kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci,

tomuto týdnu vévodí film v čele s festivalem krátkých filmů - Beskydský ještěr. Přijďte všichni, jste srdečně zváni, vstup je ZDARMA. 

tip měsíce

Století Miroslava Zikmunda  - Všichni znají dvojici slavných cestovatelů - Zikmunda a Hanzelku. Všichni znají jejich expedice a knihy. Nikdo neví, jaký žili život. Jejich zážitky z cest znají miliony lidí na celém světě. Legendární dvojici spojuje 111 tisíc kilo-metrů cest, 6,5 milionu prodaných knih v 11 světových jazycích, 4 celovečerní filmy, 147 dokumentárních a televizních filmů a přátelství přetrvávající i po smrti. Miroslav Zikmund - fenomenální cestovatel, fotograf, spisovatel a publicista. Málokdo ví, že si tento bezmála stoletý muž již sedmdesát let denně píše deník. A nyní odtajnil své celoživotní osobní vzpomínky… Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Byl počat za Habsburků, narodil se pět měsíců po vzniku první republiky. Přežil 2. světovou válku, zažil nástup komunismu i jeho pád. StB byl označen jako "nebezpečná osoba

nejvyšší třídy nebezpečnosti". Pobýval v Africe, když zanikal koloniální systém. Setkal se s pre-zidenty, seznámil se s Gagarinem i Hillarym. Zažil nástup demokracie a "všemocného" kapitalismu… Vydejme se napříč dějinami a nechme si vyprávět příběh minulého století prostřednictvím muže, který jej zažil…

So 6. a Ne 7. 9., Nová scéna Vlast, 19.00

stoleti_mioslava_zikmunda.jpg

 


tip měsíce

Beskydský ještěr - festival krátkých filmů - Klub filmových nadšenců ve Frýdku-Místku zve všechny příznivce na 34. ročník filmové tvorby, který se koná pod záštitou a za finanční podpory Statutárního města Frýdek-Místek.

Pá 12. 9. od 14.00, Nová scéna Vlast 

So 13. 9. od 09.00, Nová scéna Vlast 

beskydsky_jester_250.jpg

tip měsíce

Korea: The Land ofMorningCalm/Korea: Země jitřní svěžesti  - výstava fotografií ve foye Nové scény Vlast

Autor: kolektiv autorů

Vstup na výstavu je Zdarma.  

Září, Nová scéna Vlast 

korea-vystava250.jpg

připravujeme
Komici s.r.o.  - Máte rádi humor…rádi se smějete? Pak se můžete opět těšit na skvělou stand-up comedy show - celovečerní představení Komici s.r.o., ve kterém se představují ti nejlepší baviči z pořadu „Na stojáka“. A právě z tohoto pořadu se vyvinula divadelní podoba, kterou uvidíte. Jedná se o pásmo mnoha krátkých skečů herců, kteří se na pódiu různě střídají. A střídají se nejen během večera, ale i v různých dílech pořadu podle toho, jak je obsadí „šéf“ Komiků s.r.o., Miloš Knor. V pořadu Na stojáka a Komici s.r.o. vystupují i stejní lidé. „Ne tedy všichni. Být Stojákem je základ, ale stát se Komikem s.r.o. vyžaduje být mezi nejlepšími. Čili Komici s.r.o. jsou pořadem, v němž excelují ti nejlepší herci z pořadu Na stojáka“ a některé, například, Rudu z Ostravy uvidíte pouze s Komiky s.r.o., vysvětluje personální rozdíl v obou pořadech Miloš Knor. Dopředu prý nelze říci, jaké skeče se v pořadu vůbec objeví. Každý z komiků má připraveno několik vystoupení a ta střídá velmi nepravidelně. Mnoho jich také průběžně vzniká a zaniká, takže každý pořad je naprostý unikát.

Miloš Knor/Josef Polášek/Ruda z Ostravy

Čt 18. 9., 19.00, Nová scéna Vlast

komici_250.jpg

 


připravujeme

Korejské dny - V dnešní době moderních technologií a moderních dopravních prostředků se vzdálenosti značně zmenšují a situace, kdy se střetávají diametrálně odlišné kultury, jsou stále častější. V rámci Korejských dnů se prostřednictvím filmů, přednášek, besed a workshopů, návštěvníci seznámí nejen se „životem“ v Koreji, ale budou mít také příležitost ochutnat tamní kuchyni či poslechnout si Korejskou tradiční hudbu.

Pá 19. - So 20. 9., Nová scéna Vlast

korejske_dny250.jpg

Akce kulturyFM v týdnu od 8. 9. do 14. 9.:

Po 8. 9. od 19.00 - Století Miroslava Zikmunda  (NSV)

Út  9. 9. od 19.00 - Trabantem až na konec světa  (NSV)

St 10. 9. od 19.00 - Fakjů pane učiteli  (NSV)

Pá 12. 9. od 14.00 - Beskydský Ještěr  (NSV)

So 13. 9. od 09.00 - Beskydský Ještěr  (NSV) 

Ne 14. 9. od 17.00 - Letadla2: Hasiči a záchranáři  (NSV)

Ne 14. 9. od 19.00 - Lepší teď než nikdy  (NSV)

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083