kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

nejprve malé ohlédnutí za minulým týdnem: minulou středu jsme uvedli v Nové scéně Vlast inscenaci Komorní scény Aréna Hráči, kterou jsme vám přinesli již necelé dva týdny po ostravské premiéře. Těší nás, že vám můžeme zprostředkovávat takovéto mimořádné zážitky, stejně jako váš zájem o divadlo. Radost nám dělá i trvale velký zájem o Tančírnu, jejíž valentýnské vydání proběhlo tuto sobotu.

tancirna_mala.jpg

 

A nyní jedna špatná zpráva: operní projekt Prsten Nibelungův Richarda Wagnera je zrušen. Těm z vás, kteří si již zakoupili vstupenky, nabízíme jako náhradu březnový přenos koncertu A. Bocelliho z Portofina, nebo dubnový záznam vystoupení Janáčkovy filharmonie. Kompletní informace naleznete ZDE.

Jako každou neděli pro vás máme i tento týden dětské divadélko - loutková Koblížkova dobrodružství zahraje v neděli od 15.00 frýdecko-místecké divadlo JednaDvě.

V kině bude tento týden kromobyčejně živo. Děti mají volno, takže jsme pro ně od pondělí do středy připravili zvláštní akci Jarní prázdniny ve 3D. O jednotlivých filmech se dozvíte níže v přehledu. Na děti jsme mysleli i při sestavování programu na víkend - v pátek a sobotu uvádíme animák Snížek, bílý kožíšek o malém gorilím samečkovi a na neděli jsme místo zrušené premiéry Čtyřlístku připravili úspěšný Madagaskar 3.

Filmový klub se v tomto týdnu věnuje snímkům oceněných na filmovém festivalu v Cannes. Životopisné drama Lincoln Stevena Spileberga kralovalo nejen Zlatým glóbům, ale ovládlo i oscarové nominace - je ve hře o celkem dvanáct sošek a aspiruje tak na nejúspěšnější film letošního roku. Filmová verze úspěšné knihy Y. Martela Pí a jeho život, kterou můžete vidět v úterý, za prvně jmenovaným filmem jen o málo zaostává - na úspěch v Cannes navázala hned jedenácti oscarovými nominacemi.

lincoln_maly.jpg

 

Nechybí ani středeční premiéra. Tento týden můžete vidět nové zpracování kultovního thrilleru Maniak, kde Jacka Rozparovače 21. století hraje Eliah Wood. Od pátku až do neděle bude kino patřit vždy v 19.00 novému filmu Zdeňka Trošky Babovřesky.

Blíží se Wolkrův Prostějov - přehlídka nejinspirativnějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních kolektivů a divadel poezie v České republice. Okresní kolo proběhne v Nové scéně Vlast ve dnech 1.-3. března. Součástí programu budou i divadelní vystoupení a workshopy pro veřejnost.

Na březen pro vás připravujeme nové kurzy! Začít může s Daovskou jógou a zapracovat tak na omlazení vašeho organismu. Úplnou novinkou jsou Country tance pro seniory. Nikdy není pozdě začít! Detailní informace získáte na našem webu v sekci Kurzy.

Stále se také můžete připojit k Divadelní škole.

Akce v týdnu od 18. 2. do 24. 2. 2013:

 

S přáním hezkého dne

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči