kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

další víkend je za námi a s ním i letošní ročník oblíbeného filmového festivalu Expediční kamera. Do Nové scény Vlast si našlo cestu přes 160 lidí a my už se těšíme na další ročník. Minulý pátek také proběhla první lekce zcela nového kurzu Country tance pro seniory. Radost nám udělala účast i spokojenost všech country tanečníků. V následujících týdnech se můžete zapojit i vy! Country tance probíhají každý pátek od 9.30 do 10.30 v Národním domě.

Už na úterý jsme pro vás připravili mimořádný koncert majitele nezaměnitelného hlasu Petra Spáleného s jeho Apollo Bandem. Koncert začíná v 19.00 v kině Petra Bezruče. Vstupenky stále ještě jsou, ale doporučujeme jejich nákup neodkládat!

Ve středu vás zveme do divadla! S komedií Tři bratři v nesnázích přijede do Nové scény Vlast pražská divadelní společnost Háta. V hlavních rolích Martin Zounar, Adéla Gondíková a další...

tri_bratri_v_nesnazich.jpg

V pátek nás čeká další Tančírna, při které si přijdou na své tancechtiví a zábavymilovní. Přijďte přivítat jaro tancem!

Chybět nebude ani dětské divadélko. Jak jinak začít jaro, než s úsměvem a legrací. K tomu jako stvořená dobrodružství dvou nerozlučných kamarádů a především velikých nešiků Pata a Mata. Tentokrát se dva kamarádi chystají na výlet a proto potřebují stany.

Dnes od 17.00 zahajujeme kurz Daovské jógy. Přijďte se do Národní domu přiučit uměním omlazení organismu!

Filmový klub je tento týden věnován kontroverzní postavě korejské i světové kinematografie - režiséru Ki-Duk Kimovi. Jeho aktuální snímek Pieta, který vypráví příběh nájemného vymahače dluhů, byl vyhlášen nejlepším filmem na MFF v Benátkách 2012. V úterý náš miniprofil pokračuje titulem Čas.

Pro seniory promítáme ve středu dopoledne francouzský film Co kdybychom žili společně, ve kterém se před kamerou sešla přehlídka legend stříbrného plátna v čele s Jean Fonda a Pierre Richardem.

V pátek program kina pokračuje novou 3D verzí úspěšného animovaného filmu Hledá se Nemo. Pokračovat budeme v pátek večer premiérou filmu Terapie láskou. Tato romantická komedie získala jednoho Oscara a hned sedm nominací! V sobotu a neděli můžete vždy od 17.00 vidět animovaný film pro celou rodinu Croodsovi o jednom velkém pravěkém dobrodružství a od 19.00 premiérově fantasy dobrodružství Mocný vládce Oz s Milou Kunis, Rachel Weisz a dalšími hvězdami.

hled_se_nemo.jpg 

Zveme také na Velikonoce ve městě, které proběhnou na náměstí Svobody od 28. do 30. března. Těšit se můžete na pestrý program, zahrnující divadla a koncerty a samozřejmě i na velikonoční trhy. Program Velikonoc ve městě najdete ZDE.

velikonoce2013_webbanner.jpg 

Předprodeje nově zahajujeme průběžně. V tomto týdnu si můžete nově koupit vstupenky na Šťastné konce Radošínského naivného divadla, Mikulášovy patálie, Hrdého Budžese s Bárou Hrzánovou, nebo Moji hru s Jiřím Bartoškou. Z koncertů nabízíme např. Radůzu, Tomáše Kočka a Movie Night s Janáčkovou filharmonií. Najděte si kompletní program na našem webu www.kulturafm.cz!

Předprodej na všechny zmíněné akce probíhá a vstupenky můžete nakupovat v pobočkách Beskydského informačního centra a on-line na www.kulturafm.cz.


Akce v týdnu od 18. 3. do 24. 3. 2013:


S přáním hezkého dne

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči