kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

tento týden vám nabízíme jednu opravdovou divadelní lahůdku - jedny z nejlepších českých divadelních herců, Miroslava Vladyku a Radka Holuba, v divadelní inscenaci Plný kapsy šutrů. Jde o vynikající současnou komedii irské dramatičky Marie Jones, oceněnou řadou prestižních mezinárodních cen. Vděčné a neočekávané komediální situace a neobvyklý princip obsazení z ní udělaly divácký hit. Dva herci zde hrají šestnáct postav, včetně ženských. Absurdní situace se střídají s vážnými a vytvářejí harmonický celek. Komedie byla přeložena do mnoha jazyků a po celé světěm sklízí mimořádné ohlasy.

plny_kapsy_sutru_mala.jpg

 

V kině můžete tento týden vidět český dokument Otázky pana Lásky režisérky Dagmar Smržové, který mapuje každodennost mladého muže trpícího schizofrenií. Tento film zvítězil v diváckém hlasováním v našem FILMJUKEBOXU.

Vedle toho vám nabízíme v premiéře další pokračování akční klasiky Rychle a zběsile 6, novou českou pohádku Kovář z Podlesí s výborným hereckým obsazením a další filmy.

Připomínáme také naši soutěž Choďte do kina a vyhrajte!, ve které je ve hře víkend pro dva v rekreačním centru Sepetná na Ostravici, a samozřejmě také červnový koncert Iggyho and the Stooges. Nezapomeňte také na taneční - aktuálně probíhá předprodej a zápis do zářijových kurzů. Více informací najdete ZDE.

Na závěr jedna rozhlasová pozvánka pro nespavce: ve čtvrtek mezi druhou a třetí hodinou noční můžete na stanici Český rozhlas Vltava poslouchat Jazzové nokturno s frýdecko-místeckou kapelou Behind the Door, která letos oslavila desetileté výročí fungování.

Kompletní přehled akcí na tento týden najdete v kalendáriu pod textem.

Předprodej na všechny akce probíhá v pobočkách Beskydského informačního centra a on-line na www.kulturafm.cz.


Akce v týdnu od 20. 5. do 26. 5. 2013:


S přáním hezkého dne

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči