kulturaFM

newsletter

Vážení přátelé,

máme opět pondělí a k vám se dostává náš pravidelný týdenní newsletter.

Dnes v Nové scéně Vlast od 19.00 v rámci Filmového klubu proběhne filmová projekce za živého hudebního doprovodu Honzy Plíhala pod názvem CESTA NA MĚSÍC & PODIVUHODNÁ CESTA.

V květnu 1902 Georges Méliès natočil film Cesta na Měsíc. Do kin šel v černobílé a také barevné verzi, ručně kolorovaný. V té době byl považován za celovečerní film – kolem 14 minut – a stal se celosvětovým úspěchem. První blockbuster v historii filmu byl však okamžitě zkopírován a plagován. V roce 1913 se Georges Méliès rozhodl na protest spálit sadu negativů tohoto snímku. Jedna černobílá kopie však přežila. Barevná verze byla považována za ztracenou až do roku 1993, kdy byla objevena a tak se rozjela jedna z nejdůmyslnějších a nenákladnějších restaurátorských akci v historii filmu. Podivuhodná cesta doplňuje Mélièsovu Cestu na Měsíc a vytváří tak výjimečný filmový zážitek pro všechny milovníky filmu.

 

cesta_na_mesic_mala.jpg

V úterý ještě ve Filmovém klubu zůstaneme a to s premiérou filmu ATLAS MRAKŮ. V hlavní roli se vám představí: Tom Hanks, Hugh Grant, Halle Berry, Susan Sarandon a další. Tato filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech na různých místech od začátku 19. století až po postapokalyptickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem.

Ve středu máme připraveno dopolední promítání českého dramatu KONFIDENT, a to od 10.00.

Jiří Mádl, Jan Budař, Ondřej Vetchý a další se objevili v novém českém filmu o přátelích, které spojuje i rozděluje režim a okupace v roce 1968. V podvečer od 18.00 vám promítneme záznam z Metropolitní opery v New Yorku MADAM BUTTERFLY. Tento klasický Pucciniho příběh z exotického prostředí vypráví dramatický osud přitažlivé hrdinky, obestřený pikantním kouzlem nepoznaného.

 

madam_butterfly_mala.jpg

V pátek v Nové scéně Vlast od 17.00 čeká na děti 3D premiéra animované pohádky RAUBÍŘ RALF. I počítačoví padouši chtějí, aby je lidi měli rádi. Raubíř Ralf to cítí stejně. Nová 3D disneyovka potěší všechny fanoušky počítačových her. Od 19.00 bude na programu premiéra filmu USA LOOPER v němž se divákům představí Bruce Willis jako nájemný vrah v nejlepším sci-fi poslední doby.

V sobotu 1. prosince na náměstí Svobody od 15.00 zahájíme Advent Velkým pohádkovým mejdanem – tradiční akcí „Doneste si zvoneček, rozsvítíme stromeček“. Děti se mohou těšit na diskotéku s Leošem Marešem a chybět nebudou zábavné hry a soutěže. Vystoupí skupina No Name. Mimo jiné na všechny bude čekat Ježíškova pošta, kdy děti budou moci zaslat svá vánoční přání.

zvonecek_stromecek.jpg
Taktéž neděle se ponese v duchu zábavy. Od 9.00 na náměstí Svobody svůj provoz zahájí tradiční vánoční trhy a pro naše nejmenší je od 15.00 připraveno divadélko v Nové scéně Vlast „Vánoce se skřítky a Mikulášská nadílka“. Rodiče si mohou přinést drobné dárky, které pak Mikuláš nadělí dětem. Ve foyer Nové scény vlast bude také připravena Ježíškova pošta, ze které budou děti moci poslat Ježíškoví svá přáníčka. Ve Víceúčelové sportovní hale bude „Mikuláš na ledě“ na děti čekat již od 9.00. Neděle bude také patřit filmům:0 od 17.00 čeká na děti 3D animovaná pohádka RAUBÍŘ RALF a od 19.00 se milovníci bondovek opět setkají se svým hrdinou a to již v pořadí třiadvacáté pod názvem SKYFALL.

 


Program v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince:

PO 26. 11. - od 19.00 – Filmový klub – CESTA NA MĚSÍC & PODIVUHODNÁ CESTA ( NSV )

ÚT 27. 11. - od 19.00 – Filmový klub – premiéra, ATLAS MRAKŮ ( NSV )

ST 28. 11. - od 10.00 – pro seniory – české drama KONFIDENT ( NSV )

ST 28. 11. - od 18.00 – opera – záznam z Metropolitní opery MADAM BUTTERFLY ( NSV )

PÁ 30. 11.- od 17.00 – pro děti – premiéra, 3D animovaná pohádka RAUBÍŘ RALF ( NSV )

PÁ 30. 11. - od 19.00 – premiéra, LOOPER ( NSV )

SO 1. 12. - od 15.00 – Velký pohádkový mejdan - „Doneste si zvoneček, rozsvítíme stromeček“ - náměstí Svobody.

NE 2. 12. - od 9.00 – Mikuláš na ledě – víceúčelová sportovní hala

NE 2. 12. - od 15.00 – divadélko - „Vánoce se skřítky a mikulášská nadílka“ ( NSV )

NE 2. 12. - od 17.00 – pro děti – premiéra, 3D animovaná pohádka RAUBÍŘ RALF ( NSV )

NE 2. 12. - od 19.00 – bondovka, SKYFALL ( NSV )


Kamila Přibylová

E: kamila.pribylova@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči