kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

dnešní newsletter vám kvůli státnímu svátku posíláme mimořádně v úterý. Předem chceme poděkovat všem, kdo se přišli podívat na Velikonoce ve městě. Věříme, že se vám na náměstí navzdory ne úplně ideálnímu počasí líbilo a těšíme se zase za rok. Pokud jste se účastnili naší Velké velikonoční soutěže a promeškali její vyhodnocení, najdete jména výherců na našem webu.

velikonoce013.jpg

A nyní již k tomuto týdnu. Dnes přijede do Nové scény Vlast představit svou novou hru Šťastné konce Radošínské naivné divadlo. Představení patří do předplatitelské skupiny B a jako každý rok je beznadějně vyprodáno.

Ve středu vás zveme do Nové scény Vlast na vernisáž výstavy aktuální tvorby malířky Ledy Pešatové a ve čtvrtek můžete v Národním domě vidět a hlavně slyšet unikátní projekt Janáčkovy filharmonie MOVIE NIGHT, během kterého zazní nejznámější filmové melodie v úpravě pro symfonický orchestr. Koncert patří do předplatitelské skupiny KPH. Vstupenky si stále ještě můžete pořídit!
movie_night_mala.jpg

Chybět nebude ani obvyklé nedělní divadélko - na programu je Pat a Mat Divadla Křesadlo. Dva známí, na slovo vzatí, odborníci se pustí do výroby poličky.

Program kina začíná tento týden až ve středu a to hned dopoledne projekcí pro seniory. Dánská romantická komedie Svatba mezi citróny oscarové režisérky Susanne Bier láká na pohodovou atmosféru, italské lokace a Pierce Brosnana. Večerní promítání s podtitulem Hororová středa nabídne horor Mama. Do detailů se zde z pochopitelných důvodů raději nebudeme pouštět - pokud si troufáte, raději si na něj zajděte.

Od čtvrtka do neděle vždy v 19.00 vám nabízíme komedii Zdeňka Trošky Babovřesky. Pro celou rodinu jsou určena veliká dobrodružství jedné pravěké rodiny ve filmu Croodsovi, který můžete vidět v pátek a v neděli od 17.00.

Na sobotu jsme pro vás připravili Ozvěny Anifilmu 2012. Anifilm je mezinárodní festival animovaného filmu, který se každým rokem koná v Třeboni a nabízí to nejlepší ze soudobé české i mezinárodní animované tvorby. Naše Ozvěny jsou rozděleny do tří bloků pro různé cílové skupiny: v 15.00 začneme pásmem dětské animované tvorby, v 17.00 budeme pokračovat přehlídkou vítězných filmů a vše zakončí pásmo animovaných hororů! A na závěr to nejlepší: vstup je zdarma!

Předprodej na všechny akce probíhá v pobočkách Beskydského informačního centra a on-line na www.kulturafm.cz.


Akce v týdnu od 2. 4. do 7. 4. 2013:

 

S přáním hezkého dne

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči