kulturafm
logo

Milí příznivci kultury,

o právě uplynulém víkendu jsme zahájili provoz nového multufunkčního jeviště v Sadech Svobody na Slezské a chceme ještě jednou poděkovat vám všem, kteří jste přišli. Teď už ale k akcím, které nás čekají.

tip měsíce

Na čtvrtek se nám sešly hned dva pozoruhodné koncerty: letošní sezónu Zámeckých koncertů zahájí v Rytířském sále Frýdeckého zámku kytarista Lubomír Brabec. On-line vstupenky už jsou vyprodány, ale pokud se na koncert ještě chcete dostat, vypravte se neodkladně do pokladny přímo na zámek!

lubomir_brabec2.jpg

Ve stejný den zveme na letošní frýdecko-místeckou zastávku putovního  Svatováclavského hudebního festivalu do místeckého farního kostela sv. Jana a Pavla.

Představí se brněnský komorní orchestr Czech Virtuosi s mimořádně talentovanou mladou houslistkou Ester Yoo. Koncert je pro abonenty předplatitelské skupiny KPH zdarma!

Zejména mladší ročníky také zveme na sobotní Tančírnu!

A ty ještě mladší ročníky v neděli rádi uvítáme na dalším z oblíbených dětských divadélek - tentokrát nás čeká Růženka.

Nezapomeňte ani na aktuální výstavy: v Nové scéně Vlast vystavuje tento měsíc své fotografie Jaroslav Krkoška, v Národním domě pokračuje výstava Michaely Kolaříkové a v rámci projektu virtuální výstavy můžete celý říjen vidět pozoruhodné kresby Radky Piekelnické.

 

kino

Dnešní projekce Filmového klubu je vyhrazena Filmjukeboxu, mohli jste tedy hlasovat, který film chcete vidět. Vítězem se stal slovenský dokument Kauza Cervanová o dodnes neuzavřeném vyšetřování vraždy mladé slovenské medičky. Film Róberta Kirchhoffa analyzuje otázku justiční zvůle.

Jelikož máme Říjen plný hudby, má hudební téma i úterní Filmový klub. Dokument The Doors: When You'Re Strange staví na dříve nezveřejněných záběrech ze života kapely z let 1966-71.

Ve středu nabízíme obvyklou projekci pro seniory (Podfukáři) a víkend patří dvojici premiér. 

zatazeno_obcas_trakare2_mala.jpg

Animák Zataženo, občas trakaře 2 navazuje na zábavný a originální první díl a přidává k němu třetí rozměr. Kameňák 4 sází na známé tváře a rovněž jde ve stopách divácky velmi úspěšných předchozích dílů.

Dětem kromě toho nabízíme v rámci Bijásku v pátek dopoledne pásmo animovaných pohádek Cvrček a spol. a v sobotu animovanou komedii Croodsovi.

 

připravujeme

hudebni-festivalek_980x381px.jpg

Z přestihem zveme na Hudební festiválek, který proběhne v pátek 18. října v Nové scéně Vlast. Vystoupí Jan Ponocný alias Cirkus Ponorka se svou zcela originální one-man show, hudební trio MDŽ, které tvoří tři originální písničkářky, totiž Lucie Redlová, Beata Bocek a Jitka Šuranská a konečně kapela Hluční Sousedé s francouzskou zpěvačkou Céline Bossu, která kombinuje širokou paletu hudebních stylů od šansonu po folk-rock. Celý festival zahájí projekce filmu Revival, ke kterému Jan Ponocný složil hudbu.

Minulý týden začal předprodej vstupenek na vánoční koncert Anety Langerové!

Z dalších akcí zveme na Pánskou šatnu divadla Ypsilon s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem, nebo třeba na koncerty Jiřího Stivína, Karla Plíhala a Hany Zagorové. Probíhá také doprodej na množství dalších divadel a koncertů.

panska_satna_webbanner2.jpg

Kompletní program najdete na našem webu

 

Akce KulturyFM v týdnu od 7. 10. do 13. 10.:


S pozdravem a přáním hezkého dne

Jakub Tichý

jakub.tichy@kulturafm.cz

+420 777 728 313

 

 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083