kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

nenechte si ujít středeční hořkou komedii Divadla Na Zábradlí, Louis a Louisa. Jména jako Pavel Liška nebo Bohumil Klepl jsou zcela jistě zárukou dobré zábavy. Spolu s nimi rozeberete problematiku xenofobie, globalizace a srážku dvou odlišných světů, přičemž si nikdo nemůže být jist, správností svých zvyků.

 

louis_maly.jpg

A od komedie se přesuneme k vážnějšímu žánru, protože čtvrtek bude patřit koncertům. V Národním domě se uskuteční koncert Jitky Smutné-Konečné a Ilony Růžičkové. Tyto flétnistky představí skladby vrcholně barokních italských a německých autorů jako např. J.S. Bacha nebo A. Vivaldiho. Paralelně s tímto vystoupením bude v Rytířském sálu frýdeckého zámku obecenstvu představeno Stadlerovo klarinetové kvarteto, které v podání tří klarinetů a basklarinetu představí odkaz starých mistrů v moderním barevném pojetí. Věříme tedy, že si z této nabídky určitě vyberete. První koncert patří do předplatitelské skupiny KPH, druhý mezi Zámecké koncerty.

 

stadlerovo_male.jpg

Pochopitelně opět nesmíme opomenout naše nejmenší. V sobotu je totiž přijede navštívit Michal Nesvadba se svým představením, které bude jako vždy, plné legrace a překvapení, malých i velkých loutek, kostýmů a dárků... Takže nezapomeňte, že sobotní odpoledne bude patřit vašim ratolestem a všichni se sejdeme v kině Petra Bezruče od 15.00.

Berlín, tak nazval svou výstavu fotografií Michal Popieluch. Fotografie budou k vidění od 20. do 31. 11. v prostorách Nové scény Vlast. Na vernisáž jste srdečně zváni v úterý od 17.30.

Příznivci adrenalinu budou mít pravděpodobně tento týden velmi napilno. Od čtvrtku do neděle se v Nové scéně Vlast bude konat již 10. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Festival ve čtvrtek zahájíme filmem Albánie – Kráska se špatnou pověstí, po němž bude následovat beseda s hosty. Hosty slavnostního zahájení budou Miroslav Náplava a Petr Horký. Kompletní program festivalu najdete ZDE .

mfof.jpg

 A na závěr něco v rytmu tance. Přijďte se pobavit v pátek od 19.00 do Národního domu. Opět tady máme všemi oblíbenou Tančírnu!

Přesto, že listopad se pomalu chýlí ke konci, naše nabídka zdaleka nekončí. Již v pondělí na diváky filmového klubu čeká lahůdka a to v podobě filmové projekce Cesta na Měsíc a Podivuhodná cesta za živého hudebního doprovodu Honzy Plíhala. U filmového klubu ještě zůstaneme a to v úterý s filmem Atlas mraků v hlavní roli s Tomem Hanksem a Halle Berry, jenž měl začátkem listopadu premiéru v Česku. A u filmového plátna ještě zůstaneme, 28. 11. uvedeme záznam z Metropolitní opery v New Yorku, Madam Butterfly.

V neposlední řadě zveme také na tradiční rozsvěcování vánočního stromu na místeckém náměstí Svobody, které se uskuteční 1. prosince. Akce zahájí Advent ve městě s řadou kulturních akcí a vánočními trhy.

 

zvonecek_stromecek.jpg

Akce v týdnu od 19. 11. do 24. 11. 2012:

  Po 19. 11. od 17.00 – premiéra, TWILIGHT SÁGA: ROZBŘESK II. ( NSV )

  Po 19. 11. od 19.00 – premiéra – filmový klub, AŽ DO MĚSTA AŠ ( NSV )

  Út 20. 11. od 17.30 – vernisáž fotografií pod názvem Berlín, Michal Popieluch ( NSV )

  Út 20. 11. od 17.00 – premiéra, TWILIGHT SÁGA: ROZBŘESK II. ( NSV )

  Út 20. 11. od 19.00 – premiéra – filmový klub, YUMA ( NSV )

  St 21. 11. od 10.00 – novinka – hlídání dětí zajištěno, VE STÍNU ( NSV )

  St 21. 11. od 19.00 – divadlo, LOUIS A LOUISA, doprodej ( NSV )

  Čt 22. 11 - Ne 25. 11. – 10 Mezinárodní festival outdoorových filmů ( NSV )

  Čt 22. 11. od 19.00 – Duo Jitka Smutná-Konečná a Ilona Ručková ( ND )

  Čt 22. 11. od 19.00 – koncert, STADLEROVO KLARINETOVÉ KVARTETO ( zámek )

  Pá 23. 11 od 19.00 – Tančírna ( ND)

  Ne 24. 11. od 15.00 – pro děti, MICHAL JE PAJDULÁK, představení Michala Nesvadby ( KPB )


Kamila Přibylová

E: kamila.pribylova@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči