kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

jako každé pondělí vám v našem newsletteru přinášíme kulturní servis na aktuální týden. Takže co nás čeká tentokrát? Na své si příjdou hlavně filmoví fanoušci, tanečníci a později narození. 

Do plesové sezóny je daleko, ale vám už se po světlech tanečního parketu stýská? V tomto týdnu budete mít hned dvě příležitosti k protančení střevíců. V pátek příjde chvíle pro dříve narozené: od 17:00 začíná v Národním domě další z oblíbených Čajů o páté, tentokrát s podtitulem „podzim plný života“. Přijďte si zatančit, popovídat si, pobavit se! Pro vás, kteří jste do tanečních chodili již v tomto století, se zase chystá v sobotu od 19:00 v Národním domě Tančírna. Takže šaty, nebo sako na sebe a vzhůru do Národního domu. 

ma_rikov.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Rodiče, nešetřete své peněženky a pomyslete na rozzářené oči svých dětí! V sobotu přijede do Národního domu Míša Růžičková se svou interaktivní pohybovou show Zpíváme a tančíme s Míšou. Povinnost pro všechny děti od 2 do 8 let!  To ale není důvod zapomenout na nedělní divadélko pro děti. Vůni drahých koření, pestré vzory koberců, mečivé zvuky dlouhých píšťal, syčení kober a další propriety světa Pohádek tisíce a jedné noci ve vás vyvolá pohádkový příběh Aladin a kouzelná lampa, v neděli od 15:00 v Nové scéně Vlast. Za padesát korun bratru zadarmo!

 

arthur_a_souboj_dvou_svetu.jpg

 

 

 

 

 

 

 

V programu Kina Vlast se toho tento týden také urodilo kromobyčejně mnoho. Ve filmovém klubu v pondělí pokračuje a v úterý končí profil finského režiséra Aki Kaurismäkiho. Uvidíme zbytek jeho volné trilogie o ztroskotancích - v Cannes oceněný film Muž bez minulosti a „poslední němý film 20. století“ Juha. Od pondělka do středy hrajeme novinku Alice Nellis Perfect Days - i ženy mají své dny s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli. V závěru týden dojde na nový animovaný film Luca Bessona Artur a souboj dvou světů, v pátek se premiérově představí akční komedie Mistrovský plán, ve které se hlavních rolí zhostili Ben Stiller, Matthew Broderick a Eddie Murphy a oba víkendové dny budou mít příležitost všichni, kdo ještě neviděli Muže v Naději Jiřího Vejdělka.

 

A nezapomeňte, že vstupenky na akce KulturyFM si nově můžete kupovat on-line rovnou od rodinných krbů. Je to jednoduché, zkuste to!

 

Za KulturuFM 

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

 

Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

 

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči