kulturafm
logo

Milí příznivci kultury,. 

v druhém listopadovém newsletteru vás zveme do divadla, na koncert i do kina. Sledujte také sekci Připravujeme, kde najdete aktuální pozvánky na další akce.

 

tip měsíce

Čtvrteční divadelní představení Shirley Valentine je již vyprodáno včetně přístavků, takže jen připomínáme, že koncert patří do abonentské skupiny A a těšíme se na viděnou na místě.

Tradiční podzimní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek proběhne v pátek od 19.00 v Národním domě pod názvem Z melodie do melodie, tentokrát české aneb Pocta české hudbě.

Symfonický orchestr Frýdek-Místek se svým dirigentem Zdeňkem Smolkou a sólisty připravil koncert, jehož program je výlučně sestaven ze skladeb českých Mistrů 18. století.

shirleyvalentine.jpg

Jiskřivé melodie, průzračné harmonie, nástrojová virtuozita – to vše charakterizuje program, který předjímá Rok české hudby, a který by si nikdo neměl nechat ujít.

Koncert je pro abonenty předplatitelských skupin KPH a Zámecké koncerty zdarma!

 

divadelko

V neděli zveme na dětské divadélko s názvem Dlouhý, široký a bystrozraký a podtitulem „Kterak tři kamarádi pomohli princi porazit zlého černokněžníka a získat princeznu“.

Klasická pohádka plná písniček, krásných loutek a pohádkových kouzel předvede odvěký boj dobra se zlem a potěší každého malého diváka.

Divadélko je určeno dětem od čtyř let, vstupné je jako vždy 60 Kč.

 

dlouhy_siroky.jpg

 

kino

Původně na dnešek ohlášená premiéra komedie Mafiánovi byla odložena distributorem, takže jsme do programu zařadili reprízu posledního filmu Jiřího Menzela Donšajni.

Filmový klub je tento týden výjimečně v úterý a středu. Zítra uvedeme pozoruhodný dokument Josefa Abraháma ml. Hoteliér, v němž se Jan Kačer a Vladimír Pucholt pokoušejí probudit z letargie nemocného Pavla Landovského a nacvičit s ním v podobě scénického čtení jeho vlastní hru Hodinový hoteliér. Skoro úplně vymyšlený film, který můžete vidět ve středu, je nezávislý počin Terezy Kovářové na motivy díla Charlese Bukowského. Po filmu bude následovat beseda s tvůrci.

kridla_vanoc_male.jpg

Dále pokračuje program kina o víkendu, kdy vám nabízíme veselý animák o první želvě, který nebyla poslední, Turbo a premiéru slovenského komediálního dramatu Křídla Vánoc o čtyřech přátelích, pracujících ve velkém obchodním centru. V hlavních rolích Richard Krajčo, Vica Kerekes, Jakub Prachař a další...

 

připravujeme

Do konce měsíce pro vás máme ještě Karla Plíhala a Hanu Zagorovou. Pokračuje také předprodej na vánoční koncert Anety Langerové

Z divadel upozorňujeme hlavně na představení Smrtelná vražda s Vandou Hybnerovou v hlavní roli. Inscenace patří do předplatitelské skupiny A a můžete ji vidět v úterý 19. listopadu.

Na konci listopadu, v pátek před první adventní nedělí, vás zveme na tradiční Rozsvěcování vánočního stromu na náměstí Svobody. Připravili jsme pro vás pestrý program s Ewou Farnou, folklorními soubory, divadlem a samozřejmě také s nezbytným adventním trhem.

rozsvecovani.jpg
 

Akce KulturyFM v týdnu od 11. 11. do 17. 11.:

 

S pozdravem a přáním hezkého dne

Jakub Tichý

ředitel organizace

jakub.tichy@kulturafm.cz

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083