kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci,

pranostika na konec července praví: Je-li teplo na Jakuba, bude zima na Vánoce...

Tak jen ať je teplo, slunečno a na 1. nádvoří frýdeckého zámku je právě na Jakuba příjemně a hezky s B-Side Bandem. 

tip měsíce

Letní scéna kina Vlast  - Letní scéna kina Vlast - Je léto a k létu neodmyslitelně patří nejenom prázdniny, dovolená, zmrzlina a koupání, ale také letní kino. Letos vám KulturaFM přináší poprvé biják přímo pod vaše okna! Těšit se můžete na 4 filmová představení přímo ve vašem městě. Začátky projekcí budou po setmění a občerstvení je zajištěno. Těšíme se na vás u vás. Projekce filmu MADAGASKAR 3.

St 23. 7., po setmění, Sady Svobody

lskv250.jpg

tip měsíce

Jazz ve městě  - Spojení výjimečných hudebníků nabídneme v rámci festivalu Jazz ve městě, který se uskuteční 25. – 26. 7. Na I. nádvoří frýdeckého zámku vystoupí 25. 7. B-Side Band (18 špičkových instrumentalistů) s hosty Janem Smigmatorem a Terezou Černochovou. Druhý den budeme pokračovat v Klubu Stolárna, kde si vychutnáte společné vystoupení dvou špičkových kytaristů, Luboše Andršta a Lubomíra Brabce, Hudební hospůdka u Arnošta váz pozve na french and jazzy vintage pop v podání kapely VIOLA!

Saxofonista Ondřej Štveráček zahraje spolu s Tomášem Barošem a Marianem Ševčíkem a festival ukončíme afterparty v Pavlači projektem Fairplay – kvartet složený z nejtalentovanějších mladých jazzmenů z Ostravy a okolí – kytaristy Radima Přidala z frýdeckomístecké kapely Behind the Door .

jazz250.png

 


připravujeme
 

Promenádní koncert  - Stanley´s Dixie Street Band, který vytvoří bezesporu stylovou hudební kulisu. Už slovo "street" v názvu naznačuje, že se nesnaží o nějaký prokomponovaný jazz, ale klasický dixík, který vychází z počátku vzniku této muziky. Zpěv je akustický přes "hlásnou troubu", což je velice efektní a dává vyniknout nejen stylovosti žánru, ale tím rovněž vzniká jedinečná zvuková archaičnost. V repertoáru najdete veškerou dixielandovou klasiku, swing, blues... Kapelník, trumpetista, zpěvák - Standa Dětský - Trumpetový ´cvok´ a celoživotní oběť tohoto nástroje, prošel s trumpetou snad všemi hudebními styly - od klasiky přes dechovku, pop, swing, bigbands a dixieland. Klarinet - Roman Volný - vynikající muzikant, špičkový hráč na saxofony. Trombon - Milan Rusnák - jeden z nejšpičkovějších jazzových trombonistů na Moravě. Vyhledávaný hráč mnoha 

seskupení, od jazzových kvartetů, přes big band, muzikál, pop. Tenorové banjo - Honza Habernal - nadšeným milovníkem čtyř zvonivých strun. Hru na různé strunné nástroje piloval už od raného dětství Nový hráč na suzafon, Tomáš Ličman - i přes svůj věk (23 let), je velmi dobrým muzikantem.

Neděle 3. 8., 16.00, altán ve Smetanových sadech
promenadni_koncerty_250.jpg


připravujeme

Díra u Hanušovic  - Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře“ s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události...


So 2. 8., 20.00, Nová scéna Vlast 

dira_u_hanusovic.jpg

 

Akce kulturyFM v týdnu od 21 .7. do 27. 7.:

Po 21. 7. od 20.00 - Pěna dní (NSV)

St 23. 7. po setmění - Madagaskar 3 (Sady Svobody) 

Čt 24. 7. od 20.00 - Herkues: The tracian wars (NSV)

Pá 25. 7. od 18.00 -  Letadla 2: Hasiči a záchranáři (NSV)

Pá 25. 7. od 20.00 - Herkues: The tracian wars (NSV)

Pá 25. 7. od 20.00 - Jazz ve městě/ B-side Band (1. nádvoří frýdeckého zámku) 

So 25. 7. od 09.00 - Jazz ve mstě/Trio (vlak. nádraží Frýdek)

So 25. 7. od 18.00 -  Letadla 2: Hasiči a záchranáři (NSV)

So 25. 7. od 19.00 - Jazz ve městě/L.Andršt a L. Brabec (Stolárna)

So 25. 7. od 20.00 - Jazz ve městě/VOILA (U Arnošta)

So 25. 7. od 20.00 - Zejtra napořád (NSV) 

So 25. 7. od 22.30 - Jazz ve městě/afterparty a Jamm session (Pavlač)

Ne 26. 7. od 18.00 - Letadla 2: Hasiči a záchranáři (NSV)

Ne 26. 7. od 20.00 - Zejtra napořád (NSV) 

 

 

 

 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083