kulturaFM

newsletter

Milí přátelé,

na úvod jedno urgentní oznámení: dnešní filmové Temný rytíř povstal v rámci Filmového klubu se z technických důvodů ruší. Děkujeme za pochopení.

A nyní již k příjemnějším záležitostem:

Na říjen jsme připravili v termínu od 13. do 19. 10. Týden španělské kultury. Neustále se snažíme obohacovat dramaturgii a přinášet tak neotřelé zážitky z oblasti kultury, proto přicházíme s dalším projektem. Cílem je představit veřejnosti atmosféru slunného Španělska a dalších zemí, ve kterých je španělština rodným jazykem. Můžete se tak těšit na speciální filmová představení, dětské divadélko s kreativní dílnou, tančírnu, operní záznam, cestovatelskou diashow a mnoho dalšího - a to vše se španělskou tématikou. Součástí programu bude také koncert Marty Töpferové. Kompletní program najdete na přiloženém plakátě.


tyden_spanelske_kultury_maly.jpg

Už o víkendu můžete v rámci Týdne španělské kultury zajít do kina na dobrodružství kocouřího Zorra - Kocoura v botách, nebo na 7 dní v Havaně, filmový projekt, které se zúčastnilo sedm slavných režisérů (B. Del Toro P. Trapero a další...), z nichž každý ztvárnil jeden den života kubánské metropole. Za zmínku stojí herecké angažmá proslulého režiséra E. Kusturici.

V sobotu také můžete vyrazit na speciální Tančírnu ve španělském rytmu. A pro děti jsme na neděli přichystali unikátní divadelní premiéru autorské hry Divadla Kozlovice Jak český Honza zabloudil do Španělska. Vzhledem k tomu, že půjde o patrně historicky jedinou příležitost tuto hru shlédnout, důrazně doporučuje ji nepromeškat! Po představení si budou děti moci pod vedením lektorů z VOŠ Goodwill připravit jednoduché španělské jídlo a vyrobit tématické ozdoby.

Příští týden bude Týden španělské kultury pokračovat mimo jiné Filmovým klubem se snímkem Hasta la vista!, po němž bude následovat španělsky laděná afterparty v klubaru Pavlač. V úterý bude následovat cestovatelská diashow Čile po Chile - pouští a pralesem až na kraj světa cestovatelů Kateřiny a Miloše Motani. Na úvodní projekci naváže beseda, součástí bude i soutěž a losování o ceny. V cestovatelském duchu se ponese i středeční vernisáž výtvarníka Jana Dungela Jak se maluje ve Venezuele. Po vernisáži bude následovat beseda s názvem Po krk v pralese a projekce filmu Štětcem a mačetou v Modrém salónku Městské knihovny v Místku. Hostem večera bude venezuelský velvyslanec pan Victor Julian Hernandez.

Úvodním přenosem z newyorské Metropolitní opery v této sezóně bude Bizetova Carmen. Týden španělské kultury vyvrcholí koncertem zpěvačky a textařky Marty Töpferové, kterou list London Times označil za „jednu z nejpůvabnějších interpretů latinskoamerické lidové hudby“. Nebývá obvyklé, aby český umělec skutečně prorazil ve světě. V jejím případě se to ovšem podařilo, a Marta Töpferová (shoda jmen není náhodná, jedná se o dceru Tomáše Töpfera) natáčí hudbu, která má ve světě respekt. Její debutové album produkoval Joe Boyd, který před 30 lety objevil Pink Floyd a spolupracoval s Bobem Dylanem. Jedinečnou příležitost vidět koncert této okouzlující umělkyně živě budete mít v Nové scéně Vlast v pátek 19. října. Předprodej probíhá v pobočkách BIC a on-line na www.kulturafm.cz.

 

topferova_mala.jpg

 V neděli zveme na první koncert předplatitelské skupiny Kruhu přátel hudby. Vystoupení souboru Collegium Marianum s programem Nářky proroka Jeremiáše F. X. Richtera proběhne v rámci Svatováclavské hudebního festivalu ve farním kostele Sv. Jana a Pavla v Místku a půjde bezpochyby o mimořádný zážitek!

Co se týče kina, to, že dnešní Filmový klub je zrušen už víte. Pořád je tu ale zítřek a s ním batmanovský snímek Ch. Nolana Temný rytíř. Ve středu můžete hned dvakrát vidět snímek Nedotknutelní (dopoledne na zlevněné projekci pro seniory a večer standardně pro veřejnost). Komedie o nepravděpodobném přátelství mezi ochrnutým milionářem a bezprizorním imigrantem se stala druhým komerčně nejúspěšnějším francouzským snímkem vůbec.

V pátek kino vždy během dne patří dětem a ani v tomto týdnu neuděláme výjimku. Dopoledne uvádíme tradiční pásmo filmových pohádek pro nejmenší - tentokrát s názvem Dobrodružství na pasece II., odpoledne pak tak trochu bláznivý 3D animák Norman a duchové. Večer bude věnován novince J. Hřebejka Svatá čtveřice s J. Langmajerem v hlavní roli.

 

Akce v týdnu od 8. 10. do 14. 10. 2012:

 • Út 9. 10.    od 19.00 - Miniprofil Ch. Nolana: Temný rytíř (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • St 10. 10.  od 10.00 - Nedotknutelní (kino pro seniory - Nová scéna Vlast)

 • St 10. 10.  od 19.00 - Nedotknutelní (kino - Nová scéna Vlast)

 • Pá 12. 10. od 9.30 - Dobrodružství na pasece II. (Bijásek - Nová scéna Vlast)

 • Pá 12. 10. od 17.00 - Norman a duchové (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 12. 10. od 19.00 - Svatá čtveřice (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 13. 10. od 17.00 - Kocour v botách (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 13. 10. od 19.00 - 7 dní v Havaně (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 13. 10. od 19.00 - Tančírna ve španělském rytmu (tanec - Národní dům)

 • Ne 14. 10. od 15.00 - Jak český Honza zabloudil do Španělska (divadélko - Nová scéna Vlast)

 • Ne 14. 10. od 17.00 - Colleguim Marianum (koncert, př. sk. KPH - Kostel sv. Jana a Pavla)

 • Ne 14. 10. od 19.00 - 7 dní v Havaně (kino - Nová scéna Vlast)

 

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči