kulturaFM

newsletter

Týden se s týdnem sešel a KulturaFM vám přináší další z pravidelných pondělních newsletterů. Tento týden nebudou zklamání fanoušci kvalitního filmu, klasické hudby, ani divadla.

 don_juan_v_soho.jpg

 

 

 

 

 

 

       

Čtvrteční představení Divadla Járy Cimrmana Švestka je beznadějně vyprodáno. Další divadelní událost nás ale čeká hned v neděli od 19.00, kdy do Nové scény Vlast zavítá ostravské Divadlo Petra Bezruče s moderní verzí klasického Moliérova dramatu pod názvem Don Juan v Soho. Jak můžete vidět výše, v Londýně 21. století Dona Juana zajímá stále totéž co kdysi: ženské! Představení spadá do předplatitelské skupiny C.

Pokud máte rádi klasickou hudbu, rozhodně si udělejte čas ve čtvrtek večer! V Národním domě se od 19.00 koná tradiční podzimní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek. V programu nazvaném Z melodie do melodie si pro vás místní těleso s více než šedesátiletou tradicí připravilo díla oblíbené skladby A. Dvořáka, J. Strausse, F. Kmocha a dalších klasiků. Koncert patří do předplatitelské skupiny Kruhu přátel hudby při Národním domě.

  kluk_z_plaktu.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Zkrátka nepříjdou ani děti – jako každou neděli od 15.00 se i tentokrát mohou těšit v Nové scéně Vlast na dětské divadélko. Tentokrát přijede Divadlo Tramtárie z Olomouce s představením Kluk z plakátu, na motivy nestárnoucího večerníčku.

 A co nás tento čeká v kině? Ve filmovém klubu to již dnes večer bude milostné drama Lůno věhlasného maďarského režiséra Benedeka Fliegaufa a v úterý první část profilu finského tvůrce Aki Kaurismäkiho – film Světla v soumraku z jeho volné trilogie o ztroskotancích.

Zbytek týdne pak bude ve znamení filmových premiér: ve středu můžete vidět drama z prostředí učnovského školství Bastardi 2 režiséra Jana Lengyela a v pátek a sobotu novinku Alice Nellis Perfect Days – I ženy mají své dny s Ivanou Chýlkovou a Zuzanou Bydžovskou v hlavní roli.

 

Těšíme se na viděnou!

Za KulturuFM 

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

 

Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz
Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči