kulturaFM

newsletter

Milí přátelé,

 

podzim vrcholí, venku je sychravo a pošmourná, skličující nálada se vkrádá do duší. Pravý čas udělat něco pro sebe - oblažit své smysly kulturní potravou. Rádi Vám podáme pomocnou ruku! Pro tento týden jsme pro Vás přichystali následující.

 

bohma.jpgPodzimní deprese se stupňují zejména o nedělních večerech, kdy se víkend stává vyvanulou vzpomínkou a nadcházející pracovní den se v mysli hlásí o pozornost stále neodbytněji. Nemáte chuť v takovou chvíli chuť udělat něco neobvyklého? Pojďte na operu! Pucciniho Bohéma, jejíž záznam Vám v neděli v 18:00 v Nové scéně Vlast promítneme, dojímá již generace diváků význačných operních domů po celém světě. Nechte se dojmout také! Pomohou Vám s tím Ramón Vargas a Angela Gheorghiu v legendární inscenaci Franca Zeffirelliho. Operu Bohéma vám přenášíme s českými titulky z prken Metropolitní opery v New Yorku!

 

   

 

Říkají Vám něco jména Karl a Egon? Ano? Tak si pospěšte. V Nové scéně Vlast máme zhruba posledních třicet lístků na Divadlo Sklep. Sestava divadelníků v čele s Milanem Šteindlerem a Davidem Vávrou představí své nejnovější scénky a skeče v představení Besídka 2011 ve čtvrtek od 19.00 v Nové scéně Vlast.

sklep.jpg

 

 

 

 

 

    

 

Představení Moravskoslezskéhodivadla Olomouc Úžasná svatba, které hrajeme v Nové scéně Vlast v pátek od 19:00, je beznadějně vyprodáno. Takže pokud nejste abonentem předplatitelské skupiny A, nebo štastným majitelem vstupenek z doprodeje a přesto chcete vidět Úžasnou svatbu, nezbyde Vám, než do toho konečně praštit, a nebo alespoň postrčit k činu potenciálně vdavekchtivé přátelé.

 

Nevybrali jste si? Máme ještě kino! V pondělí a úterý od 17:00 bude krev tuhnout a slzy potečou při premiéře první části upírské romance Twilight sága: Rozbřesk.

Náročný divák zaplesá nad nabídkou Filmového klubu. Tento týden nás čeká miniprofil režiséra Petra Nikolaeva. V pondělí můžete vidět jeho poslední film Lidice, v úterý je na pogramu syrová sonda do života lidí z undergroundu v normalizačním bezčasí severních Čech pod názvem ...a bude hůř! Zbývá dodat, že filmový klub tento týden mimořádně začíná až od 19:30.

V druhé polovině týdne bude kino patřit dětem. V pátek dopoledne od 9:30 jsou pro nejmenší připraveny Čarodějné pohádky. A co teprve v sobotu! Od 14:00 se můžeme těšit na Autopohádky, podle známé knížky Jiřího Marka. V 17:00 se pak do Nové scény Vlast vrátí veselí modří pidižvíkové, kteří v novém tisíciletí naboptnali do třetího rozměru - ano, 3D Šmoulové.

Víkendový filmový program zakončí v sobotu v 19:00 premiéra romantické komedie Moje krásná učitelka, ve které Tomu Hanksovi a Julii Roberts patrně nepůjde jen o vzdělávání...

 

A nezapomeňte na nedělní dětská divadélka! Tuto neděli od 15:00 se v Nové scéně Vlast můžete dozvědět Jak se krotí princezna. Příběh o princezně, které tatínek všechno dovolí a vyhoví každému jejímu rozmaru, bude jistě poučný i pro nejednoho rodiče.

 

V Nové scéně Vlast toho bude tento týden k vidění opravdu mnoho, takže jistě nebude pouhou frází, když se rozloučíme pozdravem - na viděnou!

 

Za KulturuFM 

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

 

Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči