kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci, 

tento týden nás čeká divadlo, festival cyklocestování a dětský karneval. Takže pro každého něco. Radi vás u nás uvidíme.

tip měsíce

V Paříži bych Tě nečekala, tatínku  -Výběrčí přímých daní ze zapadlého provinčního městečka se jednoho dne rozhodne, že překvapí svoji dceru a navštíví ji v Paříži. Starostlivý otec s podivem zjišťuje, že jeho milovaná dcera již nepracuje v pojišťovně, ale pohybuje se jako společnice ve světě velké politiky a obchodu, ve kterém se rázem ocitá i on. V tomto spletitém prostředí se tatínek rychle zorientuje a když okouzlí manželku svého nejvyššího šéfa, zcela to změní jeho život, budoucnost dcery a dokonce i složení vlády. Rozjede se uragán záměn a komických situací, které neberou konce. Komedie Jeana Barbiera (originální název Ma fille travaille a Paris) o pařížském dobrodružství sympatického venkovana ze Spáleného Poříčí nad Seinou nabízí dvě hodiny emocí a smíchu. V současné době nejznámější autor konverzačních komedií ve Francii je pokračovatelem tradice bulvárního divadla ve stylu Feydeaua a Labiche.

Režie: Jan Novák

Hrají: Petr Nárožný Jana Malá/Týna Průchová Jarmila Švehlová Simona Postlerová/Miroslava Pleštilová Barbora Šťastná Petrová/Malvína Pachlová František Skopal/Martin Sochor Jan Šťastný/Jan Čenský 

Čt 15. 1., 19.00, Nová scéna Vlast

v_parizi_bych_te_necekala_tatinku.jpg

 


tip měsíce

Festival CYKLOCESTOVÁNÍ - Ve dnech od 16. do 18. ledna se v Nové scéně Vlast uskuteční již devátý – ryze originální – cestovatelský festival Cyklocestování. Prostřednictvím besed, promítání, filmů a workshopů se můžete vydat s cestovateli na kolech do různých koutů světa. Podíváme se například do Francie, Irska, Maroka, na Lofoty, na lehokole nebo tříkolce projedeme velkou část Evropy, dokonce dvakrát si přiblížíme cyklocestovatele na cestě kolem světa. Navštívíme i ostrov Papua - Nová Guinea a do Afriky zavítáme za doprovodu rytmů místního bubenického uskupení. Organizátoři nezapomínají ani na cykloturistiku v České republice, tentokrát se zaměří na region Poodří. Festival představí opět zahraničního hosta, kterým bude světově uznávaný švýcarský cyklodobrodruh Claude Marthaler, který má za sebou několikaleté expedice na kole - 7 let na cestě kolem světa, a nebo tříletou cestou napříč Afrikou a Asií, o které bude vyprávět právě zde. V sobotu v podvečer se pak můžete těšit na křest knihy "Světem na kole" a premiérovou autogramiádu autora knihy Martina Stillera a kmotra tohoto

cestopisu Clauda Marthalera. Zajímavý program nás však čeká už v pátek, kdy se organizátoři Daněk, který je autorem knihy "Ti, kteří utíkají pěšky", volného pokračování bestselleru "Born to Run". V předsálí Nové scény Vlast bude během festivalu probíhat výstava fotografií a představí se zde jako tradičně partneři akce. Festival pořádá Občanské sdružení Cyklocestovatelé za významné podpory příspěvkové organizace Národní dům Frýdek-Místek, která je spolupořadatelem akce.

Podrobný program na www.kulturafm.cz  a na www.cyklovestovani.cz.

cyklocestovani_2015_250.jpg


tip měsíce

Tančírna  - Vstup ve společenském obleku a obuvi. Přijďte si zopakovat své taneční kroky! Classicdancestage, Latin dancestage. 

Vstupné: 100 Kč/online předprodej od 20. 12. 2014 na www.kulturafm.cz nebo na pobočkách Beskydského informačního centra.

Informace na www.kulturafm.cz, tel.: 776 516 939 

Pá 16. 1., 19.00, Národní dům 

tancirna250_leden_2015.jpg

tip měsíce

DĚTSKÝ KARNEVAL S KLAUNY

Národní dům, Sobota 17. ledna 2015 v 15 hodin. Uvádí Umělecká agentura LEV. Klauni celý karneval moderují, čarují, tancují s dětmi a modelují různá zvířátka z balónků. Klaun také umí vyrábět obří bubliny. Dále se můžete těšit na závody v klaunských botách, točení talířů, obří puzzle klaunů, házení dortem, nafukování balónků , kutálení obřích koulí…

Rodinné vstupné: 50 Kč

karneval2015_250.jpg

připravujeme
Projekt 12/Labyrint  - Projekt 12 je cyklus dvanácti samostatně fungujících kulturních akcí, které během jednoho roku spojí nejrůznější umělecké směry v kombinaci se zapomenutými prostory města Frýdek-Místek. Ve výsledku tak vznikne neopakovatelný kulturní zážitek v netradičním prostoru typu site-specific. Vstupné dobrovolné. Čtyři různé vnitřní světy čtyř výtvarníků se sejdou ve společném prostoru podzemního protiatomového bunkru. Dokáží rozdílné obrazy i výtvarné techniky vytvořit jeden celek se společnou myšlenkou? Přijďte se na chvíli ztratit v tomto projektu nazvaném LABYRINTY. ADAMUS, GÁL, KAWULOK, MATERA, LLOYDPět různých vnitřních světů pěti výtvarníků se sejdou ve společném prostoru podzemního protiatomového bunkru. Dokáží rozdílné obrazy i výtvarné techniky vytvořit jeden celek s společnou 

myšlenkou? Přijďte se na chvíli ztratit v tomto projektu nazvaném LABYRINTY. Vernisáž: pá 23. 1. od 18.00 hod Lednovávýstava v rámci Projektu 12 bude realizována ve spolupráci se společností Sportplex Frýdek-Místek, s.r.o.

Pá 23. 1. - 25. 1., Bunkr59

projekt12_leden2015.jpg

 


připravujeme

Simona Babčáková a Ester KočičkováDivadelní improvizace v podání Ester Kočičkové a Simony Babčákové jsou dokonalým útěkem do světa ne-televizní zábavy nejen pro zkušené „znalce divadla“. Obě dámy baví diváky svým bezprostředním humorem, komickými kreacemi i písněmi vznikajícími přímo za mikrofonem. Jejich energie a fantazie rozehrává bizarní dějové linky a diváci často nevěří –„tohle si vážně vymýšlejí až na place?“ Celé představení je podbarveno hudbou, která dokresluje děj, inspirace je vzájemná. 

Čt 29. 1., 19.00, Nová scéna Vlast

simona_babcakova250.jpg

 


Akce KulturyFM v týdnu od 12. 1. do 18. 1.:

Po 12. 1. od 19.00 - Sama noci tmou  (NSV)

Út 13. 1. od 19.00 - Dva dny, jedna noc  (NSV)

St 14. 1. od 19.00 - Hobit: Bitva pěti armád  (NSV)

Čt 15. 1. od 19.00 - V Paříži bych Tě nečekala, tatínku  (NSV)

Pá 16. 1. od 18.30 - Festival Cyklocestování  (NSV)

Pá 16. 1. od 19.00 - Tančírna - absolventský ples  (ND)

So 17. 1. od 10.00 - Festival Cyklocestování  (NSV) 

So 17. 1. od 15.00 - Karneval  (ND)

Ne 18. 1. od 09.30 - Festival Cyklocestování  (NSV) 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083