kulturafm
logo

Vážení příznivci kultury,

Pour Féliciter 2014...

pf_2014web526.jpg

 

tip měsíce

Swingový večer  - hraje skupina AKUMA - originální orchestr již z populárních Čajů o páté ve frýdecké Sokolovně v šedesátých letech. Budete mít jedinečnou příležitost zatančit si při písničkách z šedesátých let. Orchestr AKUMA po padesáti letech!

Národní dům Frýdek-Místek, pondělí 30.prosince od 20.00.

Těšíme se na vás! 

swing250.jpg

 

tip měsíce

Den před Štědrým dnem, tj. 23. prosince, přivezou skauti na náměstí Svobody Betlémské světlo  , které si zájemci budou moci donést domů jako symbol původního významu Vánoc.

Zahraje saxofonista Ondřej Klímek a kytaristka Petra Fúriková, která ukončí celý adventní program na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku.

Přijďte na poslední akci adventu, v pondělí, 23.12. od 9.30 hodin.

advent250.jpg

 

kino
Šmoulové 2  - v pokračování akční rodinné komedie Šmoulové, která se stala kasovním trhákem, vytvoří zlý čaroděj Gargamel skupinu zlomyslných tvorů podobných Šmoulům, kterým říká Neplechové, aby s jejich pomocí získal všemocnou, magickou šmoulí esenci. Jeho tajné kouzlo se však neobejde bez pomoci Šmoulinky, a tak se Gargamel rozhodne ji unést a věznit v Paříži. Naštěstí dřív, než Gargamel dokončí svůj plán, se do lidského světa vrátí taťka Šmoula i ostatní Šmoulové, aby zachránili svou milovanou Šmoulinku. Na pomoc jim přijdou i staří známí Patrik a Grace 

Winslowovi, ke kterým se připojí i Patrikův nevlastní otec Viktor.

Nová scéna Vlast, 23.prosince, 17.00
smoulove244.jpg

 

kino
Nejnavštěvovanější české filmy roku 2013: REVIVAL  - Nová komedie Alice Nellis nabitá hudbou a humorem, komedie pro muže, pro ženy a vůbec pro všechny. Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek a Marián Geišberg hrají v Revivalu kamarády, jejichž rocková skupina se rozpadla v roce 1972, a kteří se rozhodli pokusit o její velkolepý comeback. Každý má k tomu své důvody a každý z nich si stačil nastřádat své vlastní osobní průšvihy. Ve středu dění proto není jen návrat kapely na pódia a s tím spojená zábava, ale i život všech jejích členů. V dalších rolích Revivalu se představí Zuzana Bydžovská, Vojta Dyk, Jenovéfa Boková nebo Richard Genzer.

 28. prosince, 19. hodin, Nová scéna Vlast

revival244.jpg

 

kino
Walter Mitty a jeho tajný život  - Přestaňte snít, začněte žít Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný   přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jenpomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách.
připravujeme

Dvanáct rozhněvaných mužů  - Vinen, či nevinen? Soudní drama za zavřenými dveřmi… jasný případ vraždy nevzbuzuje zpočátku žádné pochybnosti. Přesto se mezi dvanácti „spravedlivými“ najde jeden, jemuž tíha ortelu rozhodujícího o elektrickém křesle připadá příliš veliká na to, aby bylo možné vyřknout verdikt bez diskuse. Zdánlivě formální a zbytečná šance na obhajobu však vede k pochybnostem. Fakta ztrácejí svou jednoznačnost, jakmile padnou nové otázky či se objeví další souvislosti. Důkazy viny začínají svědčit pro nevinu. Souboj dvanácti mužů rozhněvaných pro pravdu, vlastní ješitnost, sobectví, etické i přízemní egoistické zájmy obrací naši pozornost od obžalovaného k životům a povahám těch, kteří soudí a kteří nejen, že nejsou bez viny, ale kterým nechybí mnoho, aby svévolně „hodili kamenem“. Východočeské divadlo Pardubice Režie: 

Petr Kracik j.h., Hrají: Petr Kostka j.h., František Švihlík j.h., Petr Dohnal, Josef Pejchal, Ladislav Špiner, Jan Musil, Radek Žák, Josef Vrána, Jan Hyhlík, Pavel Novotný, Jiří Kalužný, Alexandr Postler, Jindřich Kratochvíl j. h.

23.ledna, 19.00, Nová scéna Vlast - vstupenky v prodeji online na www.kulturafm.cz 

drm244.jpg

 

připravujeme

KARNEVAL  - Milé děti, pozor! Máme pro vás dobrou zprávu. Jako každoročně se v lednu příštího roku bude v Národním domě konat Karneval, aneb zábavná show pro děti. Můžete se těšit na soutěže, kvízy, rej masek a hlavně klauny. Vezměte rodiče a přijďte na KARNEVAL!

V neděli, 26. ledna, od 15. hodin  v Národním domě ve Frýdku-Místku.

Vstupenky jsou v předprodeji online na www.kulturafm.cz 

karneval250.jpg

 

Akce KulturyFM v týdnu od 23. 12. do 31. 12.:

Po 23. 12. od 09.30 - Betlémské světlo  (nS)

Po 23. 12. od 10.00 - Saxofonista Ondřej Klímek  (nS)

Po 23. 12. od 11.00 - Petra Fúriková  (nS)

Po 23. 12. od 17.00 - Šmoulové 2  (NSV)

Po 23. 12. od 19.00 - Nový život  (NSV)

Pá 27. 12. od 17.00 - Mrňouskové  (NSV)

Pá 27. 12. od 19.00 - Babovřesky  (NSV)

So 28. 12. od 17.00 - Mrňouskové  (NSV)

So 28. 12. od 19.00 - Revival  (NSV)

Ne 29. 12. od 17.00 - Ledové království  (NSV)

Ne 29. 12. od 19.00 - Donšajni  (NSV)

Po 30. 12. od 19.00 - Walter Mitty a jeho tajný život  (NSV)

Po 30. 12. od 20.00 - Swingový večer  (NSV)

 

 

 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083