KulturaFM

 


Milí kulturní příznivci,

tentokrát vám přinášíme tipy na příští dva týdny, které ovládne především divadlo s významnými autory literárních předloh. Jako obvykle přidáme i jedno představení pro děti a pozveme vás na koncert špičkového českého akordeonisty. Nadále platí i naše nabídka stánkového velikonočního prodeje, další informace naleznete níže. 


Přejeme příjemný čas strávený s kulturou!


K-PAX, SVĚT PODLE PROTA: STAGEARTCZ

Divadelní hra K-PAX vznikla na základě literární předlohy románu autora Gena Brewera a román proslavilo filmové zpracování literární předlohy, které bylo uváděno v českých kinech pod názvem Svět podle Prota v hlavních rolích s Jeffem Bridgesem a Kevinem Spaceym. Do moderní psychiatrické léčebny je přijat záhadný pacient, který o sobě tvrdí, že je mimozemšťan z planety K-PAX vzdálené od Země několik tisíc světelných let. Jeho pobyt na psychiatrii obrátí naruby životy nejen všech spolupacientů, ale i zdravotního personálu, včetně ošetřujícího lékaře, který se snaží odhalit pravou totožnost záhadného cizince. Jak to všechno dopadne, zjistíme ve středu 9. března v Nové scéně Vlast. 

 

newsletter__kpax.jpg


ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI 

Veselá hudební pohádka na téma známé pohádky bratří Grimmů o statečných zvířátkách. Kozlík, čuník a kočička pomohou vyhnat z lesa loupežníky. Když se k nim přidá i kohoutek, nic jim nebrání od loupežníků vrátit chaloupku Kordulce, která u loupežníků sloužila. Pohádka je koncipována jako malý muzikál, takže si děti i dospělí rádi zazpívají s herci.

 

newsletter_new_643x262.png


PAGANINI KONTRA RACHMANINOV

Zveme vás na koncert virtuózního akordeonisty Milana Řeháka, který je absolventem Pražské konzervatoře a Královské hudební akademie ve Stockholmu a je také laureátem mnoha mezinárodních soutěží. Skladby hudebníků světového formátu v jeho podání si můžete vychutnat v úterý 15. března v secesním sále ZUŠ Frýdek-Místek. 

newsletter_komorn_koncerty_paganini_ehk.jpg

POVÍDKY O MANŽELSTVÍ A SEXU: KOMORNÍ DIVADLO ARTÉ

Máte rádi povídky Michala Viewegha? Divadelní adaptaci knižního bestselleru nejprodávanějšího českého spisovatele uvede v sobotu 19. března v Nové scéně Vlast - za účasti autora - Komorní divadlo Arté. Oskar je úspěšný spisovatel a po rozvodu se svou ženou Zuzanou poznává staromládenecký život. Setkává se s různými ženami, které dostanou Oskara do absurdně nečekaných situací. Komedie s typickým autorovým humorem pokládá otázky o manželství a sexu.

newsletter_povdky_o_manestv_a_sexu.png


STÁNKOVÝ VELIKONOČNÍ PRODEJ

Hledáme zájemce o stánkový prodej s vhodným sortimentem na tradiční akci Velikonoční městečko. Nabízíme prostor těm, kteří mají zájem za účelem prodeje předvést ukázky tradičních zvyků, technik a řemesel s velikonoční tematikou, ochutnávky velikonočních jídel a občerstvení, které k těmto svátkům patří.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na tel. čísle 777 728 777 nebo e-mailem na: vlastimil.matejka@kulturafm.cz

newsletter_stnkov_prodej.jpg

 

Kultura F≈M Facebook Messenger Email Youtube

Nechte si pravidelně posílat náš newsletter a budete vědět, co se ve městě chystá.
Kalendář akcí a online prodej vstupenek najdete na našich stránkách www.kulturafm.cz.
Sledujte náš profil na Facebooku. Můžete nás kontaktovat také emailem na adrese
kulturafm@kulturafm.cz nebo telefonicky na čísle +420 773 788 650.


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči |
Copyright 2017 Kultura F≈M. Všechna práva vyhrazena.