kulturafm
logo

Vážená kulturní veřejnosti, 

máme tady další měsíc a počasí je stále chladnější a chladnější. Snad 11. dorazí i Martin na bílém koni. Uvidíme, každopádně volné chvíle si můžete zpestřit trochou kultury u nás. Krásný listopad... 

tip měsíce

FRANKIE & JOHNNY  - Johnny se právě vrátil z vězení a našel si práci v malé newyorské restauraci, kde pracuje i Frankie. A právě otevřeně prostořeká číšnice ho okouzlí. Jednou večer spolu náhodou skončí v posteli. A je tady obyčejně neobyčejné ráno. Zatímco Frankie vše považuje za drobnou aférku, protože zklamání z mužů zažila už dost, Johnny se zamiloval. V první chvíli se zdá, že jejich vztah nemůže fungovat. Ani jeden nejsou už nijak mladí. Ona má za sebou několik nepovedených lásek. On rozpadlé manželství. Po sérii vtipných slovních přestřelek a klasických nedorozumění svitne jakási naděje. Že by ti dva měli ještě šanci...?

Út 4. 11., 19.00, Nová scéna Vlast

frankie_a_johnny.jpg

tip měsíce

Zuzana Lapčíková  - Zuzanu Lapčíkovou známe jako virtuosní cimbalistku, osobitou zpěvačku a skladatelku. Pochází z moravského Slovácka, kde se svojí rodinou žije. Díky rodinnému zázemí se začala hudebně rozvíjet na poli moravské lidové písně a hudby. Na brněnské konzervatoři absolvovala hru na cimbál a etnologii a hudební vědu na Masarykově univerzitě v Brně. Vyhrála řadu národních soutěží a zúčastnila se mnoha mezinárodních festivalů. Pro svoji otevřenost vůči hudebním podnětům Zuzana Lapčíková překročila hranice folklórního žánru a vstoupila na pole hudby artificiální [barokní, soudobá - od komorních formací až po orchestrální tělesa] a mezižánrových propojení [jazz, soudobá hudba].

Čt 6. 11., 19.00, Rytířský sál frýdeckého zámku

lapcikova250.jpg

tip měsíce

Trabantem Jižní Amerikou  ...kam až se dá v Jižní Americe dojet autem? ...a trabantem? Projeli jsme trabantem Hedvábnou stezku a přišlo nám to drsné, projeli jsme trabantem Afriku a přišlo nám to nejdrsnější... tak jsme vypravili do Jižní Ameriky a mysleli, že větší masakr už to být nemůže. A byl! Dan Přibáň vypráví o nejnáročnější cestě, jakou kdy se svými žlutými trabanty projel! Mezinárodní tým - Češi, Poláci a Slovák, mezinárodní vozový park – dva trabanty, maluch, Jawa 250 a celá Jižní Amerika ve své velkoleposti- Guyana, Brazílie, Peru, Bolívie, Chile a Argentina. Tři auta, jedna motorka, osm lidí, čtyři měsíce na cestě a šest zemí. 20 406 kilometrů tím nejkrásnějším a nejnáročnějším, co může Jižní Amerika nabídnout. Z pralesů do velehor, z velehor do pouští z pouští do zelené divočiny ze zelené divočiny na mrazivou hranu Antarktidy.

Ne 9. 11., 18.00, Nová scéna Vlast

trabanti250.jpg

připravujeme

Podzimní koncert symfonického orchestru Frýdek-Místek  - Symfonický orchestr Frýdek –Místek zahájí svou 53. koncertní sezonu interpretací hudby 20. století. Přestože si byli její autoři generačně blízcí, každý z nich se vydal vlastní tvůrčí cestou. Posluchači se tak mohou těšit na dílo s prvky hudby moderní (Dmitrij Šostakovič - Slavnostní předehra), romantické (Edward Elgar - Violoncellový koncert op.85), klasické (Aram Chačaturjan - Waltz ze Suity Maškaráda) i symfonický jazz (George Gershwin - Rhapsody in Blue). Jako sólisté vystoupí Michal Krutílek (violoncello) a Michal Bárta (klavír), diriguje Zdeněk Smolka.

Pá 14. 11., 19.00, Národní dům 

Online předprodej na www.kulturafm.cz nebo  pobočkách Beskydského informačního centra.  

smfonicky_orchestr250.jpg

připravujeme
Projekt 12  je cyklus dvanácti samostatně fungujících kulturních akcí, které během jednoho roku spojí nejrůznější umělecké směry v kombinaci se zapomenutými prostory města Frýdek-Místek. Ve výsledku tak vznikne neopakovatelný kulturní zážitek v netradičním prostoru typu site-specific.Kytarový koncert - Klára Bajerová, Veny - listopadová akce Projektu 12 bude mít tentokrát hudební charakter. Těšit se můžete na dvojici kytaristů/zpěváků - Kláru Bajerovou a Venyho. Oba dva jsou objevy Frýdecko-Místeckého festivalu Sweetsenfest, kde se v ročnících 2013 a 2014 objevili na stagi U Arnošta. Přesto všechno je však autorská tvorba Kláry i Venyho velmi rozdílná jak po stránce hudební, tak textové. (Klára - acustik punk, Veny - 

indie folk). Listopadový kytarový koncert v rámci Projektu 12 proběhne ve spolupráci s městskou knihovnou Frýdek-Místek.

So 15. 11., 19.00, Městská knihovna Frýdek

projekt_12_listopad.jpg


Akce KulturyFM v týdnu od 3. 11. do 9. 11.:

Po 3. 11. od 19.00 - Mapy ke hvězdám  (NSV) 

Út  4. 11. od 19.00 - Frankie a Johnny  (NSV)

St 5. 11. od 10.00 - Tři bratři  (NSV)

St 5. 11. od 19.00 - Byt na inzerát  (NSV) 

Čt 6. 11. od 17.00 - Pohádkář  (NSV) 

Čt 6. 11. od 19.00 - Pohádkář  (NSV)

Čt 6. 11. od 19.00 - Zuzana Lapčíková  (Ryt. sál)  

Pá 7. 11. od 09.30 - Za kamarády z televize  (NSV) 

Pá 7. 11. od 17.00 - Včelka Mája  (NSV)

Pá 7. 11. od 19.00 - Pohádkář  (NSV)  

So 8. 11. od 15.00 - Rio 2  (NSV)

So 8. 11. od 17.00 - Včelka Mája  (NSV)

So 8. 11. od 19.00 - Pohádkář  (NSV)  

Ne 9. 11. od 15.00 - Pod šapitó  (NSV)

Ne 9. 11. od 18.00 - Trabantem Jižní Amerikou  (NSV) 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083