kulturafm
logo

 Milí přátelé kultury,

víkendovým Létohrátkám přálo počasí a věříme, že nikdo neměl důvod být nespokojený. Tento týden pokračujeme dále s akcemi Beskydského Veseléta i s kinem.

tip měsíce

Jedním z vrcholů Beskydského Veseléta je beze sporu Jazz ve městě, který nás čeká už tento víkend. V rámci této originální hudební události vám zprostředkujeme koncerty špičkových představitelů domácí i evropské jazzové scény s mnoha žánrovými přesahy.

Páteční program začíná v 19.00 na zámku a zahájí ho respektovaná osobnost české jazzové scény - Štepán Markovič, se svým novým koncertním projektem Gipsy Groove. Kapela je tvořena mj. zakládajícími členy věhlasné romské kapely Gulo Čar. Od 22.00 pak vystoupí fenomenální Yvonne Sanchez, která kombinuje klasický jazz s latinsko-americkými vlivy.

Sobotní program probíhá v hospůdce U Arnošta, v klubu Stolárna a zakončí ho afterparty v klubaru Pavlač. 

yvonne.jpg

Gábina Kolčavová výjimečným způsobem interpretuje klasický americký jazzový repertoár, progresivní pražská kapela Quattro Formaggi stírá hranice mezi jazzem, funkem, rockem a gospelem a maďarská zpěvačka Veronika Harcsa vystoupí se skupinou Bin-Jip, která experimentuje s elektronikou. Program uzavřou domácí Behind the Door.

Přesný program a informace o prodeji vstupenek najdete ZDE.

 

kino

Program kina zahájíme pravidelným pondělním Filmovým klubem. V cyklu pozvánek na LFŠ v Uherském Hradišti dnes od 20.00 uvádíme pozoruhodné drama ze slovensko-moravského pomezí Můj pes Killer. Film byl oceněn hlavní cenou na MFF v Rotterdamu.

 

Ve čtvrtek a neděli od 20.00 premiérově uvádíme výpravné akční dobrodružství Wolverine s Hughem Jackmanem. Nejznámější hrdina z týmu X-Men se dočkal samostaného filmu!

Další filmy tohoto týdne najdete níže v přehledu.

 

připravujeme

Po Jazzu ve městě pokračuje Beskydské Veseléto Hvězdami ve městě!

Celým odpolednem bude posluchače provázet moderátor Vladimír Skórka. Těšit se můžete na ostravskou dívčí hardrockovou kapelu Kapriola, hrající vlastní tvorbu s českými texty, jejichž písničky nechávají promlouvat divokou ostravskou krev. Diváky také přivítá partička skvěle sehraných muzikantů hrajících pod názvem Legendy se vrací. A v neposlední řadě open-air navštíví pražská rocková hudební skupina Clou – držitelé dvou Andělů z roku 2006 a nezaměnitelná plzeňská kapela Děda Mládek Illegal Band, jak jinak než s písněmi Ivana Mládka…

Chybět nebudou stánky s občerstvením a jiným rozmanitým sortimentem zboží.

 

hvezdy.jpg

Akce v týdnu od 22. 7. do 28. 7. 2013:

 

S přáním hezkého dne

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

 

 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083