kulturaFM

newsletter

Milí přátelé,

je tu další pravidelný pondělní newsletter a s ním pozvánky na kulturní akce. Koncert světoznámého violoncellového dua Tara Fuki se koná v Rytířském sále frýdeckého zámku už dnes. Koncert je již vyprodaný, takže pouze zbývá připomenout, že patří do předplatitelské skupiny Zámecké koncerty.

Trochu s předstihem zveme na koncert Michala Hrůzy a jeho Kapely Hrůzy, který bude v Nové scéně Vlast ve čtvrtek 1. listopadu. Bývalý zpěvák kapely Ready Kirken a autor řady hitů (mj. skladby Voda živá, kterou se proslavila Aneta Langerová) ve Frýdku-Místku sólově vystoupí vůbec poprvé a představí své nové album Noc. Speciálním hostem koncertu bude písničkář Niceland. Vstupné na koncert je v předprodeji 180 Kč a kupovat je můžete jako vždycky v pobočkách BIC a on-line na www.kulturafm.cz.

 

hruza_v_kine_mala.jpg

Všechny děti zveme v neděli 28. října na Broučky. Loutkové představení na motivy známé dětské knížky Jana Karafiáta uvidíte v podání Těšínského divadla. Přijďte se podívat, jak se malý svatojánský Brouček učí létat, svítit, prožívá svou první lásku i zklamání a poznává celý podivuhodný svět. Po představení bude následovat malá dílnička, kde si budou děti moci vyrobit s pomocí rodičů malý lampiónek a v okolí kina plnit úkoly pro odvážné broučky.

Představení je vhodné pro děti od 3 let a vstupné je 60 Kč.

broucci_mali.jpg

Ve Filmovém klubu dnes můžete vidět postapokalyptické podobenství s mnohoznačným názvem Divoká stvoření jižních krajin. Magický příběh na pomezí pohádky a drsného naturalismu o vůli k životu sklízí vynikající recenze - zkuste to! V úterý ve Filmovém klubu poprvé představujeme nový projekt Filmjukebox. Na webu www.filmjukebox.cz můžete hlasovat, který film chcete vidět. Prvním tématem byly restaurované filmy a díky největšímu počtu hlasů můžete v úterý vidět slavný Kieslowského snímek Dvojí život Veroniky. Nezapomeňte se zapojit do dalšího kola!

 

filmjukebox_mal.jpg

Ve středu premiérově uvedeme čtvrté pokračování známé hororové série - Paranormal activity 4. Další premiérou tohoto týdne bude v pátek a sobotu Skyfall. V pořadí už třiadvacátá bondovka v hlavní roli s Danielem Craigem nabídne opět velkolepou podívanou a kritici v souvislosti s ní dokonce hovoří o nejlepším filmu s Jamesem Bondem vůbec!!!

Koncem týdne nás čekají podzimní prázdniny a my zveme všechny děti do kina! Ve čtvrtek a pátek nabízíme speciální dopolední projekce. Premiérově můžete vidět stylový 3D animák pro celou rodinu Hotel Transylvánie, animovanou rodinnou komedii Norman a duchové a pokračování první českého 3D animovaného filmu: Kozí příběh se sýrem vás tentokrát přenese do pohádkového sýrového království.


przdniny_male.jpg

Akce v týdnu od 22. 10. do 28. 10. 2012:

 • Po 22. 10. od 19.00 - Tara Fuki (koncert, př. sk. ZK - Frýdecký zámek)

 • Po 22. 10. od 19.00 - Divoká stvoření jižních krajin (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • Út 23. 10.  od 19.00 - Filmjukebox: Dvojí život Veroniky (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • St 24. 10.  od 19.00 - Paranormal Activity 4 (kino - Nová scéna Vlast)

 • Čt 25. 10.  od 10.00 - Prázdniny - hurá do kina! - Hotel Transylvánie (pro děti - NSV)

 • Pá 26. 10. od 10.00 - Prázdniny - hurá do kina! - Norman a duchové (pro děti - NSV)

 • Pá 26. 10. od 15.00 - Prázdniny - hurá do kina! - Hotel Transylvánie (pro děti - NSV)

 • Pá 26. 10. od 17.00 - Prázdniny - hurá do kina! - Kozí příběh se sýrem (pro děti - NSV)

 • Pá 26. 10. od 19.00 - Skyfall (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 27. 10. od 17.00 - Prázdniny - hurá do kina! - Kozí příběh se sýrem (pro děti - NSV)

 • So 27. 10. od 19.00 - Skyfall (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 28. 10. od 15.00 - Broučci (divadélko pro děti - Nová scéna Vlast)

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči