kulturaFM

newsletter

Milí přátelé,

pohodlně se usaďte a věnujte několik minut našemu pravidelnému pondělnímu newsletteru, který je tento týden na informace a kulturní tipy opravdu mimořádně bohatý.

Beskydské Veseléto vstupuje do své závěrečné fáze a v tomto týdnu můžete navštívit hned čtyři akce. Do areálu stadionu TJ Slezan se vrací Letní kino. Program potrvá od středy až do neděle. Areál je otevřen vždy od 18.00, samotné filmy začínají po setmění. Čeká vás kryté zázemí pro případ nepřízně počasí, bohaté občerstvení, parkování zdarma a zejména přátelská atmosféra. Informace o filmech naleznete v přehledu akcí níže.

 

letn_kino_2.jpg

 

Další akcí v rámci Beskydského Veseléta jsou tradiční Muzikantské žně, které se v našem městě letos konají už potřinácté. Program zahájí ve čtvrtek vystoupení Žalmana a spol. na zámku ve Frýdku a pokračovat bude v pátek i v sobotu v areálu Sokolík v Místku koncerty Petra Bendeho s kapelou, polských Zgredybillies, slovenské skupiny Vodopád a mnoha dalších.

 

muzikantske_zne.jpg

 

Pokud hledáte na sobotu program pro celou rodinu, pak jsou trefou černého IV. Beskydské rekordy, které se letos konají s podtitulem Velké finále aneb pojďme dát gól Evropě. Jak už název napovídá, místecké Náměstí svobody už od 9.00 ožije hrami a soutěžemi hlavně se sportovní tématikou. Tentokrát se můžete přijít zapojit do sportovního klání, jehož výsledkem bude další zápis do České knihy rekordů. Letošní ročník bude patřit fotbalu a tak bude mezi hosty i legendární Antonín Panenka. O hudební doprovod se postará Těžkej Pokondr nebo Abba Stars Revival. Moderovat bude celou akci známý sportovní komentátor Vojtěch Bernatský.

 

beskydsk_rekordy.jpg

 

Týden nabitý skvělými akcemi uzavře v neděli v 16.00 poslední ze tří letních promenádních koncertů v altánu ve Smetanových sadech. Můžete se těšit na cimbálovou muziku Gajdušek z Hukvald. Samozřejmostí je vstup zdarma, občerstvení a dostatek laviček k sezení.

promenadni_koncerty_male.jpg

Mimo to zveme na koncert Michala Davida, který se uskuteční ve čtvrtek 4. října ve Víceúčelové sportovní hale. Jako předkapela vystoupí skupina Holki. Vstupné v předprodeji je 380 Kč a předprodej již začal! Vstupenky můžete kupovat v pobočkách Beskydského informačního centra, ve VSH, nebo on-line na www.kulturafm.cz.

 

md_maly.jpg

 

Kino Vlast tento týden otevře jen dvakrát - v pondělí a ve středu. Po zbytek týdne převezme jeho roli maringotka a plátno v areálu TJ Slezan, jak jste se mohli dočíst výše. Do dnešního Filmového klubu vás zveme na nejnovější film Woodyho Allena, který dostal název Do Říma s láskou. Čekat můžete tradiční „allenovinu“ a jako vždy také hvězdné herecké obsazení (J. Eisenberg, P. Cruz a samozřejmě též Woody osobně).

Druhým filmem tohoto týdne bude nová česká komedie Vrásky z lásky, kterou uvedeme v rámci tradičních středečních dopoledních projekcí pro seniory. V režii Jiřího Stracha se zde na filmovém plátně po mnoha letech opět sešli R. Brzobohatý a J. Bohdalová.Akce v týdnu od 13. 8. do 19. 8. 2012:

 • Po 13. 8. od 20.00 - Do Říma s láskou (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • St 15. 8.  od 10.00 - Vrásky z lásky (kino pro seniory - Nová scéna Vlast)

 • St 15. 8.  od 20.30 - LETNÍ KINO: Modrý tygr (areál stadionu TJ Slezan)

 • Čt 16. 8.  od 18.00 - Muzikantské žně: Žalman a spol. (Frýdecký zámek)

 • Čt 16. 8.  od 20.30 - LETNÍ KINO: Máme papeže (areál stadionu TJ Slezan)

 • Pá 17. 8. od 17.00 - Muzikantské žně (areál Sokolík)

 • Pá 17. 8. od 20.30 - LETNÍ KINO: Bláznivá, zatracená láska (areál stadionu TJ Slezan)

 • So 18. 8. od 9.00   - IV. Beskydské rekordy (náměstí Svobody)

 • So 18. 8. od 15.00 - Muzikantské žně: soutěž kapel (areál Sokolík)

 • So 18. 8. od 20.30 - LETNÍ KINO: Probudím se včera (areál stadionu TJ Slezan)

 • Ne 19. 8. od 16.00 - Cimbálová muzika Gajdušek (altán ve Smetanových sadech)

 • Ne 19. 8. od 20.30 - LETNÍ KINO: Stud (areál stadionu TJ Slezan)

 

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči