kulturafm
logo

Milí příznivci kultury,

naše kulturní nabídka je pro tento týden vzácně úplná - máme pro vás divadlo, koncert, kino i programy pro děti, stačí si jen vybrat!

tip měsíce

Pánská šatna aneb Improvizace v Ypsilonce - název hovoří za vše: kolektivní improvizace s písničkami, vtipnými nápady a spontánní atmosférou v podání herců divadla Ypsilon v čele s Jiřím Lábusem a  Martinem Dejdarem. Máme pro vás několik posledních vstupenek! Na viděnou ve čtvrtek večer v Nové scéně Vlast. Představení je mimo předplatné.

Ve čtvrtek večer pro vás ovšem máme i velmi zajímavý koncert. V rámci obou našich koncertních řad přivážíme do Frýdku-Místku špičkové soudobé interprety klasické hudby. Pro tentokrát máte možnost setkat se na zámku 

sonsky_jaroslav.jpg

s věhlasným českým houslovým virtuosem žijícím ve Švedsků, Jaroslavem Šonským. Spolu s ním vystoupí vynikající francouzská pianistka Sylvaine Wiart. Koncert patří do abonentské skupiny Zámecké koncerty.

 

divadelko

Další listopadové divadélko pro děti se jmenuje Povídej, Paňáco aneb O Budulínkovi a perníkové chaloupce.

Dvojice klaunů děti provede dvěma klasickými pohádkami, ale aby vše dopadlo tak, jak má, budou jim muset pomoci i děti samotné.

Divadélko začíná jako obvykle v neděli od 15.00 v Nové scéně Vlast a vstupné je 60 korun.

povidej_panaco.jpg

 

kino

Ve Filmovém klubu si tento týden stručně představíme tvorbu italského režiséra Paola Sorrentina. Dnes večer můžete vidět jeho předposlední počin - vizuálně i hudebně atraktivní road-movie Tady to musí být. V úterý vám pak nabídneme komediální drama Velká nádhera, které nezastírá inspiraci tvorbou velikánů italské kinematografie, jako jsou F. Fellini nebo M. Antonioni. Film aktuálně sklízí velmi pozitivní recenze.

Ve středu budete mít zřejmě poslední příležitost vidět biografický snímek jOBS o fascinujícím životě zakladatele společnosti Apple Stevu Jobsovi.

O víkendu vám nabídneme premiéru velkolepé 3D akce Thor: Temný svět, nebo biografický snímek S. Sodenbergha

thor_maly.jpg

Liberace! s Michaelem Douglasem v hlavní roli. Pro děti máme Bijásek,  originální animák Zataženo, občas trakaře 2 a další tituly.

Data, časy a odkazy na web najdete níže v přehledu.

 

 

připravujeme

V následujícím týdnu Vám nabídneme tradiční podzimní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek (15. 11.). Koncert je zdarma pro abonenty předplatitelských skupin KPH a Zámecké koncerty. 

Do konce měsíce pro vás máme ještě Karla Plíhala a Hanu Zagorovou. Pokračuje také předprodej na vánoční koncert Anety Langerové

Z divadel upozorňujeme hlavně na představení Smrtelná vražda s Vandou

smrteln_vrada.jpg

Hybnerovou v hlavní roli. Inscenace patří do předplatitelské skupiny A a můžete ji vidět v úterý 19. 11.

 

Akce KulturyFM v týdný od 4. 11. do 10. 11. 2013:

 

S pozdravem a přáním hezkého dne

Jakub Tichý

jakub.tichy@kulturafm.cz

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083