kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

včera proběhl v altánu ve Smetanových sadech v Místku první ze tří letošních chystaných promenádních koncertů v rámci Beskydského Veseléta. Moc nás těší, že se za příjemného slunečného počasí v parku sešlo více než 150 lidí, kteří si užili letní pohodu s kvalitní hudbou. Nyní už ale k tomu, co nás čeká v tomto týdnu.

2012-plakat.jpg

Beskydské Veseléto je v plném proudu. Už dnes začíná v areálu stadionu TJ Slezan oblíbené Letní kino. Pro všechny děti jsou připraveni Šmoulové, zítra můžete vidět úspěšný film Roberta Sedláčka Rodina je základ státu, oceněný čtyřmi Českými lvy, ve středu nás čeká oddechová akční komedie Tohle je válka! a čtvrtek bude patřit opravdové specialitě, kterou jindy neuvidíte: na plátně Letního kina uvidíte výběr krátkých a experimentálních filmů z Frýdku-Místku a okolí. Projekce začínají po setmění a vstupné je symbolické. Areál je otevřen vždy od 18.00 a na místě se budete moci také občerstvit.

V pátek se kino vrátí zpět do Nové scény Vlast. Až do neděle vždy od 17.00 můžete prožít další dobrodružství s oblíbenou mamutí rodinkou Mannyho, Ellie, jejich teenagerské dcerunky Broskvičky, lenochodech Sidem, šavlozubým tygrem Diegem a potřeštěným krysoveverčákem Scrattem ve filmu Doba ledová 4. V pátek večer se můžete vypravit do Anglie viktoriánské éry a sledovat okolnosti vynálezu prvního elektromechanického vibrátoru ve filmu Vrtěti ženou. Novou adaptaci světoznámého bestselleru Stiega Larssona Muži, kteří nenávidí ženy jsme pro vás připravili na sobotní večer a v neděli vás čeká jedna pozoruhodná premiéra: novinka Diktátor známého britského komika Sachy Barona Cohena, který se proslavil mj. jako svérazný kazašský reportér Borat.

Od čtvrtka do soboty ve Frýdku-Místku vydat na festival, který není třeba představovat. Už 9. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest se koná, stejně jako v minulých letech, v areálu stadionu TJ Slezan. Na pěti scénách během tří dnů máte možnost vidět prakticky kompletní frýdecko-místeckou hudební a divadelní scénu a přispět některé z dobročinných sbírek, které během festivalu probíhají. Kompletní program festivalu najdete na www.sweetsen.cz

 

Předplatné divadla a koncertů vážné hudby 2012/13

Zahájili jsme prodej předplatného divadla a klasické hudby pro následující sezónu! Stejně jako v této sezóně vám nabízíme tři skupiny divadelního předplatného a dvě skupiny předplatného koncertů klasické hudby. Brožuru s informacemi o všech předplatitelských skupinách najdete ke stažení na titulní straně našeho webu www.kulturafm.cz. Prodej předplatného probíhá v Nové scéně Vlast.

Letní škola nového cirkusu

Pokud stále hledáte pro své děti možnost, jak smysluplně strávit prázdniny, nabízíme Vám ve spolupráci s agenturou Cirkus trochu jinak jedinečnou možnost zúčastnit se Letní školy nového cirkusu. Děti (od 6 do 17 let) mohou od 13. do 17. srpna prožít pět krásných letních dnů, vrchovatě naplněných pestrým zábavným i naučným programem ve společnosti zkušených instruktorů. Nebude chybět ani originální šapitó. Více informací najdete na našem webu www.kulturafm.cz.


letn_skola_magazn_mala.jpg

Nepřehlédněte! Denní prodej vstupenek v Nové scéně Vlast byl počínaje 1. červnem ukončen. K nákupu vstupenek můžete využít náš webový portál www.kulturafm.cz nebo osobně navštívit některou z poboček Beskydského informačního centra (Zámecké náměstí ve Frýdku, náměstí Svobody v Místku a na ulici Hlavní ve Frýdlantu n. O.). Vstupenky lze též pořídit v Nové scéně Vlast vždy hodinu před každým představením, kdy se otevírá pokladna.

Akce v týdnu od 25. 6. do 1. 7. 2012:

 • Po 25. 6. (po setmění) - LETNÍ KINO: Šmoulové (Areál stadionu TJ Slezan)

 • Út 26. 6.  (po setmění) - LETNÍ KINO: Rodina je základ státu (Areál stadionu TJ Slezan)

 • St 27. 6.  (po setmění) - LETNÍ KINO: Tohle je válka! (Areál stadionu TJ Slezan)

 • Čt 28. 6. od 21.30       - LETNÍ KINO: Výběr frýdecko-místeckých krátkých a experimentálních  filmů (Areál stadionu TJ Slezan)

 • Čt 28. 6. - 1. 7.            - SWEETSEN FEST 012 - Frýdek-Místek sobě! (Areál stadionu TJ Slezan)

 • Pá 29. 6.  od 17.00      - Doba ledová 4 (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 29. 6.  od 19.00      - Vrtěti ženou (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 30. 6.  od 17.00      - Doba ledová 4 (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 30. 6.  od 19.00      - Muži, kteří nenávidí ženy (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 1. 7.    od 18.00      - Doba ledová 4 (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 1. 7.    od 20.00      - Diktátor (kino - Nová scéna Vlast)

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči