kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci,

tento týden nás čeká divadelní představení Podivný případ se psem, skvělý koncert Dua Colour Bass a také posední divadélko v tomto pololetí. Vezměte děti v neděli do divadla na pohádku Ježibaby a ženichové. Bude se jim líbit. Těšíme se na vás!

tip měsíce

Podivný případ se psem   - V květnu 2015 vstoupil na pražskou divadelní scénu velký hit současných světových jevišť s názvem Podivný případ se psem. Hlavní hrdina tohoto knižního bestselleru Marka Haddona i cenami ověnčené dramatizace z pera uznávaného dramatika Simona Stephense je patnáctiletý Christopher. Matematický génius, ale také autista, který příliš nerozumí okolnímu světu ani lidem, nerad opouští svůj byt a nesnáší, když se ho někdo dotýká. Během zdánlivě nevinného vyšetřování detektivního případu ze sousedství rozkryje docela jinou záhadu, a ta mu zásadně promluví do života.

podivny_pripad_se_psem.jpgHrají: Jan Cina, Hana Vagnerová / Eliška Křenková, Marek Daniel, Simona Babčáková, Zuzana Stavná, Petr Vančura

St 4. 5., 19.00, Nová scéna Vlast  


tip měsíce

Colour Bas Duo  - Od klasiky k jazzu - Colour Bass Duo bylo založeno v roce 2006 klarinetistou a basklarinetistou Jiřím Porubiakem a klavíristou Lukášem Michlem. Ve svém repertoáru pro koncertní vystoupení má Colour Bass Duo především skladby, které byly komponovány přímo pro basklarinet a klavír, ale také řadu kompozic původně určených klavíru (případně jinému klávesovému nástroji dané doby) a některému z dechových nebo smyčcových nástrojů.

colour_bas_duo250.jpgÚčinkují: Jiří Porubiak – klarinet, Lukáš Michel – klavír

Čt 5. 5., 19.00, Rytířský sál frýdeckého zámku 


tip měsíce

Ježibaby a ženichové  - Poslední nedělní pohádka pro děti v 1. pololetí!!! Dvě neposedné ježibabky Rozára a Bumbára by túze chtěly ženicha! Namísto hlídání malého brášky Ježourka zkoušejí kouzelná zaklínadla, kterými by si toho pravého přičarovaly. Ještě že je na blízku máma Košťalinda, která je pokaždé vytáhne z bryndy, pěkně je vyplatí a nakonec i poradí. Kdopak bude tím pravým ženichem?

Uvádí: Divadlo MAlÉhRY Brno

Hrají: Daniela Zbytovská / Barbora Seidlová a Nikola Zbytovská

jezibaby_a_zenichove250.jpg


Ne 8. 5., 15.00, Nová scéna Vlast 


připravujeme
MICHAL HORÁČEK  - Výjimečný koncertní projekt, který mapuje tvorbu textaře, básníka a producenta Michala Horáčka a především písně, které během třicetileté spolupráce vytvořil se skladatelem Petrem Hapkou a dalšími interprety. Na koncertu, který posluchačům nabídne výjimečný zážitek, zazní tvorba patřící k tomu nejlepšímu, co u nás za posledních několik desítek let v hudební oblasti vzniklo. Písně z dílny Hapka&Horáček, "produkty s doživotní zárukou", které prověřil čas, rozhlasový éter i zájem posluchačů mnoha generací zazní z úst Františka Segrada, Lenky 

michal_horacek.jpg

Nové a Ondřeje Rumla za doprovodu orchestru sólistů.

St 11. 5., 19.00, Kino Petra Bezruče 


Akce KulturyFM v týdnu od  2. 5. 2016 do 8. 5. 2016:

Po 2. 5. od 19.00 - Rodinný film  (NSV) 

Út 3. 5. od 17.00 - Ani ve snu  (NSV) 

Út 3. 5. od 19.00 - Nikdy nejsme sami  (NSV)  

St 4. 5. od 10.00 - Zkáza krásou  (NSV) 

St 4. 5. od 19.00 - Podivný případ se psem  (NSV) 

Čt 5. 5. od 19.00 - Colour Bas Duo  (Rsfz) 

Pá 6. 5. od 17.00 - Pat a Mat ve filmu  (NSV) 

Pá 6. 5. od 19.00 - Capitan America: Občanská válka  (NSV)

So 7. 5. od 17.00 - Pat a Mat ve filmu  (NSV) 

So 7. 5. od 18.00 - Jak na strašidla  (Sv) 

So 7. 5. od 19.00 - Capitan America: Občanská válka  (NSV) 

Ne 8. 5. od 15.00 - Ježibaby a ženichové  (NSV) 

Ne 8. 5. od 17.00 - Pat a Mat ve filmu  (NSV)  

Ne 8. 5. od 19.00 - Capitan America: Občanská válka  (NSV) 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083