kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

co se tak vypravit do divadla? Pokud se vám takový nápad lzamlouvá, máme pro vás ve středu pěkný tip na divadelní komedii Velký holky nepláčou, ve kterém se seznámíte s peripetiemi dvou dam, které svedl dohromady rozpad jejich manželství. V hlavních rolích můžete vidět Janu Šulcovou, Veroniku Jeníkovou a Danu Batulkovou. Představení patří do předplatitelské skupiny A. Máme pro vás poslední volná místa!

Pokud byste si raději vyrazili na pěkný koncert, máte příležitost ve čtvrtek - do Národního domu přijede známé Kubínovo kvarteto. Tento respektovaný smyčcový kvartet letos slaví už čtyřicáté výročí založení. Koncert patří do předplatitelské skupiny KPH. Nemáte-li abonentku, ničemu to nevadí - stále si můžete koupit vstupenky v doprodeji.

kubnovo_kvarteto.jpg

Pro všechny děti máme nedělní loutkové divadélko O ztraceném míči. Jak název napovídá, půjde o pohádku o drakovi, který odnese neposedný míč. Podaří se míček vysvobodit z dračího hnízda? Hraje Divadélko JednaDvě.

Tento týden zahajujeme také dva nové kurzy! Ukázkovou hodinu kurzu Daovská jóga - Umění omlazení těla a organismu můžete navštívit už dnes. Naostro kurz začíná příští pondělí v 17.00. Druhým kurzem, který tento týden začíná jsou Country tance pro seniory, určené jednotlivcům i párům - zkrátka všem, kdo se chtějí rozpohybovat a pobavit.

Ve Filmovém klubu se budeme tento týden věnovat tvorbě německého klasika Michaela Hanekeho. V rámci jeho miniprofilu můžete vidět dva jeho poslední snímky: novinku Láska, za kterou obdržel v Cannes Zlatou palmu za nejlepší film a pět oscarových nominací a která se stala jedním z nejnavštěvovanějších evropských filmů loňského roku. Zlatou palmou se může pochlubit i jeho sociální drama Bílá stuha z prostředí německé vesnice v předvečer první světové války, které vám nabídneme v úterý.

Program kina pokračuje v pátek dopoledním pásmem filmových pohádek pro nejmenší děti Šroubkovo dobrodružství. Celý páteční večer bude patřit celovečerní přehlídce filmů o dobrodružství, divoké přírodě a extrémních zážitcích a sportech Expediční kamera. Kompletní program a zevrubné informace o jednotlivých filmem naleznete na našem webu.

V sobotu odpoledne promítáme nejnovější pokračování oblíbené animované série Doba ledová. Sobotní a nedělní odpoledne bude patřit novince Tima Burtona Frankenweenie: Domací mazlíček a oba víkendové večery nabízíme komedii Zdeňka Trošky Babovřesky.

frankenweenie_maly.jpg

Do konce března nás mimo jiné čeká ještě koncert Petra Spáleného s Apollo Bandem v kině Petra Bezruče (19. 3.) a hned den poté divadelní komedie Tři bratři v nesnázích (20. 3., mimo předplatné). Fraška plná humorných záměn i dramatických zvratů s nečekanou pointou láká i na jména účinkujících: Martin Zounar, Zbyšek Pantůček, Adélka Gondíková a další... V dubnu pak zveme na novinku Šťastné konce z repertoáru Radošínského naivného divadla a nebo třeba na Partičku!

Předprodej na všechny zmíněné akce probíhá a vstupenky můžete nakupovat v pobočkách Beskydského informačního centra a on-line na www.kulturafm.cz.


Akce v týdnu od 11. 3. do 17. 3. 2013:


S přáním hezkého dne

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči