních vystoupení, účinkování na festivalech staré hudby. Od roku 2010 spolupracuje blízce se členy spřáteleného barokního souboru Cantus et Cordis.

Čtvrtek 3. 4., 19.00, Rytířský sál frýdeckého zámku 

esc.jpg

divadelko

Pohádky ticíce a jedné noci  - Tentokrát se přeneseme do orientální pohádkové říše, ve které žijí dvě exotické postavy. Pohádka plná soutěží a písniček potěší všechny milovníky pohádek.

Udáví Divadlo Křesadlo

Neděle 6. 4., 15.00, Nová scéna Vlast 

poh1000a1noci.jpg

připravujeme

Tomáš Kočko & ORCHESTR  - Písničkář Tomáš Kočko vstoupil do povědomí širší veřejnosti s recitálem, ve kterém uvedl zhudebněnou poesii básníka píšícího v dialektu beskydských horalů - Ladislava Nezdařila. Zpopularizoval a pro mnohé objevil beskydského barda, který své dílo zasvětil rodným horám, jejich obyvatelům, zvykům a slavným hrdinům tohoto kraje. Písně na básnické texty Ladislava Nezdařila tvoří podstatnou část Kočkova repertoáru, který už několik let uvádí v hudební formaci "Tomáš Kočko & ORCHESTR". Druhou významnou částí repertoáru je původní ohlasová tvorba inspirovaná zbojnickou tématikou, zvláště pověstmi a písněmi o Ondrášovi, legendárním hrdinovi beskydských hor. Repertoár doplňují osobité úpravy tradičních písní Moravy. Zvuk kapely je 

akustický, poučený rockem, etnickou hudbou i jazzem. Tomáš Kočko & ORCHESTR vystupovali na mnoha významných festivalech world music, festivalech folkových, folklórních, rockových i festivalech alternativní hudby v ČR i zahraničí.

Středa 9. 4., 19.00, Nová scéna Vlast  

kocko.jpg 

připravujeme

Tančírna  - Taneční večery pro mladé miovníky tance, kteří chtějí využít svých znalostí získaných v kurzu tanečních a užít tak naplno svého tanečního šarmu. Vstup ve společenském oděvu a obuvi. 

Vstupné 100 Kč

Předprodej online na www.kulturafm.cz, nebo na všech pobočkách Beskydského informačního centra. 

Pátek 11. 4., 19.00, Národní dům 

tancirnaduben.jpg

 

Akce KulturyFM v týdnu od 31. 3. do 6. 4.:

Po 31. 3. od 19.00 - Vesmírná odysea (NSV)

Út   1. 4. od 19.00 - Polooblačno   (NSV) 

St   2. 4. od 10.00 - Babovřesky 2  (NSV)  

St   2. 4. od 18.00 - Koncert mladých talentů  (ND)   

St   2. 4. od 19.00 - Babovřesky 2  (NSV)   

Čt   3. 4. od 17.00 - Vernisáž výstavy  (NSV)

Podstata našeho bytí aneb zpívající vesmír Mathiase Grassowa  

Čt   3. 4. od 19.00 - Noe  (NSV)  

Čt   3. 4. od 19.00 - Esemble Serpens Cantat  (RSFZ)   

Pá  4. 4. od 09.00 - Stavíme, bydlíme  (ND) 

Pá  4. 4. od 17.00 - Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana  (NSV)

Pá  4. 4. od 19.00 - Capitan America: Návrat prvního Avengera  (NSV) 

Pá  4. 4. od 19.30 - Banjo Band  (KPB)

So  5. 4. od 09.00 - Stavíme, bydlíme  (ND)   

So  5. 4. od 17.00 - Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana  (NSV)

So  5. 4. od 19.00 - Capitan America: Návrat prvního Avengera  (NSV) 

So  5. 4. od 20.00 - Horkýže Slíže  (KDF)  

Ne  6. 4. od 15.00 - Pohádky tisíce a jedné noci  (NSV)

Ne  6. 4. od 17.00 - Velká oříšková loupež  (NSV) 

Ne  6. 4. od 19.00 - Capitan America: Návrat prvního Avengera  (NSV)  

    

 

 

 

 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083