kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci, 

dne 5. listopadu proběhne v Národním domě zajímavá beseda o uprchlících s dobrovolníky, kteří působili na hraničních přechodech Balkánu. Přijďte, jste zváni. 

tip měsíce

Jméno  - Mluvit se dá o všem. Při dobrém vínu, mezinárodní koloniální kuchyni a ve vznešeném současném pařížském prostředí, mezi dobrými přáteli a příbuznými by vlastně žádné téma nemělo být tabu. Když se ale Vincent, úspěšný realitní makléř na večeři u své sestry Elizabeth, učitelky francouzštiny a švagra Pierra, profesora literatury, svěří se záměrem dát svému synovi jméno Adolf, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou zdá se přeci jen větší, než se přítomní liberálové domnívali. Ke skutečné eskalaci dojde po odhalení nálože, která se skrývá v rodinné historii.

jmeno250.jpgRežie: Thomas Zielinski 

Hrají: Roman Zach, Jana Janěková ml., Petr Lněnička, Jan Dolanský, Linda Rybová

Po 2. 11., 19.00, Nová scéna Vlast 


tip měsíce

UPRCHLÍCI  - BESEDA S DOBROVOLNÍKY, kteří působili na hraničních přechodech Balkánu a osobně se setkali s tisíci uprchlíky. Kdo opravdu jsou běženci směřující do Evropy? Máme se jich bát? Potřebují naši pomoc? 

Více informací www.kulturafm.cz  

Čt 5. 11., 18.30, Zasedací sál Národního domu (vstup ze zahrady) 

uprchlici250.jpg

tip měsíce

Zahrada  - To šlo jednou pár kluků do školy. Tak šli a cestou uviděli ve vysoké zdi z kamene starou železnou branku, celou rezavou… Tak takhle tajemně začíná kniha Jiřího Trnky ZAHRADA. Tajemství a kouzla mají rádi velcí i malí. A co teprve, když se ocitnou v takové tajemné Zahradě plné překvapení. Hlídá ji zlomyslný kocour, mluvící trpaslík, v jezírku plave sečtělá velryba když už je nejhůř, tak pomůžou legrační sloni. A právě do takové zahrady se zatoulají tři zvědaví kluci. A s nimi se můžete zatoulat i vy.

zahrada250.jpgNe 8. 11., 15.00, Nová scéna Vlas

připravujeme
Dolls  - Cyrk La Putyka - V dětství je naším nejlepším kamarádem panenka, plyšový medvídek, vojáček... Je klíčem do světa fantazie, oporou, když nám není dobře. Hračka je jediná, která nám opravdu rozumí, cestuje s námi po celém světě, je naší zpovědnicí. Skrze panenku se můžeme podívat do historie, kdy jí člověk přisuzoval nadpřirozené schopnosti a byla spojnicí mezi ním a přírodou. Cirk La Putyka je soubor, který se profesionálně věnuje žánru nový cirkus. Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na žánr. Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení. Vstupenky ZDE. dolls250.jpg

Út 10. 11., 19.00, Hala Polárka

Frýdek-Místek


připravujeme
Rudy Linka Trio “Acoustic & Electric”  - Koncert jednoho z nejlepších jazzových kytaristů světa, Rudyho Linky, pražského rodáka a Čechošvédoameričana, optimisticky smělého vizionáře, který i nejsmělejší sny lehce převádí do reality. Jako kluk si chodil půjčovat desky na hlídanou americkou ambasádu, až se koncem 70. let, ve dvaceti, rozhodl, že za dobrou muzikou odejde pryč. Ve Švédsku se seznámil se svou budoucí ženou Annou, vystudoval klasickou kytaru a skladbu. Pak odešel do Bostonu, na Berklee College of Music a pokračoval v New Yorku. Mimo jiné u Johna Scofielda a Johna Abercombieho. Rudy Linka koncertuje po celém světě, učí, ale před deseti lety také založil v Čechách jeden z největších hudebních festivalů – Bohemia Jazz Fest. Hraje se na historických náměstích, vstup je zdarma. Loni bylo na koncertě na Staroměstském náměstí 

rudylinka250.jpgnajednou 20.000 lidí. Ve světě se o festivalu píše jako o události mezinárodního významu.

Pá 13. 11., 19.00, Nová scéna Vlast


Akce KulturyFM v týdnu od 2. 11. do 8. 11. 2015:

Po 2. 11. od 19.00 - Jméno  / př. sk. A (NSV)

Út 3. 11. od 19.00 - Koza  (NSV) 

St 4. 11. od 19.00 - Purpurový vrch  (NSV)

Čt 5. 11. od 18.00 - Wilsonov  (NSV)

Čt 5. 11. od 18.30 - Uprchlíci  (ND) 

Pá 6. 11. od 9.00 - Splněná přání  (NSV)

Pá 6. 11. od 17.00 - Snoopy a Charlie Brown (NSV)

Pá 6. 11. od 19.00 - Spectre  (NSV)

So 7. 11. od 15.00 - Snoopy a Charlie Brown 2D  (NSV) 

So 7. 11. od 17.00 - Snoopy a Charlie Brown (NSV)

So 7. 11. od 19.00 - Spectre  (NSV) 

Ne 8. 11. od 15.00 - Zahrada  (NSV) 

Ne 8. 11. od 17.00 - Snoopy a Charlie Brown (NSV) 

Ne 8. 11. od 19.00 - Spectre  (NSV) 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083