kulturaFM

newsletter

Milí přátelé kultury,

před námi je poslední týden Adventu a pokud jste ještě nestihli nakoupit dárečky, máte jedinečnou příležitost. Vyberte si ještě dnes na www.kulturafm.cz a udělejte radost svým blízkým například balíčkem záznamů oper Richarda Wagnera: Prsten Nibelungův nebo potěšte fanoušky Věry Špinarové vstupenkou na koncert, který se bude v únoru v kině Petra Bezruče. Od ledna také nově připravujeme kurz Salsy pro začátečníky.

advent_banner_980x381.jpg

 

Posledním týdnem Adventu ukončíme program „Adventu ve městě“a já pevně věřím, že jsme vám uplynulými dny zpříjemnili váš čas a dětem pomohli zkrátit čekání na Ježíška. Přijměte tedy poslední adventní pozvání na náměstí Svobody:

Dnes od 16.00 vám k dobré náladě zahrají harmonikář Milan Cyrus a houslista Ladislav Kokeš. V úterý od 16.00 vám vánoční koledy a písně zahraje Michna Band. Ve středu, rovněž od 16.00, se představí žáci Základní umělecké školy F-M a pěvecký sbor Catena Musica. Páteční odpoledne vám opět zpříjemní Milan Cyrus a Ladislav Kokeš a sobota budě převážně patřit dětem. Program na náměstí začíná již od 10.00 a to divadélkem pro děti a posléze od 11.00 bude pokračovat koncertem skupiny Bublifunk. Odpolední program zahájíme v 15.00 divadelním představením „Živý Betlém“.

V 16.30 čeká na děti unikátní Zvonkohra, kde budou mít možnost zapojit se do hry a tak náměstím rozeznít vánoční koledy. Vánočním koncertem Šuba Duba Bandu v 17.00 sobotní program ukončíme. V neděli od 9.00 se na náměstí rozzáří Betlémské světlo za doprovodu farního pěveckého sboru a svátečního slova faráře Josefa Maňáka.

 

V úterý v Národním domě od 19.00 proběhne koncert „potmě“ předního českého houslisty Jaroslava Svěceného. V rámci projektu „VIOLÍNO“ představí mistrovské housle významných houslařů 17. až 20. století. Vstupenky jsou ještě k dostání on-line na www.kulturafm.cz nebo v BIC.

 

sveceny_maly.jpg

V úterý v Nové scéně Vlast vás divadelní společnost Háta pozve do světa tří fasádníků od Velhartic v nadčasové komedii „Světáci“. V hlavní roli uvidíte L. Olšovského, D. Gondíka, J. Přeučila, M. Bočanovou, M. Absolonovou, V. Žehrovou a další. Poslední volná místa jsou k dostání on-line na www.kulturafm.cz nebo v BIC.

Vy, kteří máte vstupenku na vánoční koncert Lucie Bílé, nezapomeňte ve čtvrtek v Chrámu sv. Jana a Pavla od 19.30. (Koncert je již vyprodán.)

 

A nyní přejděme k filmových pozvánkám pro tento týden.

V pondělí od 19.00 v rámci Filmového klubu můžete shlédnout premiéru snímku KUŘE NA ŠVESTKÁCH. Francouzsko-německo-belgické drama s nádechem romantiky popisuje příběh osudové lásky z předvánočního Teheránu roku 1958. Film byl natočen podle úspěšné stejnojmenné komiksové novely od autorů oceňovaného snímku Persepolis. Středeční filmové plátno je určeno převážně ženám. V rámci „dámské jízdy“, hrajeme od 18.00 americkou komedii DRUHÁ ŠANCE. V hlavní roli se vám představí neodolatelná Meryll Streep a sexy Tommy Lee Jones. Ve čtvrtek od 19.00 v rámci projektu FILMJUKEBOX uvedeme vítězný film THE QUEEN – záznam slavného budapešťského koncertu z roku 1986. V sobotu a v neděli od 17.00 čeká na děti volné pokračování úspěšného českého animovaného filmu Kozí příběh – pověsti staré Prahy pod názvem KOZÍ PŘÍBĚH SE SÝREM. A rovněž v sobotu a v neděli, ovšem od 19.00, představíme premiéru hudební komedie LADÍME. Film plný dobré muziky, jaký tu už dlouho nebyl.

Na závěr ještě dovolte jednu pozvánku a to na SWINGOVÝ VEČER, který se bude konat 30.12. od 20.00 v Národním domě. K poslechu a tanci vám zahraje legendární swingová kapela AKUMA, která v 60. letech hrávala na oblíbených „Čajích o páté“. Dnes se po 50 letech tato kapela opět sešla, aby navázala na svou tehdejší slávu. Vstupné v předprodeji v recepci Národního domu. Srdečně zveme!

swingovy_vecer_plakat.jpg

Ráda bych ještě doplnila, že příště se potkáme již tento pátek a program newsletteru bude obsahovat akce od 24. 12. 2012 do 6. 1. 2013.

 

Program v týdnu od 17. 12. - 23. 12.

Po – od 19.00 – Filmový klub, premiéra KUŘE NA ŠVESTKÁCH ( NSV )

Út – od 19.00 – divadelní představení SVĚTÁCI, mimo předplatné ( NSV )

Út – od 19.00 – koncert „potmě“ - Jaroslav Svěcený, předplatitelská skupina KPH ( Národní dům )

St – od 18.00 – kino,dámská jízda – DRUHÁ ŠANCE ( NSV )

Čt – od 19.00 – kino, FILMJUKEBOX – THE QUEEN ( NSV )

Čt – od 19.30 – koncert, Lucie Bílá ( Kostel sv. Jana a Pavla )

So – od 17.00 – kino pro děti – KOZÍ PŘÍBĚH SE SÝREM ( NSV )

So – od 19.00 – kino, premiéra – LADÍME ( NSV )

Ne – od 17.00 – kino pro děti – KOZÍ PŘÍBĚH SE SÝREM ( NSV )

Ne – od 19.00 – kino, premiéra – LADÍME ( NSV )


Kamila Přibylová

E: kamila.pribylova@kulturafm.cz, T: +420 773 788 653

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči