KulturaFM

 


Milí kulturní příznivci,

Nějak se nám to svezlo a letošní Veseléto je za námi. Kdo máte na letní akce Kultury F≈M hezké vzpomínky, přijďte si je oživit do Národního domu. Od 4. září tam vystavíme vybrané fotografie z Jazzu ve městě, Pivopění, Filmového dětského dne, Promenádních koncertů a a a… bylo toho prostě hodně a z fotek bylo těžké vybírat. Pokud jste tedy spíše na kvantitu, podívejte se do našich alb na Facebooku.

b.jpg

 


poslechovka v altánku

Poslední příležitost zatančit si ještě pod širým nebem. Na mini open air Poslechovce v Zeleném sadu (So 2. 9. / 15.00-00.00) zahrají oblíbení místní DJs i hosté až z Prahy. Sledujte událost na Facebooku.

 


pouliční piána

Léto je dobrá příležitost na revize a opravy a proto vám s potěšením hlásíme, že došlo i na oblíbené pouliční piano v křížovém podchodě. Přijďte si na něj zahrát, všechny klapky jsou zase funkční. Už jste narazili na to nové? Ve středu 30. srpna jsme slavnostně zahájili jeho provoz s duo Pokustone. Koukněte jaká byla atmosféra na našem YouTube kanále.

 


9,99%: sousedé

Podnebí mírného pásu nám už dopřeje jen pár týdnů, kdy se dají pořádat akce ve starých textilkách. Letos jsme toho se Slezanem zvládli dost a třešnička na dortu nás ještě čeká. Výstava současného umění připravená přímo pro prostor textilky na Těšínské. Mladí umělci rekrutovaní převážně z Fakulty umění Ostravské univerzity tam na čtrnáct dní instalují výtvarné objekty všeho druhu. Rozhodně přijďte na vernisáž (Pá 15. 9. / 19.00).

d.jpg

 


#zazitmestojinak

Přijďte Zažít město jinak (16. 9. / 15.00). Letos se ZMJ bude točit okolo kostela sv. Jakuba alias Farního náměstí. Jde o festivalovou akci, kde má každý příležitost neotřele prezentovat svou iniciativu, spolek, řemeslo, hudební skupinu nebo drobné podnikání. Když přijdete, zjistíte, co je ve městě zajímavého. Nebo máte vlastní nápad? Dveře na akci jsou stále otevřené. Co se bude na akci dít, sledujte na Facebooku. Například na závěr slavnostně odhalíme novou kašnu na náměstí Svobody.

a.jpg

 


 

naplánujte si rande na celý rok dopředu.

Protože pozvání do divadla se nedá odmítnout. Již poslední týdny máte na nákup předplatného. Kultura F≈M vám přichystala šest předplatitelských řad a doporučujeme, klidně si pořiďte všechny :) Výhradně na pobočkách BIC F≈M do 22. září včetně. O jednotlivých představeních a koncertech si přečtěte detailně v průvodci předplaným 2017/18 zde.

 


 

kurzy v národním domě

S námi budete na podzim živi nejen kulturně, ale i na těle a na duchu. Vyberte si volnočasouvou aktivitu z naší nabídky pohybových, tanečních nebo kreativních kurzů. V září otvíráme kurz fotografie, arteterapie, divadelní improvizace, břišních tanců, powerjógy…

 


 

Rychlý servis

Co bude na našich jevištích v příštích týdnech? Koncert polské písničkářky U Černého kocoura (Út 5. 9. / 18.00). Komedie o chlapských záležitostech s Jakubem Prachařem (St 13. 9. /19.00). Kultovní Mlýny divadla Sklep (19. 9. / 19.00). Premiéra filmu Svět podle Daliborka s besedou s režisérem Vítem Klusákem (Út 26. 9. / 18.00). Povídání o hvězdném životě s Janem Krausem (12. 10. / 20.00). Koncert Davida Kollera v Bezruči (15. 11. / 19.00). Nová sezóna Tančíren (So 16. 9./ 19.00), Povídání v Zeleném baru (Po 2. 10. / 18.30) a Nedělních divadélek (Ne 1. 10. / 15.00).

c.jpg

 

 

 

 

Kultura F≈M Facebook Messenger Email Youtube

Nechte si pravidelně posílat náš newsletter a budete vědět, co se ve městě chystá.
Kalendář akcí a online prodej vstupenek najdete na našich stránkách www.kulturafm.cz.
Sledujte náš profil na Facebooku. Můžete nás kontaktovat také emailem na adrese
kulturafm@kulturafm.cz nebo telefonicky na čísle +420 773 788 650.


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči |
Copyright 2017 Kultura F≈M. Všechna práva vyhrazena.