kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

první březnový víkend v Nové scéně Vlast spojil umění divadelní recitační i výtvarné v rámci recitační okresní postupové přehlídky Wolkerův Prostějov. Během tří dnů se na jevišti vystřídala tři divadla, 20 recitátorů a asi 25 účastníků workshopů. Všem moc děkujeme za účast na této akci a budeme se těšit i na další ročníky!

Že vážná hudba nemůže být zábavná a inspirativní? Co vás nemá! Čtvrteční koncert souboru Brahms Trio Prague je povinností pro všechny fanoušky klasické hudby. Uvidíte špičkový komorní soubor nevšedního nástrojového obsazení s čelnými instrumentalisty mladé generace. Koncetr patří do předplatitelské skupiny Zámecké koncerty.

brahms_trio_prague.jpg
 

Stýská se vám po létě, slunci, moři? Pak pro vás máme něco, co stesky zaručeně zažene! V pátek v Nové scéně Vlast můžete vidět záznam koncertu tenoristy Andrea Bocceliho z italského Portofina. Zazní nejkrásnější milostné písně operního i popového repertoáru. Přijďte si s námi vychutnat tento jedinečný a neopakovatelný zážitek! 

bocelli_maly.jpg
 
Nedělní divadélko je tento týden určeno těm opravdu nejmenším - v představení divadla Kaňka Truhlice plná pohádek se děti potkají s kašpárkem, skřítkem a tajemnou truhlicí, ve které objeví spoustu známých i neznámých pohádek.

Filmový klub je tento týden celý věnován životu a dílu mistra hororu Alfréda Hitchococka - v pondělí vám nabídneme biografické drama lapidárně nazvané Hitchocock s Anthony Hopkinsem v hlavní roli, které se zaměřuje na režisérův život během natáčení jeho nejslavnějšího filmu Psycho, který můžete vidět hned následující den. Kultovní horor a jeden z milníků světové kinematografie je zbytečné představovat.

Ve středu vám nabídneme další dopolední projekci nejen pro seniory. Tvůrčí spojení dvojice Hřebejk a Viewegh dalo vzniknout komedii Svatá čtveřice s Jiřím Langmajerem v hlavní roli.

Večer s podtitulem „hororová středa“ a film Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Známé pohádkové postavy v dospělácké verzi. Čekat můžete leccos, ale pohádku rozhodně nečekejte!

Odložená premiéra očekáváného filmu Čtyřlístek ve službách krále je konečně tady! Nová dobrodružství legendárních komiksových hrdinů můžete vidět od pátku do soboty vždy od 17.00! Program kina pro tento týden uzavře nová česká romantická komedie Jiřího Chlumského Martin a Venuše. Film s Markem Taclíkem, Kristýnou bokovou, Janem Budařem, Tomášem Hanákem a dalšími se točí jak jinak než kolem lásky a útrap partnerského soužití.

ctyrlistek.jpg 

Pestrý program pro vás máme i po zbytek března! Už příští týden můžete vidět v Národním domě známé Kubínovo kvarteto, které letos slaví už čtyřicáté výročí svého založení. Po roce se do Nové scény vlast opět vrací filmový festival Expediční kamera (15. 3.) a na dalším z koncertů v kině Petra Bezruče vystoupí se svým Apollo Bandem legendární majitel nezaměnitelného hlasu Petr Spálený (19. 3.).

Zvláštní pozornost si zaslouží březnová divadla: 13. března můžete vidět v Nové scéně Vlast inscenaci Divadla bez zábradlí Velký holky nepláčou, v hlavní roli s Janou Šulcovou. Dále uvidíte Veroniku Jeníkovou, Marcela Vašinku, Danu Batulkovou a další. Představení patří do předplatitelské skupiny A. Druhým březnovým titulem jsou Tři bratři v nesnázích (20. 3., mimo předplatné). Fraška plná humorných záměn i dramatických zvratů s nečekanou pointou láká i na jména účinkujících: Martin Zounar, Zbyšek Pantůček, Adélka Gondíková a další...

 

Předprodej na všechny zmíněné akce probíhá a vstupenky můžete nakupovat v pobočkách Beskydského informačního centra a on-line na www.kulturafm.cz.


Akce v týdnu od 4. 3. do 10. 3. 2013:

 

S přáním hezkého dne

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči