kulturaFM

newsletter

Milí přátelé,

advent je tradičně dobou postu. To se však ani v nejmenším netýká duchovní potravy, takže vám, jako každé pondělí, servírujeme kulturní menu.

panova_fltna_a_cimbl_-_l._rokyta.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Čtvrtek 1. 12. je den D pro milovníky hudby. V Rytířském sále frýdeckého zámku se od 19.00 koná další ze Zámeckých koncertů. Tentokrát to bude koncert trochu netradiční: manželé Jan a Lisolette Rokytovi nám v programu Cimbál a panova flétna v proměnách staletí předvedou, jak se v klasické hudbě uplatňovaly a uplatňují tyto dva méně obvyklé nástroje.

O tom, že kvalitní divadlo se může vylíhnout i přímo v našem městě, se můžete přesvědčit v pátek 2. 12. od 19.00 v Nové scéně Vlast. Místní Komorní scéna 21 uvede hru Mrzák z Inishmaanu od současného irského dramatika Martina McDonagha, který je v současné době hned Shakespearovi vůbec nejhranějším autorem.

Co nevidět se měsíc sejde s měsícem a to znamená, že se stěny Národního domu a Nové scény Vlast zaskví novými výtvarnými díly. Se dvěmi tématickými výstavami se představi žáci Základní umělecké školy Frýdek-Místek. V Národním domě se jmenuje Snová krajina a její sestřička v Nové scéně Vlast dostala výmluvné jméno Na vánoce dlouhé noce. K výstavám patří i vernisáže - v tomto případě se uskuteční jedna společná a totiž ve čtvrtek 1. 12. od 16.00 v Nové scéně Vlast.

kolbaba.jpgV sobotu 3. 12. se od 18 hodin uskuteční v Nové scéně Vlast akce, která jistě nenechá klidným žádného majitele toulavých bot: se svou diashow přijede známý cestovatel, fotograf a publicista Jiří Kolbaba. Pod názvem „Fotograf na cestách - splněný sen“ představí své snímky ze všech myslitelných světadílů a jiných koutů světa. Zbývá dodat, že Jiří Kolbaba je znám také jako vynikající vypravěč. Část vyprávění bude věnována zásadám kompoziční tvorby a dalším tipům a radám pro vaše fotografování na cestách. Součástí promítání je pak i několik kvízů o zajímavé ceny.

Výčet kulturních akcí by nebyl úplný, kdybychom se nezmínili také o tom, co bude tento týden před užaslými zraky diváků defilovat na filmovém plátně Nové scény Vlast. Předně vpravdě revolučním počinem vstupuje do adventního období Filmový klub - tento týden bude totiž historicky poprvé ve 3D. Dnes, tedy v pondělí 28. 11. od 19.00 můžete shlédnout vůbec první hraný evropský třídimenzionální film - příběh slavné německé choreografky Piny Bausch, který vstupuje do kin pod všeobsažným název Pina. Zítra, čili v úterý 29. 11. nás v 19.00 čeká trojrozměrná exkurze do slavné francouzské jeskyně Chauvet, proslulé svými jeskynními malbami. Jelikož i promítači jsou jen lidé a potřebují si taky někdy odpočinout, čekají nás další kinematografické delikatesy až v neděli 4. 12.: od 17.00 se premiérově představí nová česká pohádka Micimutr, ve které exceluje Libuše Šafránková a další oblíbení herci. Od 19.00 pak bude program pokračovat sci-fi thrillerem Vyměřený čas, ve kterém se s problémy světa blízké budoucnosti popasuje Justin Timberlake.

 

Těšíme se na viděnou!

 

Za KulturuFM 

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

 

Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

 

 

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči