kulturaFM

newsletter

 

Milí příznivci kultury,

Beskydské Veseléto je v plném proudu. Po 18. Mezinárodním folklórním festivalu na konci tohoto týdne přichází na řadu první z chystaných promenádních koncertů v Altánu ve Smetanových sadech. Do největšího městského parku se tak s plnou parádou vrací hudba v podání Velkého dechového orchestru Válcoven Plechu Frýdek-Místek. Samozřejmostí bude bohaté občerstvení. Vstup je zdarma, přijďte si užít nastupující léto!

 

 promenadni_koncerty_male.jpg

Předplatné divadla a koncertů vážné hudby 2012/13

Od pátku 22. června zahajujeme pro veřejnost prodej předplatného divadla a klasické hudby pro následující sezónu! Stejně jako v této sezóně vám nabízíme tři skupiny divadelního předplatného a dvě skupiny předplatného koncertů klasické hudby. Brožuru s informacemi o všech předplatitelských skupinách najdete ke stažení na titulní straně našeho webu www.kulturafm.cz. Stávající předplatitelé mohou do čtvrtka využít možnost obnovit své loňské předplatné!
Prodej předplatného probíhá v Nové scéně Vlast.


Nezapomeňte také věnovat pozornost kinu. Začátek týdne patří jako vždy Filmovému klubu. Film Rok konopí debutujícího režiséra Petra Slabého, který dnes od 19.00 uvedeme, se snaží přispět do současné diskuse na téma konopí, a zejména jeho léčebných účinků. Zítra, tedy v úterý, se ke slovu pro změnu dostane jedna z našich nejuznávanějších dokumentaristek Olga Sommerová. Její časosběrný snímek Věra 68 líčí osudy legendární gymnastky Věry Čáslavské. Za zmínku jistě stojí, že život Věry Čáslavské nejsou jen sportovní úspěchy, a že se nebála vyjádřit se i k politické situaci.

Komediální drama Signál, z pera Marka Epsteina v režii Tomáš Řehořka s Vojtou Dykem a Kryštofem Hádkem v hlavních rolích můžete vidět ve středu hned dvakrát - v 10.00 na projekci určené (nejen) pro seniory a pak v 18.00 v rámci tradiční Dámské jízdy.

V pátek dopoledne otevřeme kino nejmenším - na programu bude animované filmové pásmo Kamarád Krteček. Od 17.00 budeme pokračovat bláznivou animovanou komedií Hurá do Afriky! o dobrodružné výpravě party odvážných zvířátek pro vodu ve vyprahlých afrických pouštích. Od 19.00 jsem pro vás připravili novou českou komedii Probudím se včera, ve které můžete čekat Jiřího Mádla, Viktora Preisse a další známé herce.

muzi_v_cernem_mali.jpg

Víkend bude v kině patřit, vždy od 17.00, českému rodinnému filmu Modrý tygr, ve kterém se mj. můžete těšit na Báru Hrzánovou, Jan Hartla a hlavně, jak název napovídá, na jedno tajemné zvíře, které byste ve městě určitě nečekali. Oba víkendové večery od 19.00 vás zveme na jeden velký filmový návrat. Když se řekne tajní agenti, Will Smith a Tommy Lee Jones, určitě se každému vybaví Muži v černém. V už třetím pokračování slavné série se samozřejmě nebude hrát o nic menšího, než o budoucnost lidstva, což je dobrá motivace k tomu být u toho.

Letní škola nového cirkusu

Pokud hledáte pro své děti možnost, jak smysluplně strávit prázdniny, nabízíme Vám ve spolupráci s agenturou Cirkus trochu jinak jedinečnou možnost zúčastnit se Letní školy nového cirkusu. Děti (od 6 do 17 let) mohou od 13. do 17. srpna prožít pět krásných letních dnů, vrchovatě naplněných pestrým zábavným i naučným programem ve společnosti zkušených instruktorů. Více informací najdete na našem webu www.kulturafm.cz.

 

Nepřehlédněte! Denní prodej vstupenek v Nové scéně Vlast byl počínaje 1. červnem ukončen. K nákupu vstupenek můžete využít náš webový portál www.kulturafm.cz nebo osobně navštívit některou z poboček Beskydského informačního centra (Zámecké náměstí ve Frýdku, náměstí Svobody v Místku a na ulici Hlavní ve Frýdlantu n. O.). Vstupenky lze též pořídit v Nové scéně Vlast vždy hodinu před každým představením, kdy se otevírá pokladna.

Akce v týdnu od 18. 6. do 24. 6. 2012:

 • Po 18. 6. od 19.00 - Rok konopí (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • Út 19. 6.  od 19.00 - Věra 68 (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • St 20. 6.  od 10.00 - Signál (kino pro seniory - Nová scéna Vlast)

 • St 20. 6.  od 18.00 - Signál (kino - Nová scéna Vlast)

 • Pá 22. 6. od 09.30 - Kamarád Krteček (bijásek - Nová scéna Vlast)

 • Pá 22. 6. od 17.00 - Hurá do Afriky! (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 22. 6. od 19.00 - Probudím se včera (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 23. 6. od 17.00 - Modrý tygr (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 23. 6. od 19.00 - Muži v černém 3 (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 24. 6. od 16.00 - Velký dechový orchestr VP F-M (Altán ve Smetanových sadech)

 • Ne 24. 6. od 17.00 - Modrý tygr (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 24. 6. od 19.00 - Muži v černém 3 (kino - Nová scéna Vlast)S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči