kulturaFM

newsletter

Milí přátelé,

Máte rádi humor…rádi se smějete? Pak se už tuto středu od 20.00 v Nové scéně Vlast můžete těšit na skvělou stand-up comedy show - celovečerní představení Komici s.r.o., ve kterém se představují ti nejlepší baviči  z televizního pořadu „Na stojáka“. Do Frýdku-Místku se chystá zvlášť silná sestava - vedle zakladatele Miloše Knora také Ruda z Ostravy a Karel Hynek!

komici_mali.jpg

Filmový klub bude tento týden tak trochu netradiční - oba dva dny uvedeme v rámci akce Den zdraví a sociálních služeb dokument o lidských právech z festivalu Jeden svět. Dnes to bude snímek Anna v přední linii, který poutavou formou vypráví životní příběh ruské nezávislé novinářky a kritičky ruské vlády Anny Politkovské, která byla v roce 2007 zavražděna dosud nevypátraným pachatelem. V úterý budeme pokračovat oceňovaným dramatem S. McQueena Hlad, které vypráví skutečný příběh sedmitýdenní hladovky členů IRA v britském vězení v roce 1981. Vstup na oba filmy je zdarma!

V poněkud optimističtějším tónu bude program kina pokračovat v pátek: hned dopoledne v 9.30 máme pro nejmenší připraveno pásmo filmových pohádek s podtitulem Dobrodružství na pasece (pozor, v programu - titul je přesunut z původně ohlášeného data 28. 9.). Dětem je určen také veselý 3D animovaný film Norman a duchové, který můžete vidět od pátku do neděle vždy od 17.00. Dozvíte se, kterak se neohrožený jedenáctiletý hrdina Norman vypořádá s invazí nemrtvých. Nebojte, navzdory tématu skutečně jde o neškodný rodinný film.

V kině Vlast pokračujeme v tradici tématických víkendů a tentokrát tu máme něco opravdu speciálního: Víkend akčních hrdinů. Od pátku až do neděle vždy od 18.00. Páteční Bourneův odkaz navazuje na legendární bourneovskou trilogii. Ve stopách Jasona Bournea se vydává nový superagent. V sobotu vás čeká nový remake jedné z absolutních klasik žánru - Arnolda vystřídal ve vizuálně strhující podívané Collin Farrell, jméno ale zůstává stejné: Total Recall.

V neděli zakončíme Víkend akčních hrdinů filmem Expendables: Podstradatelní 2. V akčním filmu klasického střihu s parodickými prvky se před kamerou sešly všechny veličiny žánru - bok po boku si zde zahráli Sylvester Stalonne, Arnold Schwarzenegger, Dolph Lungren, Jean-Claude van Damme, Bruce Willis a další. A nechybí ani Chuck Norris.

vah_plakt_maly.jpg

Nezapomeňte na kurzy! Tento týden zahajujeme v Národním domě kurzy Pilates, Powerjógy a úplnou novinku - 60 minut s arteterapií. Kromě toho začínají ve středu také Taneční pro manželské páry a dvojice!

Předplatné 2012/13! Pokud ještě předplatné na novou sezónu nemáte zakoupeno, pospěšte si - zbývající místa prodáváme do 20. září, což je tento čtvrtek (včetně)!

predplatne_12-13_img_male.jpg

Všechny děti zveme na zábavné odpoledne s Míšou Růžičkovou, které chystáme v Národním domě na 6. říjen. Akce má podtitul Zpíváme a tančíme s Míšou - cestování za zvířátky. Předprodej je zahájen! 

Na říjen jsme připravili v termínu od 13. do 19. 10. Týden španělské kultury. Neustále se snažíme obohacovat dramaturgii a přinášet tak neotřelé zážitky z oblasti kultury, proto přicházíme s dalším projektem. Cílem je představit veřejnosti atmosféru slunného Španělska a dalších zemí, ve kterých je španělština rodným jazykem. Můžete se tak těšit na speciální filmová představení, dětské divadélko s kreativní dílnou, tančírnu, operní záznam, cestovatelskou diashow a mnoho dalšího - a to vše se španělskou tématikou. Součástí programu bude také koncert Marty Töpferové. Kompletní program najdete v přiloženém dokumentu.

Stále také probíhá předprodej na koncert Michala Davida, který se koná ve VSH 4. října. Vše podstatné se dozvíte na plakátě.

 

md_maly.jpg

Akce v týdnu od 17. 9. do 23. 9. 2012:

 • Po 17. 9. od 19.00 - Jeden svět: Anna v přední linii (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • Út 18. 9.  od 19.00 - Jeden svět: Hlad (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • St 19. 9.  od 17.30 - Pilates (zahájení kurzu - Národní dům)

 • St 19. 9.  od 18.45 - Powerjóga (zahájení kurzu - Národní dům)

 • St 19. 9.  od 19.30 - Taneční pro manželské páry a dvojice (zahájení kurzu - Národní dům)

 • St 19. 9.  od 20.00 - Komici s.r.o. (zábavný pořad - Nová scéna Vlast)

 • Čt 20. 9.  od 17.45 - 60 minut s arteterapií (ukázková hodina - Národní dům)

 • Pá 21. 9. od 17.00 - Norman a duchové (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 21. 9. od 19.00 - Víkend akčních hrdinů: Bourneův odkaz (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 22. 9. od 17.00 - Norman a duchové (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 22. 9. od 19.00 - Víkend akčních hrdinů: Total Recall (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 23. 9. od 17.00 - Norman a duchové (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 23. 9. od 19.00 - Víkend akčních hrdinů: Expendables: Postradatelní 2 (kino - Nová scéna Vlast)

 

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči