kulturaFM

newsletter

Milí přátelé,

v sobotu jsme přivítali Týden španělské kultury! Moc nás těší, že na sobotní Tančírnu ve španělském rytmu si našlo cestu přes šest stovek tanečníků a tanečnic a také z nedělního dětského divadélka se španělskou tématikou odcházela spousta spokojených dětí. Tolik k uplynulému víkendu a nyní se podívejme, co je před námi.

 

tyden_spanelske_kultury_maly.jpg

 

Jednou z neotřesitelných jistot tohoto světa je, že je vždy v pondělí v Nové scéně Vlast Filmový klub. A jistě vás nepřekvapí, že když máme Týden španělské kultury, že i Filmový klub je tématicky zabarven. Pročež dnes můžete vidět lehce excentrický příběh tří tělesně postižených mladíků, kteří vyrazí do světa za prvními erotickými zkušenostmi ve filmu Hasta la vista! Pokud vám není jasné, jak to souvisí s Týdnem španělské kultury, pak je to tím, že jsem dosud nedodal, že to vše se odehrává na španělském pobřeží. Film oceněn mj. Velkou cenou na MFF v Montrealu a Cenou diváků na MFF v Karlových Varech.

 

hasta_la_vista.jpg

 

Tentokrát ale večer nebude končit závěrečnými titulky! Po filmu se můžete vypravit do klubaru Pavlač, kde proběhne od 21.30 stylová afterparty se španělskou hudbou a španělským pitím. Mimoto se objevily i neověřené kuloárové zmínky o španělských ženách.

Pokud rádi cestujete, určitě věnujte pozornost úternímu a středečnímu programu. Zítra se v Nové scéně Vlast představí cestovatelé Kateřina a Miloš Motani s diashow Čile po Chile: pouští a pralesem až na kraj světa. Součástí bude i diskuze a soutěž. Ve středu na stejném místě proběhne od 17.00 vernisáž výstavy malíře a cestovatele Jana Dungela. Výstava se jmenuje Jak se maluje ve Venezuele a návštěvou ji poctí jednak sám autor, Jan Dungel, ale také venezuelský velvyslanec Victor Julian Hernandez. Po vernisáži bude večer pokračovat besedou s autorem pod názvem Po krk v pralese, kterou doplní projekce filmu Štětcem a mačetou. Beseda a projekce proběhne v Modrém salónku Městské knihovny v Místku.

 

chile_mala.jpg

 

A to ještě zdaleka není všechno. Zájemce o španělštinu ve středu od 16.00 zveme na Zámecké náměstí na Den otevřených dveří v Schäfer school aneb odpoledne se španělštinou. Ukázkové hodiny španělštiny pro děti i dospělé doplní ochutnávka španělských jídel.


Ve čtvrtek zahájíme novou sezónu přenosů z Metropolitní opery Bizetovou Carmen a Týden španělské kultury vyvrcholí koncertem zpěvačky a textařky Marty Töpferové, kterou list London Times označil za „jednu z nejpůvabnějších interpretů latinskoamerické lidové hudby“. Nebývá obvyklé, aby český umělec skutečně prorazil ve světě. V jejím případě se to ovšem podařilo, a Marta Töpferová natáčí hudbu, která má ve světě respekt. Její debutové album produkoval Joe Boyd, který před 30 lety objevil Pink Floyd a spolupracoval s Bobem Dylanem. Jedinečnou příležitost vidět koncert této okouzlující umělkyně živě budete mít v Nové scéně Vlast v pátek 19. října. Předprodej probíhá v pobočkách BIC a on-line na www.kulturafm.cz.

Do Týdne španělské kultury se zapojily také frýdecko-místecké restaurace a bary. Čekají vás akce, slevy a tématická kuchyně. Přehled zainteresovaných restaurací naleznete na plakátě výše - zbývá dodat, že mnohdy je záhodno se do nich vypravit se zakoupenými vstupenkami na některou z akcí Týdne španělské kultury.

 

V pátek se s Týdnem španělské kultury rozloučíme. To ale neznamená, že musíte sedět doma. Můžete se vypravit do kina - buď na nový film s Asterixem a Obelixem s nepřehlédnutelném Gérardem Depardieux v hlavní roli, nebo na úspěšnou a trochu bláznivou komedii Sousedká hlídka s Jonah Hill a Benem Stillerem.

Akce v týdnu od 15. 10. do 21. 10. 2012:

  • Po 15. 10. od 19.00 - Hasta la vista! (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

  • Út 16. 10.  od 19.00 - Čile po Chile (cestovatelská diashow - NSV)

  • St 17. 10.  od 15.00 - Den otevřených dveří v Schäfer school (Schäfer school - Zámecké náměstí)

  • St 17. 10.  od 17.00 - J. Dungel: Jak se maluje ve Venezuele (vernisáž - NSV+Modrý salónek MK)

  • Čt 18. 10.  od 18.00 - Carmen (záznam z Metropolitní opery - NSV)

  • Pá 19. 10. od 19.00 - Marta Töpferová (koncert - NSV)

  • So 20. 10. od 17.00 - Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva (kino pro děti - NSV)

  • So 20. 10. od 19.00 - Sousedská hlídka (kino - NSV)

  • Ne 21. 10. od 17.00 - Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva (kino pro děti - NSV)

  • Ne 21. 10. od 19.00 - Sousedská hlídka (kino - NSV)

 

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči