kulturaFM

newsletter

 

Milí přátelé,

tento týden je na akce stejně bohatý jako ten předchozí. Čím tedy letošní Beskydské Veseléto zakončíme?

Zveme vás na setkání divadla a hudby Zámecká lípa, který se koná od středy do pátku na zámku. První dva dny budou patřit divadlu - ve středu se představí divadelní společnost Frída ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky s hrou Pánská jízda. Děj strhující komedie z pera Doda Gombára je zasazen do prostředí vesnického ochotnického divadla. Specifikem tohoto souboru je fakt, že jej tvoří pouze chlapi. A na zbytek už se přijďte podívat!
Ve čtvrtek na zámek zavítá Těšínské divadlo, které uvede představení Jedna noc na Karlštejně. Slavný muzikál na motivy hry Jaroslava Vrchlického snad není třeba představovat. Poslední den, pátek, je vyhrazen hudbě. Hlavní hvězdou bude nestárnoucí Vlasta Redl, před ním zahraje jeho dcera Lucie Redlová se svou kapelou Garde.

webbanner_980x381_lipa_2012.jpg

Na víkend pro vás máme hned dva tipy: Již 18. ročník znovuobnovených Sochových národopisných slavností se koná v sobotu a v neděli ve Lhotce pod Ondřejníkem. Program bude zahájen shromážděním účinkujících u pamětní desky Vincence Sochy, následovat bude průvod do areálu slavností a pak už budou až do večera defilovat folklórní soubory a cimbálové muziky. V neděli 26. srpna v 9.00 pak bude slavnostní mše za účasti krojovaného lhoteckého souboru Pilky v místní kapli Navštívení Panny Marie. Kompletní program najdete na www.veseleto.cz

Ve stejném termínu, tedy v sobotu a v neděli, budou v parku pod zámkem probíhat Frýdecké historické slavnosti. Sobotní program začíná ve 20.00 průvodem od Zámeckého náměstí s hořícími loučemi. Celou neděli se pak můžete těšit na šermířské souboje, rytíře, tance, kejklíře, komedianty a přehršle dalších atrakcí s historickou tématikou.

sns_pozvanka.jpg

Ve Filmovém klubu dnes uvádíme jedno z největších domácích překvapení letošního roku - debut J. Prušinovského Okresní přebor: Poslední zápas Pepíka Hnátka, ve kterém zazářil v hlavní roli Miroslav Krobot.

Dále program kina Vlast pokračuje v pátek v 10.00 tradičním pohádkovým pásmem pro nejmenší. Můžete se těšit na např. na pohádku O princezně Furieně. Poněkud odrostlejším dětem je určen 3D pohádkový příběh Rebelka věhlasného studia Pixar, který uvádíme v sobotu a v neděli vždy od 18.00. Fantastická dobrodružství princezny Meridy vás zavedou na skotskou vysočinu.

Sobotní a nedělní večer pak bude patřit nejnovějšímu počinu režiséra Jana Hřebejka Svatá čtveřice. Hlavní roli v příběhu o boji se stereotypy manželské erotiky podle scénáře Michala Viewegha ztvárnil Jiří Langmajer.

rebelka_mala.jpg

Akce v týdnu od 20. 8. do 26. 8. 2012:

 • Po 20. 8. od 20.00 - Okresní přebor: Poslední zápas Pepíka Hnátka (FK - Nová scéna Vlast)

 • St 22. 8.  od 20.30 - Zámecká lípa - Pánská jízda (Frýdecký zámek)

 • Čt 23. 8.  od 20.30 - Zámecká lípa - Jedna noc na Karlštejně (Frýdecký zámek)

 • Pá 24. 8. od 10.00 - O princezne Furieně (bijásek - Nová scéna Vlast)

 • Pá 24. 8. od 19.00 - Zámecká lípa - Vlast Redl a další (Frýdecký zámek)

 • So 25. 8. od 09.00 - Sportovní den 2 (Aquapark Olešná)

 • So 25. 8. od 13.30 - Sochovy národopisné slavnosti (Lhotka pod Ondřejníkem)

 • So 25. 8. od 18.00 - Rebelka (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 25. 8. od 20.00 - Svatá čtveřice (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 25. 8. od 20.00 - Frýdecké historické slavnosti (Park pod zámkem)

 • Ne 26. 8. od 09.00 - Sochovy národopisné slavnosti (Lhotka pod Ondřejníkem)

 • Ne 26. 8. od 10.30 - Frýdecké historické slavnosti (Park pod zámkem)

 • Ne 26. 8. od 18.00 - Rebelka (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 26. 8. od 20.00 - Svatá čtveřice (kino - Nová scéna Vlast)

 

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči