kulturaFM

newsletter

 

Milí příznivci kultury,

Duben - měsíc divadel se chýlí ke konci a věrni zásadě „to nejlepší na konec“ vám tento týden naservírujeme dvě skvělá představení. Už v úterý nás čeká Klára a Bára (mimo předplatné) s Ivou Chýlkovou a Evou Holubovou a v pátek můžete vidět moravskou premiéru hry Na mělčině (předpl. sk. A) s Ivou Janžurovou, která od svého uvedení 4. dubna v Praze sklízí skvělé ohlasy. Vstupenky na Kláru a Báru jsou vyprodány, ale pokud máte zálusk na hru Na mělčině, zkuste se co nejrychleji vypravit osobně do Nové scény Vlast - máme pro vás ještě několik vstupenek na přístavky.

ka_a_kubnek.jpg

Spolu s dubnem končí i letošní sezóna dětských divadélek. Rozloučíme se s vámi v neděli jako obvykle v 15.00 úspěšným představením brněnského divadla Věž Káťa a Škubánek na motivy oblíbeného večerníčku. Hra je určeně dětem od čtyř let. Pravidelná nedělní dětská divadélka se vrátí až na podzim, v červnu nás ještě přijede navštívit Hurvínek se zbrusu novým představením (15. 6.).

Filmový klub je tento týden kvůli divadlu jen dnes - tedy v pondělí. Vidět můžete britsko-americký retro snímek Můj týden s Marilyn, ve kterém ztvárnila mýty opředenou hollywoodskou filmovou ikonu Michell Williams. Film Simona Curtise se po zásluze dočkal řady ocenění, mj. dvou oscarových nominací za herecké výkony.

pirti.jpg

Na tradičním středečním dopoledním promítání pro seniory můžete tento týden vidět nový český film Láska je láska s plejádou známých herců v čele se Simonou Stašovou a Petrem Nárožným. Stejný film navíc uvedeme i ve středu večer.

O víkendu nebude chybět bijásek pro děti: těm úplně nejmenším je určeno páteční pásmo filmových pohádek o Budulínkovi, pro ty větší máme v sobotu odpoledne Šmouly 3D. Kdo se rozhlíží po zábavě pro celou rodinu, tomu jistě padne do oka nový britský animovaný film Piráti, na který se můžete těšit oba víkendové dny od 17.00. Sobotní a nedělní večer pak patří životopisnému filmu Železná lady, kterému vévodí Oscary ověnčená Merryl Streep. Film, mapující kariéru britské ministerské předsedkyně Margaret Tchatcher, obdržel v letošním oscarovém klání kromě ceny za ženský herecký výkon v hlavní roli také zlatou sošku za masky.

Věnujte pozornost také aktuálně probíhajícím předprodejům: v nabídce jsou vstupenky na koncert Richarda Müllera (14. 5.) a Ivy Bittové (29. 5.). Z divadel předprodáváme vstupenky na premiérové představení místní Komorní scény 21 Zatímco jsme v pokoji (10. 5.), skvělou inscenaci Madam Piaf Karla Semeráda (předpl. sk. A, 28. 5.) a hru Africká královna v hlavních rolích s L. Rybovou a H. Čermákem (předpl. sk. B, 30. 5. - poslední volné vstupenky!).

Dále je v nabídce pro tuto sezónu poslední přenos z Metropolitní opery v New Yorku - čeká nás Verdiho monumentální opus Simon Boccanegra v hlavní roli Plácidem Domingem (13. 5.).

Nově je v nabídce předprodejů také koncert ke 30. výročí založení dětského folklórního souboru Ostravička - Třicetiny Ostravičky jinak, který se uskuteční v Nové scéně Vlast v pátek 11. května.

Akce v týdnu od 23. 4. do 29. 4. 2012:

 • Po 23. 4. od 19.00 - Můj týden s Marilyn (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • Út 24. 4.  od 19.00 - Klára a Bára (divadlo - Nová scéna Vlast)

 • St 25. 4.  od 10.00 - Láska je láska (kino pro seniory - Nová scéna Vlast)

 • St 25. 4.  od 19.00 - Láska je láska (kino - Nová scéna Vlast)

 • Pá 27. 4. od 09.30 - Bijásek: Budulínek (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 27. 4. od 19.00 - Na mělčině (divadlo - Nová scéna Vlast)

 • So 28. 4. od 14.00 - Bijásek: Šmoulové (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 28. 4. od 17.00 - Piráti (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 28. 4. od 19.00 - Oscarová Merryl Streep: Železná lady (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 29. 4. od 15.00 - Káťa a Škubánek (divadélko pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 29. 4. od 17.00 - Piráti (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 29. 4. od 19.00 - Oscarová Merryl Streep: Železná lady (kino - Nová scéna Vlast)

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, v pobočkách Beskydského informačního centra nebo on-line na www.kulturafm.cz.S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči