13. 5. 2014 kulturafm logo
 
PROMENÁDNÍ  KONCERTY

Ve Smetanových sadech se opět rozezní tóny hudby. Promenádní koncerty, které KulturaFM v rámci Beskydského Veseléta  připravila, navazují na tradici čtyř koncertů i letos. První ze čtyř plánovaných Promenádních koncertů ve Smetanových sadech, zahájí 15. 6. od 16.00 Cimbálová muzika Kotár z Rožnova pod Radhoštěm   v obsazení: čtvery housle, dvě violové kontry, kontrabas, klarinet a cimbál. Nenechte si ujít tento hudební zážitek, obohacený o příjemné prostředí zeleně v parku. Vstup na koncert je zdarma. Na místě připraveno občerstvení.

promenadni_koncerty_1_200.jpg

Repertoár cimbálové muziky Kotár je tvořen především písněmi valašského regionu, dále písněmi téměř všech oblastí, ve kterých patří cimbál k tradičním nástrojům, a také skladbami jiných hudebních žánrů.Kromě nástrojů běžně užívaných v cimbálových muzikách používá kapela k interpretaci písní a skladeb také celou řadu dalších klasických a lidových hudebních nástrojů. Autorem většiny hudebních úprav je multiinstrumentalista Jan Malina. Vedoucím, manažerem, mecenášem a cimbalistou muziky v jedné osobě je Petr Zetek. Kotár natočil již čtyři CD:  

Dobře je ti, Janku (profilové CDmuziky)

Za pěsničkú do Mezříča (spolupráce se souborem Bača z Valašského Meziříčí)

Laštověnka lítá (se zpěvačkou Klárou Blažkovou ze Vsetína)

A měl sem já sakulenskú kobylu (písně z Valašské Bystřice).

Poslední CD je výsledkem mnohaleté spolupráce s PhDr. Jaroslavem Štikou, CSc., význačným etnografem a dlouholetým ředitelem Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Jeho bohaté sběry písní z Bystřic se staly základem vzniklých nahrávek i vodítkem k jejich výsledné zvukové podobě.

Věříme, že se vám tento, i další tři promenádní koncerty, které nás během léta čekají, budou líbit.  www.veseleto.cz

cm2.png cm1.jpg cm3.jpg

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083