kulturaFM

newsletter

musica_dolce_vita.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Milí příznivci kultury,

pošmourné podzimní počasí a brzké stmívání sice procházkám nepřeje, ale vidina příjemně straveného večera, či odpoledne jistě za malou vycházku stojí! Co si tak zajít zatančit, nebo poslechnout krásnou hudbu? A kdy jste byli naposledy v kině?

Že klasická hudba nemusí být jen vážná Vám dokáže ve čtvrtek 27. 10. od 19:00 v Rytířském sále frýdeckého zámku dámské trio Musica Dolce Vita. Souznění flétny, harfy a mezzosopránu Vás pozvedne do nadoblačných výšin skrze skladby mistrů múzického umění J. Myslivečka, B. Smetany, A. Dvořáka,     L. Janáčka a dalších.

Schází Vám tanec a společenská zábava? Nemusíte čekat na plesovou sezónu! V sobotu 29. října jsme pro Vás od 19:00 v Národním domě připravili další z Tanečních večerů pro páry. Tanec uvolňuje a je snad nejzábavnějším způsobem, jak udělat něco pro své tělo a přijít na jiné myšlenky. To by v tom byl čert, kdybyste z Tanečního večera neodcházeli jako znovuzrození.

Na tento týden se jistě nejvíce těší děti. Podzimní prázdniny jsou tady! Dopřejte trochu kultury i svým ratolestem a vezměte je do kina nebo do divadla! Pro nejmenší jsme jako každou neděli uchystali tradiční dětské divadélko v Nové scéně Vlast. Tentokrát se můžete vydat s červíkem Jiříkem do říše pohádek a potkat se tam s drakem, ježibabou, obrem a hlavně Jiříkovou milou, světluškou Liduškou. Představení s písničkami Červík Jiřík a světluška Liduška v říši pohádek začíná v neděli 30. 10. v 15:00.

Ale nemusíte čekat do neděle – už od středy bude patřit kino jen dětem. Už teď se na vás těší Medvídek Pú, Kung Fu Panda 2, velikonoční zajíček Hop, papoušek Rio, Čertova nevěsta i Saxána a její lexikon kouzel. A pokud se na animované hrdiny cítíte už moc velcí a rádi se bojíte, čeká vás o halloweenském víkendu páteční Noc žraloka a oba víkendové večery si můžete užít v potemnělém sále Nové scény Vlast horor Nebojte se tmy.

Pokud Vás to za kulturou pudí už nyní, zajděte si do filmového klubu! Tento týden uvádíme miniprofil režiséra Roberta Sedláčka: v pondělí jeho nový film, netradiční road-movie Rodina je základ státu a v úterý psychologické drama Pravidla lži.


Přejeme Vám mnoho obohacujících zážitků!


Za KulturuFM

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313


Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči