kulturafm
logo

Milí příznivci kultury,

tento týden bude ve znamení outdoorového festivalu s příměsí Vzduchopráznin Karla Plíhala a kvalitní divadelní Smrtelné vraždy v podání Vandy Hybnerové. 

tip měsíce

Smrtelná vražda – název tohoto představení je tak trošku v rozporu s jeho obsahem. Jedná se o vtipný krimi příběh plný překvapení a dramatických zvratů. Humor a napětí jsou zde namíchány ve správném poměru. Přijďte v úterý shlédnout do Nové scény Vlast příběh z Manhattanu. Představení patří do předplatitelské skupiny A. Vstupenky jsou stále k dostání v BIC, nebo na místě.

Čtyři dny bude scéna Nové Vlasti žít již tradičně Mezinárodním filmovým festivalem outdoorových filmů, který je soutěžní putovní filmovou přehlídkou, zaměřenou na cestopisné filmy ze všech kontinentů světa a snímky s tématikou atraktivních dobrodružných, extrémních, adrenalinových sportů.

smrteln_vrada.jpg

Program bude zahájen ve čtvrtek od 19.00 besedou Nemocnice na konci světa a skončí v neděli  v 17.30 Wakeboardingovou hrou se světlem. Podrobnější popis filmů najdete na www.outdoorfilms.cz.

Jen pro pořádek je třeba připomenout středeční koncert Karla Plíhala pod názvem Vzduchoprázdniny. Kapacita Nové scény Vlast je již zcela naplněna a koncert je vyprodaný. Můžeme se tedy těšit na krásný hudební zážitek.

 

kino

Pro obdivovatele Františka Vláčila připravil Filmový klub přehlídku krátkých a středometrážních filmů v cyklu Filmaři ve zbrani. V Nové scéně Vlast se tento týden pouze v pondělí od 19.00 těšíme na příznivce tohoto skvělého režiséra a jeho díla z dob, kdy působil v Československém armádním filmu.

Máte rádi svatební oslavy? Právě v tyto dny se odehrává film Líbánky režiséra Jana Hřebejka a Petra Jarchovského, kde hlavní roli ztvárnila A. Geislerová a S. Majer.

vlacil.jpg

Ve středu dopoledne v 10.00 můžete toto drama shlédnout v Nové scéně Vlast.

 

připravujeme

Zábavný Advent ve městě nabídne spoustu akcí pro děti i dospělé. Předvánoční atmosféra vás pohltí už 29. listopadu, kdy bude na místeckém náměstí Svobody v podvečer zahájen slavnostním Rozsvícením vánočního stromu. Čekání na tento okamžik zpříjemní divadelní pohádka, vystoupení folklorních a pěveckých souborů, připraveny jsou i vánoční dílny, Ježíškova pošta a umělečtí kováři. Krásný večer zakončí vystoupení Ewy Farné.

Více informací v příštím newsletteru a na webu www.kulturafm.cz.

Ve čtvrtek 28. 11. v Nové scéně Vlast to Screamers rozjedou v novém kabátě! Máte se na co těšit.

Od čtvrtka startuje předprodej nového klubového turné kapely Kryštof, kde jednou ze zastávek bude i Kulturní dům Frýdek-Místek. Kdy to bude? 15. března příštího roku!

rozsvecovani.jpg

 

 

Akce KulturyFM v týdnu od 18. 11. do 24. 11.:

 

 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083