kulturaFM

newsletter

Milí přátelé,

v tomto týdnu vám nabízíme akce, ze kterých si vyberou všichni. Čeká nás koncert, divadlo a kino, nabízíme i program pro děti a kurzy! Poté, co jsme v minulém týdnu zahájili novou divadelní sezónu, zde máme druhé představení - tentokrát pro předplatitele skupiny A. S autorskou hrou Jakuba Nvoty Interview s upírem přijede ve čtvrtek 4. 10. do Nové scény Vlast brněnské divadlo Frída. V hlavní roli se představí Bára Munzarová. Po představení jsme pro vás přichystali malý dárek: ve foyer Nové scéně Vlast proběhne setkání s herci - hezká příležitost k focení, podepisování a hlavně povídání! Vstupenky za 400 Kč můžete v doprodeji pořídit v pobočkách Beskydského informačního centra.

 

interview.jpg

 

Pokud se ve čtvrtek do divadla nechystáte, máme pro vás program docela jiného ražení. Ve Víceúčelové sportovní hale můžete navšítvit koncert nekorunovaného krále českých diskoték. Ano, řeč je o Michalu Davidovi. Pokud chcete slyšet všechny jeho notoricky známé hity naživvo, stále ještě máte tři dny času ke koupi vstupenek za 380 Kč. Na místě budou k dostání za 420 Kč. Ještě zbývá dodat, že koncert zahájí svým vystoupením znovuobnovená skupina Holki.

 

md_maly.jpg

A teď něco pro děti: do Národního domu se po roce vrací Míša Růžičková s novým programem. Akce má podtitul Zpíváme a tančíme s Míšou - cestování za zvířátky. Interaktivní zábavná show pro děti od 2 let je sestavena z bloků tanečních písniček a soutěží. U písniček se děti rozhýbou, zacvičí si a naučí se zpívat část písničky. U soutěží si mohou změřit síly, rychlost a dovednost, ale hlavně se pobaví. Každé dítě je aktivně zapojeno a nikdo se nenudí. V tomto společném pořadu pro děti a rodiče jsou pozváni k tanci a soutěžení všichni. Akce vypukne v sobotu 6. 10. od 15.00 v Národní domě. Vstupné je 90 Kč.

 

ma_rikov.jpg

 

V tomto týdnu také zahajujeme poslední podzimní kurzy: vyzkoušet můžete Cvičení pro zdraví a Country tance!

V dnešním Filmovém klubu uvádíme nový dokument režisérky Olgy Špátové Největší přání. Zkoumá v něm, nakolik se posunuly hodnoty a jak se změnil život mladých lidí v naší zemi a za svůj počin sklízí velmi příznivé ohlasy kritiků. Projekce proběhne za účasti režisérky a po filmu bude následovat diskuse!

V úterý pokračujeme filmem, který se stal velkým překvapením nezávislé filmové scény - na programu je srbský snímek Klip. Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku nejen provokuje, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot. První cena z FF v Rotterdamu.

Ve středu bude následovat premiéra akčního hororu Resident Evil: Odplata. Milla Jovovich v dalším pokračování sci-fi akce podle kultovní počítačové střílečky.

Od pátku do neděle vždy od 17.00 uvedeme příběh skotské princezny, jejímž životním cílem je k pramalé radosti královských rodičů lukostřelba. Animovaný film pro děti Rebelka je nejnovějším kouskem věhlasnému studia Pixar. V rámci večerních projekcí od 19.00 pak můžete premiérově vidět nový film Tomáše Vorla Cesta do lesa. Film volně navazuje na úspěšnou Cestu z města. V hlavních rolích hrají T. Vorel Jr., T. Hanák, B. Polívka, E. Holubová a J. Schmitzer.

 

cesta_do_lesa.jpg

 A co pro vás chystáme dále?

Na říjen jsme připravili v termínu od 13. do 19. 10. Týden španělské kultury. Neustále se snažíme obohacovat dramaturgii a přinášet tak neotřelé zážitky z oblasti kultury, proto přicházíme s dalším projektem. Cílem je představit veřejnosti atmosféru slunného Španělska a dalších zemí, ve kterých je španělština rodným jazykem. Můžete se tak těšit na speciální filmová představení, dětské divadélko s kreativní dílnou, tančírnu, operní záznam, cestovatelskou diashow a mnoho dalšího - a to vše se španělskou tématikou. Součástí programu bude také koncert Marty Töpferové. Kompletní program najdete na přiloženém plakátě.

 

tyden_spanelske_kultury_maly.jpg

 

Akce v týdnu od 1. 10. do 7. 10. 2012:

 • Po 1. 10.-St 31. 10. - Jan Dungel: Jak se maluje ve Venezuele (výstava - Nová scéna Vlast)

 • Po 1. 10.-St 31. 10. - Josef Horák: Sweetsen Fest 2012 (výstava - Nová scéna Vlast)

 • Po 1. 10.  od 19.00 - Největší přání (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • Út 2. 10.   od 19.00 - Klip (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • St 3. 10.   od 19.00 - Resident Evil: Odveta (kino - Nová scéna Vlast)

 • Čt 4. 10.   od 17.00 - Cvičení pro zdraví (zahájení kurzu - Národní dům)

 • Čt 4. 10.   od 18.30 - Michal David + Holki (koncert - Víceúčelová sportovní hala)

 • Čt 4. 10.   od 19.00 - Interview s upírem (divadlo, sk. A - Nová scéna Vlast)

 • Čt 4. 10.   od 19.30 - Country tance (zahájení kurzu - Národní dům)

 • Pá 5. 10.  od 17.00 - Rebelka (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 5. 10.  od 17.00 - Cesta do lesa (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 6. 10.  od 15.00 - Míša Růžičková - Cestujeme za zvířátky (show pro děti - Národní dům)

 • So 6. 10.  od 17.00 - Rebelka (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 6. 10.  od 17.00 - Cesta do lesa (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 7. 10.  od 17.00 - Rebelka (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 7. 10.  od 17.00 - Cesta do lesa (kino - Nová scéna Vlast)

 

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči