kulturaFM

newsletter

Milí přátelé kultury,

opět vám přinášíme přehled akcí, pořádaných KulturouFM v týdnu od 21. 1. do 27. 1. 2013.

Nezapomeňte, že nyní již můžete využít možnosti on-line nákupu či rezervace přímo z newsletteru!


Kino:

Program Nové scény Vlast

Pondělí – od 19.00 – Filmový klub – premiéra, MINIPROFIL REŽISÉRA THOMASE VINTERBERGA: HON – dánské drama – titulky – stačí jedna malá, nevinná lež a život se začne hroutit. Sugestivní, zneklidňující drama se skvělými hereckými výkony od klasika evropského filmu Thomase Vinterberga.

Úterý – od 19.00 – Filmový klub – MINIPROFIL REŽISÉRA THOMASE VINTERBERGA: SUBMARINO – dánské drama z roku 2010 – titulky – dojemná výpověď o síle bratrské lásky a lidské vytrvalosti navzdory osudu.

submarino_mala.jpg
Středa – od 10.00 – VE STÍNU – Česko/Polsko/Slovensko/Izraelský kriminální příběh D. Ondříčka zasazený do 50. let minulého století v hlavní roli s J. Trojanem. 

Středa – od 19.00 – VE STÍNU – Česko/Polsko/Slovensko/Izraelský kriminální příběh D. Ondříčka zasazený do 50. let minulého století v hlavní roli s J. Trojanem.

Čtvrtek – od 18.00 – premiéra, WAGNERŮV SEN – úvodní dokument k jarnímu cyklu záznamů z Metropolitní opery v New Yorku, v němž uvedeme kompletní operní tetralogii Richarda Wagnera, Prsten Nibelungův.

Pátek – od 17.00 – pro děti – belgický animovaný film – SAMMYHO DOBRODRUŽSTVÍ 2 – další podmořské dobrodružství nerozlučných želvích přátel

Pátek – od 19.00 – premiéra – western/drama USA – titulky – NESPOUTANÝ DJANGO – hravý, šílený, krvavý a skrznaskrz zábavný biják od Quentina Tarantina.

Sobota – od 17.00 – pro děti – belgický animovaný film – SAMMYHO DOBRODRUŽSTVÍ 2 – další podmořské dobrodružství nerozlučných želvích přátel

Sobota – od 19.00 – premiéra – komedie USA – titulky – MLÁDEŽI NEPŘÍSTUPNO - dvanáct hvězdných režisérů a přes dvě desítky hereckých ikon v novém povídkovém filmu. Hrají H. Jackman, H. Berry, E. Stone a další.

Neděle – od 17.00 – pro děti – Francie/Itálie/Španělsko/Maďarská komedie – ASTERIX A OBELIX VE SLUŽBÁCH JEJÍHO VELIČENSTVA – už čtvrté dobrodružství hrdinných Galů, které nezastaví ani samotný Caesar.

Neděle – od 19.00 – premiéra – komedie USA – titulky – MLÁDEŽI NEPŘÍSTUPNO - dvanáct hvězdných režisérů a přes dvě desítky hereckých ikon v novém povídkovém filmu. Hrají H. Jackman, H. Berry, E. Stone a další.


Pro děti:

Večerníčkový karneval s Pavlem Novákem

V neděli 27. 1. od 15.00 v Národním domě, je pro děti připraven již tradiční karneval, tenkráte na netradiční téma „Pohádky našich večerníčků.“ Karneval zahájíme velkým průvodem pohádkových masek ze všech známých večerníčků. Poté si všichni společně zatančíme. Karneval bude protkaný písničkami Pavla Nováka, při nichž si určitě zazpívají malí i velcí. K velké zábavě jistě přispějí soutěže, hádanky, jazykolamy inspirované našimi večerníčky. Pro děti jsou připraveny malé odměny, protože „kdo si hraje nezlobí, odměnu si zaslouží“ Více informací o programu naleznete na www.kulturafm.cz

karneval_ext.jpg

Kurzy:

Stále máte příležitost přihlásit se. Kurzy probíhají vždy v prostorách Národního domu. Ucelenou nabídku včetně on-line přihlášek naleznete zde


Aktuálně:

Prsten Nibelungův

Ve čtvrtek 24. 1. od 18.00 v Nové scéně Vlast, uvedeme premiéru úvodního dokumentu „Wagnerův sen“, jenž předchází kompletní cyklus záznamů operní tetralogie „Prsten Nibelungův“od Richarda Wagnera. Dokument zachycuje průběh realizace tohoto monumentálního projektu. Diváci tak budou mít možnost, vůbec poprvé, zhlédnout průlomovou inscenační podobu Metropolitní opery New York. Posléze každý měsíc uvedeme jeden ze čtyř dílů.

Virtuální výstava

Už jste navštívili naši virtuální výstavu na vystavy.kulturafm.cz. Nechte se okouzlit fotografiemi Dany Vaňkové pod názvem „ Klášter....místo světel a stínů....nabité energií....vnímáte zřetelně to přímé napojení vzhůru..“

Výstava v Národním domě

Karel Fryč: Z Habeše do Etiopie: od pravěku do současnosti – pokud se chcete podívat do daleké minulosti a nemáte kouzelný prsten, ani neznáte čarovné heslo, může se vám to podařit, když navštívíte tuto fotoreportáž.

Výstava v Nové scéně Vlast

Denisa Krumpochová: Černobílá – výstava fotografií absolventky ZUŠ Frýdek – Místek


Připravujeme:

Ve čtvrtek 7. 2. od 19.00 v Rytířském sálu, frýdeckého zámku, proběhne koncert Jiřího Pazoura pod názvem Klavírní improvizace. Předplatitelská skupina Zámecké koncerty. Doprodej již od 15. 1. v pobočkách BIC ve Frýdku-Místku, on-line na www.kulturafm.cz a rovněž na místě v den koncertu.

V sobotu 9. 2. a v neděli 10.2. v Nové scéně Vlast bude probíhat cyklocestovatelský festival, CYKLOCESTOVÁNÍ. Předprodej již od 21. 1. na pobočkách BIC ve Frýdku-Místku. Více informací o akci naleznete zde

V sobotu 16. 2. od 19.00 v Nové scéně Vlast uvedeme představení Švandova divadla, DIOPTRIE RŮŽOVÝCH BRÝLÍ. Autorem není nikdo jiný, než známý „rebel“ Xindl X. Mimo předplatné. Předprodej již od 15. 1. v pobočkách BIC ve Frýdku-Místku nebo on-line na www.kulturafm.cz


Podrobné informace o všech připravovaných akcích naleznete na www.kulturafm.cz


Zpracovala: Kamila Přibylová, kamila.pribylova@kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči