kulturafm
logo

Milí kulturní příznivci,

 

Jaro nejaro, nemoci nás klátí a vůbec neberou ohledy na to, co plánujeme a kolik lidí se na to těší. Už podruhé v krátké době jsme museli zrušit žádané divadelní představení. Bez hereček v hlavní roli se zkrátka odehrát nedají. Proto vám i tímto kanálem chceme poděkovat za pochopení. Vážíme si vaší trpělivosti a věříme, že dorazíte na nové termíny zrušených představení Krasavice Interkontinentální (Pá 2. 6.) a 4 sestry (v jednání).

 

 

Představení legendární Ypsilonky Swing se vrací neboli o štěstí (Čt 30. 3.) má naštěstí tak početné obsazení, že riziko zrušení opravdu nehrozí. Zato koeficient zábavy a odreagování bude vysoký. V hlavní roli hry je totiž „swing“ alias živá voda pro jakoukoli věkovou skupinu.

swing-web.png

 

Zaručená pecka bude zábavná show s Jakubem Kohákem, Matějem Ruppertem a moderátorem Václavem D. Kosíkem Hvězdy, jak je neznáte (Po 27. 3.). Historky z natáčení se známými tvářemi českého šoubyznysu jsou osvědčeným lékem na mrzutost z vlastního údělu. My si tady ve Frýdku-Místku dokážeme živě představit, jaké je obrážení večírků a filmování hrozná řehole.

kohk-web.png

 

Nadsázky i sebereflexe si v březnu můžete užít dosyta. V prvé řadě si nenechte ujít koncert Reného Součka (So 18. 3.). V Národním domě pokřtí jeho nové album Sto Tisích Slov Jaroslav Samson Lenk a krom něj a Reného na koncertě uslyšíte i Petra Piny Pinkase (kontrabas) a Adélu Jonášovou (zpěv a irské flétny), a to ještě pořád nejsou všichni. Chcete se na koncert trochu navnadit? Přečtěte si rozhovor, který poskytl autor frýdeckomístecké hymny našemu kulturnímu magazínu. Pokud budete sledovat i událost na Facebooku, budete o koncertě vědět možná víc než my.

rene_soucek_2017-krest_web_banner.jpg

 

Sofistikovaný folk a oduševnělé texty kapely Bratří Ebenů vás oblaží v pátek 24. 3. Mistři slovních hříček a vytříbeného hudebního humoru zahrají i skladby z alba Čas holin. Pěkně o něm píšou třeba v recenzi tady. Vstupenky hledejte tady. Zatím ještě jsou.

 

ebenov-web.jpg

 

 

 

Na co v březnu do kina? Pokud toho folkaři nebudou mít dost, dají si ještě navrch film Muzzikanti (So 18. - Ne 19. 3.). Historické drama Mlčení ( Út 21. 3.) od Martina Scorseseho vás zavede mezi křesťanské misionáře 17. století, kteří se odvážili do zapovězeného Japonska. Kdo ještě nebyl, tak pořád může na neoholenou tvář Jamie Dornana v erotické fantazii Padesát odstínů temnoty (Pá 24. - Ne 26. 3.). Dokument o nejslavnějším porno herci všech dob Rocco (Út 28. 3.) odhalí detaily z jeho osobního života, snímek hrajeme ve filmovém klubu. Členové mají na představeních klubu výhodnější vstupné.

 

Těšíme se na Vás!

 

   

 

 

 

 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083