kulturafm
logo

Milí přátelé kultury a dění kolem ní,
i tento týden jsme pro vás připravili newsletter plný kulturních zajímavostí.    

tip měsíce
Jan Rokyta a Lisolette Rokyta    - Jan Rokyta jun. studoval hru na cimbál u Ludmily Dadákové na Konzervatóriu v Bratislavě a hru na zobcovou flétnu u Waltra van Hauweho a Paula Leenhoutse na Sweelinck-Conservatoriu v Amsterdamu. Spolu s manželkou Liselotte Rokyta vytvořil Jan Rokyta netradiční nástrojové spojení Panovy flétny a cimbálu. Koncertní program manželů Rokytových obsahuje jak folklórní hudbu východní Evropy, tak i transkripce a původní skladby pro tuto nástrojovou kombinaci (např. "Syrinx" en "Claire de lune" Claude Debussyho a transkripce skladeb Bély Bartóka). V čase Adventu je Liselotte častým hostem nizozemských pěveckých sborů, se kterými vystupuje jako sólista. Od roku 2007 vyučuje Liselotte hru na Panovu flétnu v rámci svých soukromých kurzů  v Nizozemí,  České  Republice  a   Kanadě. Kromě instrumentálních výkonů je Liselotte také nadaným řečníkem a průvodcem koncertů. Čtvrtek 5. 12. v 19.00 Rytířský sál Frýdeckého zámku. 


rokyta_a_rokytova_244.jpg

tip měsíce

Nájemníci  - Brilantní komedie plná omylů a záměn vypráví trochu ztřeštěnou anekdotu, na jejímž počátku přijde hlavní hrdina jménem Erik Swan na vychytralý způsob, jak pohodlně žít z podvodně získaných sociálních dávek. Dlouho mu všechno skvěle vychází, leč jednoho dne se mu situace vymkne z rukou. Vše začne vyplouvat na povrch v okamžiku, kdy jeho žena Linda objeví v prádelníku dámské prádlo nadměrné velikosti a krátce nato se v jejich domě objeví vrchní kontrolor ze sociálního úřadu. Režie: Zdeněk Dušek j.h. Přijďte v úterý 10. 12. 2013 v 19.00 do Nové scény Vlast. Vstupenky jsou v předprodeji na www.kulturafm.cz


najemnici_244.jpg

 

divadelko
Druhý díl oblíbeného představení Zimní příhody včelích medvídků, které vzniklo především na přání diváků, vás i tentokrát zavede do hmyzí říše, kde s našimi čmeláky postupně prožijete všechna roční období. Brumda s Čmeldou se hned z jara vypraví na dlouhou cestu ke svojí babičce. Po cestě potkají smradlavého Chrobáka, seznámí se s Beruškou a také s čmeláčkem Bzumdíkem, kterého budou učit létat. Poznají také broučka Roháčka a natvrdlého  zloděje Čmelobuba, se kterým se nakonec budou muset v neděli 8. 12. od 15.00 v Nové scéně Vlast, utkat!  

vceli-medvidci-ozimy-244.jpg

 

kino

Příběh Kmotra „Kmotr Mrázek". Vypráví o vzestupu a pádu člověka, který se od kšeftu s digitálními hodinkami vypracoval až na pozici šedé eminence české politiky. Je  to  příběh  velké  lásky, láskyk penězům. Budete sledovat strhující souboj představitele zákona a pořádku s člověkem, který řád přizpůsobuje svým vlastním potřebám. Tento příběh je důkazem platnosti úsloví: "S čím kdo zachází, s tím také schází."  10:00 a 19:00, Nová scéna Vlast, středa  4.12. 2013

pribeh-kmotra_244.jpg

 


kino
Cesta za vánoční hvězdou . Mimořádně poutavý pohádkový příběh s ohromující filmovou výpravou a kostýmy se odehrává v překrásné zasněžené norské přírodě. Začíná v předvánočním čase, kdy do malé vesničky dorazí dvanáctiletá odvážná dívka Sonja v doprovodu lupičů, kteří ji drží v zajetí. Prožijte s námi tento příbh nasvatého Mikuláše 6. 12. od 17.00 v Nové scéně Vlast.
cesta_za_vanocni_hvezdou244.jpg

kino
Přijde letos Ježíšek?  Šarmantní šedesátník José (Josef Abrhám) se vrací po třiceti letech z emigrace v Mexiku do rodné Prahy. Podlehne totiž naléhání  své mexické manželky Dolores. Ta věří, že pro jejich dceru Penélope, která se marně snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko.José má z návratu obavy, protože moc dobře ví, že by mu mohl přinést nečekaná překvapení. Ta mají podobu jeho dávného kamaráda Rudy (Václav Postránecký), který všemi rád manipuluje, ale hlavně jeho bývalé lásky Květy (Libuše Šafránková) a její velké, osobité rodiny, v čele s jejím synem Michalem (Igor Chmela). 6.12., Nová scéna Vlast, 19.hodin.
prijde-letos-jezisek244.jpg 

kino

Dva miniprofily režiséra Alfonsa Cuaróna Potomci lidstva a Gravitace přináší Filmový klub Frýdek-Místek. 


Potomci lidstva   - Planeta Země, rok 2027. Už devatenáct let se nenarodilo jediné dítě. Svět podléhá beznaději a anarchii a po čím dál zoufalejších pokusech o nalezení a odstranění příčiny neplodnosti lidstva už jen čeká na zázrak. 2. 12., Nová scéna Vlast, od 19. hodin.


Gravitace   - Sandra Bullock ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, skvělou lékařku - inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána Matta Kowalskyho, který velí svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. 3. 12., od 19.00, Nová scéna Vlast.    

potomci_lidi244.jpggravitace244.jpg 

 


aktualne

Znovu připomínáme  "Zábavný advent"

ve městě, který bude trvat až do 23. 12.

Veselo bude na náměstí Svobody také 5. prosince, kdy je na programu Mikulášská nadílka. V tento den se na náměstí objeví nejen Mikuláš, ale také hodní andělé a neposední čerti, kteří budou rozdávat dětem sladkou nadílku. 13. prosince jsou na náměstí zvány celé rodiny s dětmi na Vánoční hračkování a vypouštění balónků s vánočními přáníčky.

advent250.jpg

 

 

připravujeme

Jan Kraus, aneb hvězdy, jak je neznáte . Jan Kraus je český herec, publicista, dramatik, režisér a především známý moderátor populárního pořadu UVOLNĚTE SE, PROSÍM. Tato současná moderátorská špička v talkshow míří do Frýdku-Místku se svým pořadem – Jan Kraus aneb Hvězdy, jak je neznáte. Tento skvělý glosátor každodenního života si do své jedinečné talkshow pozve známé tváře a tentokráte diváci uvidí zpěváka a frontmana skupiny Monkey Business Matěje Rupperta a DJ Václava D. Kosíka! Kostru zábavného večera budou tvořit historky hostů, písničky a odpovědi na otázky posluchačů v sále. Zábavná talkshow se koná 11. března v 18:30, kino Petra Bezruče.

 

jankraus250.jpg

 

připravujeme

Aneta Langerová - pár míst 2013

Jediný akustický koncert na severní Moravě. Zpvačka exklusivně pro KulturuFM poskytla rozhovor.

Koncert spolu se smyčcovým triem proběhne ve čtvrtek 19. 12. 2013 od 19.00 v Nové scéně Vlast. Předprodej vstupenek na pobočkách Beskydského informačního centra, nebo online přes stránky:

www.kulturafm.cz 

aneta244.jpg

 

 Akce KulturyFM v týdnu od 2. 12. do 8. 12.:

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083