3. 2. 2015  kulturafm logo
 
ROMEO  A  JULIE

Kenneth MacMillan vytvořil současnou interpretaci Prokofjevovy klasické partitury. Jeho verze baletu zdůrazňuje citovou a psychologickou stránku příběhu. Romeo a Julie obsahuje tři vášnivá pas de deux, první setkání milenců, slavnou balkonovou scénu a závěrečnou tragédii, končící jejich smrtí. Příběh milenců se odehrává v kontrastu k půvabům Verony v 16. století: živé dění na tržišti naruší zuřivý souboj, velkolepý ples se odehrává v elegantním paláci.

St 11. 2. 2015, Nová scéna Vlast, od 18.00 

romeo_a_julie200.jpg

MacMillanova inscenace Romea a Julie měla premiéru v Covent Garden roku 1965, s Rudolfem Nurejevem a Margot Fonteyn v titulních rolích. Představení mělo obrovský úspěch, opona se zvedla v závěru třiačtyřicetkrát a aplaus trval čtyřicet minut. Od té doby je balet centrem repertoáru souboru, dosud dosáhl více než 400 repríz a je uváděn na četných světových turné. Nedávno byl upraven pro scénu O2 Areny a při zachování MacMillanovy představy tak vkročil do 21. století.

Hluboce dojemný balet Kennetha MacMillana patří ke klasice 20. století.  

Romeo a Julie se setkají na plese a okamžitě se do sebe vášnivě zamilují. Avšak jejich rodiny jsou znepřáteleny, dělí je prudký svár. Dokáží milenci společně odolat vzájemné zášti a odporu? 

Choreografie: Kenneth MacMillan

Hudba: Sergej Prokofjev

Výprava: Nicholas Georgiadis

Světelný design: John B. Read 

www.kulturafm.cz

romeo_a_julie160_1.jpg romeo_a_julie160_2.jpg romeo_a_julie160_3.jpg

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083