kulturafm
logo

Milí příznivci kultury,

hudba v ulicích, nová divadelní sezóna, divadélka pro děti a nezbytné kino - to všechno na nás čeká tento týden.

tip měsíce

rijen_webbanner.jpg

Zítra začíná náš Říjen plný hudby.  Zahájíme ho jedním netradičním pouličním vystoupením. Recyklas je skupina bubeníků, která rozeznívá obyčejné plastové popelnice tříděného odpadu a předvádí velmi zajímavou show.

Zítra je můžete vidět v ulicích města:

  • 08.30–09.00 – ul. 8. Pěšího pluku
  • 09.30–10.00 – náměstí Svobody
  • 12.00–12.30 – Zámecké náměstí
  • 14.30–15.00 – Kostíkovo náměstí

Tento týden zahajujeme také letošní divadelní sezónu. Smíchovské Švandovo divadlo patří mezi nejlepší soubory u nás a na sever Moravy nezajíždí zrovna často. Ve středu ho ale můžete vidět v Nové scéně Vlast s inscenací Parchant Marilyn. Autorská hra Natálie Deákové měla premiéru v roce 2012 a dočkala se velmi kladného přijetí u kritiky i diváků. Po pročtení recenzí můžete pokračovat k  nákupu vstupenek. Představení patří do předplatitelské skupiny B.

parchant_marilyn.jpg

S novou sezónou se do Nové scény Vlast vracejí i oblíbená divadélka pro děti! Začínáme už tuto neděli Rákosníčkem. S představeními pro děti se budete od tohoto týdne setkávat v obvyklých časech až do jara. Sledujte náš program!

Další akcí, na kterou vás chceme pozvat je koncert k zahájení provozu nového multifunkčního jeviště v Sadech Svobody na Slezské. Na Rejnok open se představí čtveřice místních kapel (Trochumoc, Meybe, Forgotten Voices a Dolls in the Factory). Vstup je zdarma!

I tento týden zahajujeme nové kurzy: Cvičení pro zdraví a Tchaj-Ťi Čchüan.

Dále zveme na novou výstavu: v říjnu vystavuje své fotografie v Nové scéně Vlast Jaroslav Krkoška

 

kino

 Týden v kině dnes zahájíme pozoruhodným biografickým dokumentem Bergman & Magnani: Válka vulkánů, který rozkrývá milostný trojúhelník režiséra R. Rosselliniho a hollywoodských hvězd I. Bergman a A. Magnani. Film kombinuje záběry z hollywoodských klasik s archivním materiálem. Povinnost pro každého, koho zajímají dějiny kinematografie. 

Zítra si v rámci Října plného hudby zopakujeme filmový muzikál Once, který proslavil dvojici Glen Hansard &  Markéta Irglová.

Dále bude program kina pokračovat čtvrteční premiérou sci-fi thrilleru Gravitace, jehož zápletka se točí kolem

gravitace.jpg

katastrofálního průběhu jedné docela rutinní vesmírné mise. Jak už to v takových případech bývá, bude to muset vytrhnout George Clooney a Sandra Bullock. 

V pátek můžete vidět muzikálovou pohádku F. A. Brabce V peřině a skvěle obsazenou novinku Jiřího Menzela Donšajni, kterou uvedeme také v neděli.

 

připravujeme

Zítra, tj. 1. října, zahajujeme předprodej vstupenek na vánoční koncert Anety Langerové, který se uskuteční 19. 12. v Národním domě. 

Z dalších akcí zveme na Pánskou šatnu divadla Ypsilon s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem, nebo třeba na koncerty Jiřího Stivína, Lubomíra Brabce, Karla Plíhala a Hany Zagorové.

Kompletní program najdete na našem webu

foto_plhal.jpg

 

 

Akce v týdnu od 30. 9. do 6. 10.:

 

S pozdravem a přáním hezkého dne

Jakub Tichý

jakub.tichy@kulturafm.cz

+420 777 728 313

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083