kulturaFM

newsletter

 

Milí přátelé,

tento týden vás zveme poprvé v nové sezóně do divadla! Ve čtvrtek uvede v Nové scéně Vlast brněnský Buranteatr grotesku D. Mameta Listopad, která ironicky popisuje usilovnou snahu zdánlivě již odepsaného „amerického prezidenta“ uspět v druhém volebním období. Představení patří do předplatitelské skupiny B, vstupenky si však lze koupit i v doprodeji.

 

listopad_maly.jpg

Začátek týdne obligátně patří Filmovému klubu: dnes uvádíme snímek dánského režiséra O. Ch. Madsena SuperClásico! V absurdní komedii skandinávského střihu o střetu dvou kultur se vydáme z Kodaně rovnou do Buenos Aires. V úterý se pak naposledy ohlédneme za letošní Letní filmovou školou. Maďarský film B. Flieghaufa Je to jen vítr zobrazuje jeden den ze života romské rodiny v atmosféře strachu z útoku neonacistů a byl oceněn velkou cenou na letošním Berlinale.

V rámci středečních dopoledních projekcí pro seniory za zvýhodněnou cenu můžete tento týden vidět poslední film M. Poledňákové Líbáš jako ďábel. Stejný film hrajeme ve středu ještě jednou, od 18.00, a půjde pro změnu o projekci, která je určena zejména dámám! Po heslem „kino v zážitkovém provedení“ nabízíme kromě samotného filmu také welcome drink v ceně, zákusek ke kávě zdarma a ukázky líčení.
Zkrátka nepřijdou ani děti: nejmenším je v pátek dopoledne určeno pásmo filmových pohádek Dobrodružství na pasece. Pro ty odrostlejší máme v pátek i sobotu od 17.00 nejnovější animovaný film od věhlasného studia Pixar Rebelka - dobrodružství princezny, která se rozhodne vzepřít svým královským rodičům v kulisách skotských luhů a hájů. A to ještě není všechno: v sobotu od 14.00 pro vás máme Kocoura v botách a v neděli od 17.00 velké dobrodružství afrických zvířátek na cestě Evropou Madagaskar 3.

Víkendovému programu pro dospělé vévodí premiéra nového českého filmu Ve stínu režiséra D. Ondříčka. Hlavní roli v kriminálním příběhu z 50. let ztvárnil Ivan Trojan.

 

ve_stinu_maly.jpg

Tento týden je zvláště bohatý na zahajované kurzy! Stále máte možnost udělat něco pro sebe a vyzkoušet třeba Tanec pro ženy, 60 minut s arteterapií, Umění omlazení těla a organismu, Cvičení s Pilates, Tchaj-Ťi, nebo Cvičení rodičů s dětmi. Všechny kurzy, které tento týden zahajujeme, najdete níže v týdenním seznamu akcí.


Předplatné 2012/13! Prodej divadelního předplatného je již ukončen, nicméně až do konce září máte stále ještě možnost zakoupit si předplatné koncertní. Nabízíme vám dvě předplatitelské skupiny: Zámecké koncerty a Koncerty kruhu přátel hudby. Kompletní koncertní nabídku najdete na titulní straně našeho webu www.kulturafm.cz (odkaz Nabídka předplatného na sezónu 2012/13).

 

collegium_marianum.jpg

Všechny děti zveme na zábavné odpoledne s Míšou Růžičkovou, které chystáme v Národním domě na 6. říjen. Akce má podtitul Zpíváme a tančíme s Míšou - cestování za zvířátky. Předprodej je zahájen!

ma_rikov.jpg

Na říjen jsme připravili v termínu od 13. do 19. 10. Týden španělské kultury. Neustále se snažíme obohacovat dramaturgii a přinášet tak neotřelé zážitky z oblasti kultury, proto přicházíme s dalším projektem. Cílem je představit veřejnosti atmosféru slunného Španělska a dalších zemí, ve kterých je španělština rodným jazykem. Můžete se tak těšit na speciální filmová představení, dětské divadélko s kreativní dílnou, tančírnu, operní záznam, cestovatelskou diashow a mnoho dalšího - a to vše se španělskou tématikou. Součástí programu bude také koncert Marty Töpferové. Kompletní program najdete na přiloženém plakátě.

 

tyden_spanelske_kultury_maly.jpg

Stále také probíhá předprodej na koncert Michala Davida, který se koná ve VSH 4. října. Vše podstatné se dozvíte na plakátě. 

md_maly.jpg

 

Akce v týdnu od 24. 9. do 30. 9. 2012:

 • Po 24. 9. od 17.00 - Umění omlazení těla a organismu - Daoská jóga (ukázková hodina - ND)

 • Po 24. 9. od 19.00 - SuperClásico! (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • Út 25. 9.  od 16.30 - Cvičení pro zdraví s Pilates (zahájení kurzu - Nová scéna Vlast)

 • Út 25. 9.  od 17.45 - Salsa pro začátečníky (zahájení kurzu - Nová scéna Vlast)

 • Út 25. 9.  od 19.00 - Ozvěny LFŠ: Je to jen vítr (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • Út 25. 9.  od 19.30 - Tanec pro ženy (zahájení kurzu - Nová scéna Vlast)

 • St 26. 9.  od 09.30 - Cvičení rodičů s dětmi 2-5 let (zahájení kurzu - Nová scéna Vlast)

 • St 26. 9.  od 10.00 - Líbáš jako ďábel (kino pro seniory - Nová scéna Vlast)

 • St 26. 9.  od 18.00 - Tchaj-ťi Čchüan - začátečníci (zahájení kurzu - Nová scéna Vlast)

 • St 26. 9.  od 18.00 - Líbáš jako ďábel (dámská jízda - Nová scéna Vlast)

 • Čt 27. 9.  od 09.00 - Cvičení pro seniory (zahájení kurzu - Nová scéna Vlast)

 • Čt 27. 9.  od 17.45 - 60 minut s arteterapií (zahájení kurzu - Nová scéna Vlast)

 • Čt 27. 9.  od 18.00 - Tchaj-ťi Čchüan - pokročilí (zahájení kurzu - Nová scéna Vlast)

 • Čt 27. 9.  od 19.00 - Listopad (divadlo, sk. B - Nová scéna Vlast)

 • Pá 28. 9. od 09.30 - Dobrodružství na pasece I. (Bijásek - Nová scéna Vlast)

 • Pá 28. 9. od 17.00 - Rebelka (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 28. 9. od 19.00 - Ve stínu (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 29. 9. od 14.00 - Kocour v botách (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 29. 9. od 17.00 - Rebelka (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 29. 9. od 19.00 - Ve stínu (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 29. 9. od 17.00 - Madagaskar 3 (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 30. 9. od 19.00 - Bastardi 3 (kino - Nová scéna Vlast)

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči